به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

صدور چک بلا محل علی الاصول ، قابل تعقیب اجرایی است و این مهم بوسیله بهترین وکیل چک در موسسه حقوقی آریا دادیار صورت می گیرد .

تعقیب جزایی صادرکننده هنگامی امکان پذیر است که دارنده نزد مراجع قضایی، علیه وی شکایت کند. این شکایت باید در مهلت های مقرر در ماده 11 قانون صدور چک به وسیله بهترین وکیل چک به عمل آید. به موجب این ماده، جرائم مذکور در این قانون بدون شکایت دارنده چک قابل تعقیب نیست و درصورتی که دارنده چک تا شش ماه از تاریخ چک برای وصول وجه آن به بانک مراجعه نکند یا ظرف شش ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت شکایت ننماید، دیگر حق شکایت کیفری نخواهد داشت. منظور از دارنده چک در این ماده شخصی است که برای اولین بار به بانک مراجعه کرده است و بانکها مکلفند به محض مراجعه دارنده ی چک هویت کامل و دقیق اورا در پشت چک باذکر تاریخ قید نمایند .

آریا دادیار وکیل چک

به موجب قانون استفساریه تبصره الحاقی به ماده 2 اصلاح موادی از قانون صدور چک مصوب  1376مجمع تشخیص مصلحت نظام مراد از خسارات و هزینه های وارد شده خسارات تأخیر تأدیه بر مبنای نرخ تورم از تاریخ چک تازمان پرداخت که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده و هزینه دادرسی و حق الوکاله براساس تعرفه های قانونی است. بدین منظور می بایست دادخواست ضرر وزیان تا اولین جلسه رسیدگی تقدیم مرجع قضایی رسیدگی کننده شود . اگر به در جستجوی وکیل دچار مشکل شدید آریا دادیار می تواند بهترین مشاوره حقوقی را به شما عزیزان معرفی کند.

برای مسئولیت صادر کننده چک بی محل، دارنده باید ثابت کند که چک بی محل فاقد محل است و یا به یکی از دلایل مذکور در ماده 2 قانون صدور چک نتوانسته است مبلغ چک را از بانک دریافت کند. اثبات این امر با هر دلیلی ممکن نیست، بلکه دارنده باید گواهینامه مخصوص را از بانک مربوطه دریافت کند و به مرجع رسیدگی قضایی ارائه دهد.

هنگامی که با مشکلات اعتباری و برگشت خوردن چک مواجه شدید ، استخدام بهترین وکیل چک ممکن است پاسخی برای بازگرداندن زندگی مالی خود به مسیر درست آن باشد. اگر قصد دارید با بهترین وکیل چک با تجربه بالا تماس بگیرید ، از چک لیست زیر استفاده کنید تا مدارک را جمع آوری کرده تا بهترین وکیل چک بتواند بهترین توصیه ها را به شما ارائه دهد. اغلب مردم نمی دانند از کجا شروع کرده و چه کاری را انجام دهند. این چک لیست ابزار پیشگیرانه مفیدی خواهد بود، بنابراین شما می توانید شروع به جمع آوری و سازماندهی مدارک مناسب کنید.

اسناد مالی شما بعضی از اسناد اولیه ای هستند که باید جمع آوری کنید. این سوابق به تعیین نوع ورشکستگی مناسب شما کمک خواهند کرد. به عنوان مثال، اسناد مالی شما می تواند نشان دهد شما درآمد منظمی داشته اید، به این معنی که ممکن است بهترین گزینه ممکن برایتان ورشکستگی ساده است . این مسئله ممکن است پیامدهای بزرگی داشته باشد، زیرا ورشکستگی ساده به شما اجازه می دهد مالکیت خود را حفظ کرده و بدهی های خود را در طول زمان بپردازید.

دیگر اسنادی را که باید نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنید عبارتند از :

ـ رسیدهای اخیر بانک

ـ بیشترین قبض ها و چک های هر طلبکار

ـ آخرین چک پاس شده برای وسایل نقلیه (اجاره یا خرید)، املاک و مستغلات و وام

ـ صورتحساب ها یا فاکتورهای خرید در سال گذشته

ـ رسید

سوابق قانونی

هر گونه سابقه حقوقی یا دعوی در حال انتظار شما اطلاعاتی است که باید به بهترین وکیل چک بگویید . دادگاه های قبلی شما نشان می دهد که بدهی های کنونی تان در تعیین اینکه ورشکستگی درست است یا خیر و در حال حاضر وضعیت مالی شما چگونه است. علاوه بر این ، هر دادرسی در انتظار رسیدگی یا حکم دادگاه فعلی تعیین می کند که چقدر می توانید در این زمان بدهی های  خود را پرداخت کنید.

کار به شیوه ای بزرگ بر اقتصاد تاثیر می گذارد ، بنابراین بهتر است به هنگام کشیدن چک و پرداخت آن دقت های لازم به عمل آید .

اگر به دنبال بهترین وکیل چک هستید ، بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید که در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

1 ـ محل اقامت بهترین وکیل چک ، باید یک عامل اصلی در جستجوی شما برای یک وکیل باشد . محل سکونت بهترین وکیل چک ، عامل مهمی در جستجوی یک وکیل برای سپردن نمایندگی شما است . از آنجا که موضوع شما به احتمال زیاد به قوانین و مقررات و قوانین محلی بستگی دارد ، شما وکیلی می خواهید که مقررات مربوط به مکان زندگی شما را درک کند. در بخش عملی ماجرا ، شما همچنین خواهان یک وکیل هستید که یک دفتر و اتاق مناسبی در یک موسسه داشته باشد . بعضی از وکلا می توانند برای ملاقات شما سفر کنند ، اما ممکن است هزینه سفر خود را نیز بر روی صورت حساب وکالت خود اضافه کنند . معمولاً ایده خوبی است که برای یافتن یک وکیل مناسب به منطقه زندگی خود مراجعه کنید . علاوه بر داشتن دانش حقوقی کافی از قوانین ایالتی و محلی ، وکلا نیز دارای دانش عملی نیز باید باشند . وکلا در شهر ها نیز با سازمان های مفید در آن شهر ارتباط برقرار می کنند که روند حل و فصل مسئله را سریعتر می کند . لذا به هنگام انتخاب بهترین وکیل چک تلاش داشته باشید که وکیل کاربلد و حرفه ای دادگستری مورد نظر علاوه بر صلاحیت و دقت و مهارت در زمینه چک نیز خبره و ماهر باشد و بتواند به بهترین شکل پرونده چک شما را پیگیری کند .