به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 کویل آلومینیوم 

 

کویل آلومینیوم به ورق‌‌های آلومینیومی مسطح گفته می‌شود که نورد (یا کلاف) شده اند، عرض ورق بسیار بیشتر از ضخامت آن است . یک سیم پیچ آلومینیومی به سادگی یک ورق آلومینیومی می‌باشد که روی یک هسته پیچیده شده است. کویل آلومینیوم یکی از عناصر مهم در تولید طیف وسیعی از محصولات صنعتی، تجاری و مصرفی می‌باشد.

سیستم‌‌های تهویه مطبوع، اتومبیل، هواپیما، مبلمان، اجزای ساختاری و بسیاری از محصولات دیگر می‌توانند شامل استفاده از کویل آلومینیومی باشند.

نگهداری و حمل و نقل ورق‌‌ آلومینیوم کویل شده نسبت به بسیاری از ورق‌‌های منفرد روی هم راحت‌تر است. کویل‌‌های آلومینیومی برای عملیات‌‌های تولیدی، تولیدکنندگان فلز و سایر عملیات فلزکاری توسط تامین کنندگان آلومینیوم عرضه می‌شوند. هنگامی که یک سیم پیچ آلومینیومی به یک کارخانه فلزکاری می‌رسد، می‌تواند تحت هر نوع پردازش قرار گیرد. آلومینیوم کویل شده را می‌توان مهر، حکاکی، برش، جوش، خم و به سایر محصولات فلزی چسباند.

تقاضا برای کویل آلومینیومی از طرف سازندگان خودرو بسیار زیاد است. آلومینیوم پس از تشکیل، چه در یک کارخانه خودروسازی و چه در عملیات دیگر، بسته به کاربرد مورد نظر آن را می‌توان رنگ آمیزی یا برجسته کرد.

برای تهیه کویل آلومینیوم با کیفیت و همچنین اطلاع از قیمت روز ورق آلومینیوم می توانید به مرکز آلومینیوم تهران (پارسیان آلومینیوم) مراجعه کنید یا تنها با یک تماس از قیمت ها مطلع شوید:

02133115500 02156715210-2 02133943870-2

موارد استفاده از کویل آلومینیوم

حمل و نقل

ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که اکثر اشکال حمل و نقل در واقع با کویل آلومینیومی ساخته شده است. بسیاری از وسایل نقلیه حمل و نقل مانند ماشین‌ها از کویل‌‌های آلومینیومی ساخته می‌شوند. این به این دلیل است که چنین وسایل نقلیه ای به قطعاتی نیاز دارند که سبک وزن، بادوام باشند و به راحتی زنگ نزنند زیرا روزانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش‌هایی از وسایل نقلیه حمل‌ونقل که برای ساخت و ساز به کویل آلومینیومی متکی هستند شامل اجزای موتور، تهویه مطبوع، رادیاتور، توپی چرخ‌ها، درب‌های خودرو و موارد دیگر است.

دکوراسیون معماری

به لطف مقاومت در برابر خوردگی، استحکام و عملکرد فوق العاده در پردازش و جوشکاری، سیم پیچ آلومینیومی اغلب برای دکوراسیون معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به غیر از دکوراسیون سطح، اکثر پروژه‌‌های ساختمانی برای کمک به طراحی سازه ها، درها، پنجره ها، سقف ها، پروفیل‌‌های دیوار پرده، صفحات فشار، ورق‌‌های پوشش رنگی و ... به کویل آلومینیومی متکی هستند.

وسایل برقی

اگرچه آلومینیوم به اندازه مس رسانای الکتریکی نیست، سیم پیچ‌‌های آلومینیومی بیش تر اوقات در بسیاری از وسایل الکترونیکی استفاده می‌شود. آلومینیوم اغلب به ویژه در سیم کشی استفاده می‌شود زیرا مقاومت در برابر خوردگی آن تضمین می‌کند که سیم‌ها برای مدت طولانی دوام داشته باشند. به همین دلیل است که اجسامی مانند خطوط برق و تهویه مطبوع با اجزای الکتریکی قادر به مقاومت طولانی در برابر عناصر هستند و همچنین اکثر لوازم الکترونیکی، به طور کلی، طول عمر نسبتا طولانی دارند.

صنایع غذایی

دلیل اصلی ساخت قوطی‌‌های مواد غذایی با کویل آلومینیوم، چکش خواری، ضد زنگ زدگی و مقاومت در برابر خوردگی آلومینیوم است. قوطی‌‌های آلومینیومی به دلیل چکش خوار بودن می‌توانند به راحتی تولید حداکثری داشته باشند. به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، آلومینیوم می‌تواند تضمین کند که مواد غذایی درون قوطی می‌توانند برای مدت طولانی تازه بمانند. علاوه بر قوطی‌ها، کویل‌های آلومینیومی به تولید درپوش‌ها، بطری‌ها و سایر بسته‌بندی‌ها کمک می‌کنند.

