به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

فروشندگان و مستاجران ملک ممکن است زمان خرید و فروش به مشکلات متعدد برخورد کنند که تنها بهترین وکیل ملکی در تهران می تواند از عهده حل آن ها بربیاید؛ وکیل ملکی در این زمینه ها، تجربه بسیار زیاد دارد و می تواند مشکلات متعدد موجود در پرونده را بررسی کند و به حل آن ها بپردازد؛ زمان خرید یا فروش یا اجاره ملک، مشکلات متعددی به وجود می آید که مالکان یا مستاجران باید از اطلاعات و دانش یک وکیل کمک بگیرند و این مشکلات را حل کنند.

 

بهترین وکیل ملکی در تهران از چه ویژگی هایی باید برخوردار باشد؟

وکیل ملکی که شما برای حل دعاوی ملکی تان انتخاب می کنید، باید از ویژگی و خصوصیات منحصر به فردی برخوردار باشد تا هر یک از موکلین ایشان رضایت کامل از نحوه عملکردشان در جریان پرونده و نحوه برخوردشان داشته باشند؛ برخی از این ویژگی ها در ادامه ذکر می شوند:

 • وکیل ملکی باید آگاهی و اطلاعات کافی در رابطه با مشکلات تمام امور ملکی از جمله اموال غیرمنقول داشته باشد و بتواند به موکلین خود در این زمینه کمک شایانی کند.
 • بهترین وکیل ملکی در تهران باید با موکلین خود بسیار محترمانه برخورد کند و پاسخ سوالات آن ها را به درستی بدهد؛ وکیل باید زمان برخورد با موکل خود، بسیار با صبر و حوصله باشد.
 • وکیل باید در طول جریان پرونده به موکل خود امید واهی ندهد و واقعیت ها را برای فرد بازگو کند تا او در جریان تمام مشکلات پرونده قرار گیرد.
 • بهترین وکیل ملکی هزینه بسیار مقرون به صرفه ای از موکلین خود باید دریافت کند زیرا در این صورت افراد با درآمد کم می توانند از خدمات ایشان بهره ببرند.

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی که در دادگاه ها مطرح می شوند، انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها به بررسی کافی نیاز دارند؛ در ادامه برخی از این دعاوی را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • اثبات مالکیت ملک، الزام به تنظیم سند وکالت، الزام به تنظیم سند اعیانی
 • الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، الزام به فک رهن، ابطال سند رسمی
 • مطالبه سرقفلی، فروش مال غیر، معامله معارض، تصرف عدوانی، انتقال مال غیر، الزام به تنظیم سند رسمی ملک
 • الزام به تنظیم سند رسمی اجاره، الزام به اخذ پایان کار، الزام به ثبت رسمی تقسیم نامه، اعتراض ثالث
 • فسخ قرارداد به جهت خیار تخلف شرط، جعل اسناد ملکی، فسخ قرارداد به جهت کسری یا مازاد مساحت

18

هزینه وکالت برای دعاوی ملکی

همانطور که می دانید برای به پایان رساندن پرونده های ملکی سخت، باید از وکیل حاذق و مجرب کمک گرفت؛ وکیل برای به جریان انداختن پرونده، حق الوکاله از موکل خود درخواست می کند که البته مقدار مبلغ پرداختی به موارد مختلفی بستگی دارد؛ به عنوان مثال در صورتی که پرونده بسیار سنگین و سخت باشد، وکیل باید زمان و انرژی بیشتری را برای پرونده صرف کند که در این صورت ممکن است هزینه ها افزایش یابد و وکیل درخواست مبلغ بیشتری از موکل کند.

موارد مختلف بسیاری هستند که می توانند بر روی هزینه ها اثر بگذارند که مهم ترین آن ها، تجربه و سابقه بهترین وکیل ملکی در تهران است زیرا هر اندازه که تجربه و سابقه وکیل بیشتر باشد، پرونده بهتر و با موفقیت بیشتری به پایان می رسد و در نهایت مقدار مبلغ پرداختی بیشتر می شود؛ به طور کلی موارد مختلفی می توانند بر روی این موارد اثر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید، می توانید با بهترین وکیل ملکی در تهران مشورت کنید.

در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و می خواهید از هزینه حق الوکاله در دعاوی ملکی مطلع شوید، می توانید با بهترین وکیل ملکی در کرج در سایت وکیل چی مشورت کنید و در این زمینه اطلاعات موردنیازتان را کسب کنید.

وکیل ملکی چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل ملکی در تهران باید به وظایفی که برعهده دارد، عمل کند و آن ها را به درستی انجام دهد؛ برخی از این وظایف در ادامه ذکر می شوند:

 • وکیل موظف است در تمام جلسات دادگاه حاضر شود و از موکل خود به خوبی دفاع کند.
 • وکیل ملکی باید تمام جزئیات و مسائل مربوط به پرونده را با دقت و وسواس بررسی کند تا بتواند به یک نتیجه خوب برسد.
 • وکیل وظیفه دارد که با موکلین خود رفتار بسیار با ادب و محترمانه ای داشته باشد.
 • وکیل ملکی باید در زمینه املاک و اراضی مختلف، دانش و اطلاعات کافی داشته باشد.

19

کلام آخر

در شهر بزرگ تهران برای بررسی پرونده های ملکی خود، از وکلای بسیار باتجربه و حاذق کمک می گیرند؛ وکیل ملکی می تواند با موکلین خود در این زمینه به خوبی مشورت کند و کمک شایانی به موکلش کند؛ شما می توانید برای یافتن بهترین وکیل ملکی در تهران وارد سایت وکیل چی یا vakilchi.com شوید؛ در صورتی که شما و اطرافیانتان در این زمینه از وکیل ملکی کمک گرفته اید، می توانید در کامنت، نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

آیا وکیل ملکی می تواند برای دعاوی مختلف دیگر نیز وکالت کند؟