خرید کویل آلومینیوم
کاربرد بیشتر از کویل آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز همه کاره است. به همین دلیل، کویل‌‌های آلومینیومی به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه ما برخی از کاربردها را در بالا ذکر کرده ایم، صنایع و روش‌‌های بیشتری وجود دارد که کویل‌‌های آلومینیومی برای آنها استفاده می‌شود. اگر متوجه شدید که به یک نوع فلزی نیاز دارید تا به شما در تولید یا عملکرد یک شی یا آیتم خاص کمک کند، به احتمال زیاد ممکن است فقط از خرید کویل آلومینیومی سود ببرید.

مزایای کویل آلومینیوم:

  • کویل آلومینیوم به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر فلزات مانند مس است بنابراین دارای یک مزیت تجاری می‌باشد.

  • با رسانایی خوب، سیم پیچ آلومینیومی تقریباً به عنوان یک رسانا مؤثر است.

  • انعطاف پذیری بیشتری دارد بنابراین تولید آن را در مقادیر بیشتر آسان تر می‌کند.

از نظر صنعتی، آلومینیوم به دلیل سبکی بهترین انتخاب است و به همین دلیل معمولاً در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود.

کویل آلومینیومی 1050 1060 1100

کویل آلومینیومی 1050 معمولاً در برخی مکان‌ها استفاده می‌شود که به مقاومت در برابر خوردگی و شکل‌پذیری بالا نیاز دارند، اما استحکام بالایی ندارند. کویل آلومینیوم 1050 نیز آلومینیوم صنعتی است. به عنوان مثال، یک کاربرد معمولی، ساخت ظروف صنایع شیمیایی است. علاوه بر این، آلیاژ آلومینیوم 1050 برای اتصال نرم باتری لیتیوم، مواد قطب، شیر ضد انفجار، پایه تخته PS، سینک حرارتی، علائم، لامپ، بازتابنده و …استفاده می‌شود.

در مجموع، سیم پیچ آلومینیومی سری 1000 دارای استحکام کششی کمتر / محتوای Al بیشتر / آلیاژ کمتر است.

3003 3005 3105 کویل آلومینیوم

سیم پیچ آلومینیومی سری 3000 با افزودن منگنز، شکل پذیری کمتری دارد و برای پردازش سرد مانند نورد و اکسترود مناسب است اما در ریخته گری و آهنگری استفاده نمی شود.

عمدتا در سقف سازی استفاده می‌شود، سقف رنگی یکی از پرکاربردترین صنایع است. پردازش چکر نیز به طور گسترده در سیم پیچ آلومینیومی سری 3000 اعمال می‌شود.

کویل آلومینیومی 5005 5052 5754 5083

سیم پیچ آلومینیومی سری 5000 با منیزیم اضافه شده، دارای چگالی کمتر، استحکام کششی بالاتر و ازدیاد طول بالا است. همچنین می‌توان آن را با کار سرد سخت کرد، به طور گسترده ای برای صنایع دریایی و صنعت هوانوردی استفاده می‌شود.

کویل آلومینیومی 6061 6082

کویل آلومینیومی درجه 6061 آلیاژ سخت شده با بارش است، منیزیم اضافه شده است، معمولاً به صورت T6 یا T651 عملیات حرارتی می‌شود. به راحتی می‌توان به شکل‌‌های دلخواه تغییر شکل داد و مواد تولیدی همه کاره مانند پنجره ها، پروفیل ساخت.

صنعت کاربرد شامل مونتاژ جوش داده شده، قاب‌‌های دریایی، قاب کامیون، هواپیما، تجهیزات شیمیایی، قطعات الکترونیکی، مبلمان، سریع کننده ها، مبدل‌‌های حرارتی، سینک‌‌های حرارتی است.

قیمت کویل آلومینیوم

کلام آخر

از آنجایی که تقاضا برای کویل آلومینیوم بسیار گسترده است و مهم است که از جایی معتبر تهیه شود که کیفیت بالایی داشته باشد، طیف گسترده‌ای از ضخامت‌‌های آلومینیوم کویل شده در پارسیان آلومینیوم موجود می‌باشد. آلیاژهای مختلف آلومینیوم دارای کیفیت‌‌های متفاوتی از جمله استحکام کششی، هدایت الکتریکی، مقاومت در برابر خوردگی، چکش خواری و بی اثری شیمیایی هستند.

شما می‌توانید کویل آلومینیوم را با آلیاژ‌‌های دلخواه و ضخامت مورد نظر به پارسیان آلومینیوم(آلومینیوم باقرزاده) سفارش دهید و برای دریافت اطلاعات بیش تر در رابطه با کویل آلومینیوم با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. 02133115500    02156715210-2    02133943870-2

 

برچسب ها : ورق آلومینیوم,قیمت ورق آلومینیوم,قیمت کویل آلومینیوم,کاربرد کویل آلومینیوم,مزایای کویل آلومینیوم,پارسیان آلومینیوم,مرکز ورق آلومینیوم