به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

اگر قصد خرید مبل را دارید و راحتی و کیفیت آن برایتان مهم است، لازم است که در ابتدا، انواع فوم‌هایی که در بازار وجود دارد، را بررسی کنید. می‌توان گفت در هنگام انتخاب کیفیت مواد به کار رفته،نحوه نگهداری آن‌ها در فروشگاه و منزل نیز بسیار حائز اهمیت است و بر عمر مبلمان تاثیر می‌گذارد. بعد از انتخاب نوع مبل که می‌تواند مبل چستر یا استیل باشد، نوبت به انتخاب مناسب‌ترین فوم مبل می‌رسد.

 

خواص اصلی فوم ها

انواع فوم‌ها عبارتند از:

فوم گرم

از خاصیت اصلی فوم گرم می‌توان به سفت بودن آن اشاره کرد که در طول زمان نرم‌تر خواهد شد. میزان ارتجاعی و سفت بودن تفاوت اصلی فرم گرم از فوم سرد است که در فوم گرم کمتر می باشد.

فوم سرد یا مموری فوم

این فوم مبل، در صنایع تشک و کالای خواب، مبلمان و دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع فوم با حرارت غیر مستقیم و دمای پایین ساخته می‌شود و طول عمر بالایی دارد.

فوم از جنس الیاف ویسکوز

از خصوصیات اصلی و مهم این فوم نرمی و راحتی آن است. به همین دلیل برای کف مبل توصیه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

فوم لایکو (پنبه و پلی استر)

از این مدل برای دسته‌ها و تکیه گاه استفاده می‌شو، از این رو در برخی مواقع برای طول عمر بیشتر  مبل روی سایر فوم‌ها در کف مبل کشیده می‌شود.

فوم با ساختار پلی استر فشرده

از ویژگی‌های بارز و مزیت کاربردی این نوع فوم مبل، می‌توان به خرد و زرد نشدن آن در گذر زمان اشاره کرد. این فوم خاصیت ضد آلرژی دارد و در برابر ایجاد قارچ در محیط‌های مرطوب مقاوم است.

فوم از جنس فیبر پلی استر

از این نوع فوم برای بالش و دوخت کوسن مبل استفاده می‌شود و مانند فوم پلی استر فشرده برای تکیه گاه مناسب تر هستند.

فوم پلی اورتان ضد میکروبی

این نوع فوم، تراکم متوسطی دارد و برای نشیمنگاه مبلمان و تشک تختخواب مناسب است. گفتنی است که فوم مبل پلی اورتان ضد میکروبی از انواع فوم سنتی مبل محسوب می‌شود.

فوم پلی اورتان با تراکم بالا

این نوع فوم پلی اورتان که تراکم بالایی نسبت به سایر فوم ها دارد، بسیار مقاوم و انعطاف پذیر است.

فوم سلول باز

از ویژگی‌های این فوم می‌توان به خشک شدن سریع، وجود حفره‌های ریز برای جریان مطلوب هوا در محیط ساختاری فوم، عدم نفوذ آب به داخل بدنه، ضد میکروبی بودن (جلوگیری از قارچ و کپک زدگی ) اشاره کرد.

فوم سلول بسته

این فوم، نسبت به دیگر انواع فوم مبل از قیمت بالایی برخوردار است، چراکه رطوبت و آب را به خود جذب نمی‌کند. بنابراین، زمانی که مایعات بر روی آن ریخته شود، شناور می‌مانند.

6

 تفاوت انواع فوم مبل در چیست؟

اگر مدتی در این کسب و کار بوده‌اید یا اطلاعاتی در این مورد جمع‌آوری کرده‌اید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دلیل این نامگذاری متنوع و همچنین تفاوت آنها چیست؟ به طور کلی می‌توان تفاوت این فوم‌ها را در میزان کشش، نرمی، خواص الیاف، مقاومت در برابر فشار و گرما دانست.

اگر به انتخاب خود توجه کافی نداشته باشید یا تولیدکننده‌ای که از آن خرید می‌کنید به این نکته توجه کافی نداشته باشد، مبلمان به مرور زمان زیبایی خود را از دست می‌دهند. انتخاب فوم مبل مناسب با توجه به آنچه از محصول نهایی انتظار دارید، هزینه‌های نهایی شما را کاهش می‌دهد، چراکه نیازی به تعمیرات در طول زمان ندارد.

 7

بهترین فوم برای استفاده برای مبل و کوسن چیست؟

انتخاب بهترین فوم برای بالشتک مبل و صندلی بستگی به مشخصاتی دارد که به دنبال آن هستید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. امروزه اکثر خانه‌ها دارای مبلمان متنوعی از مبل استیل  تا مبل چستر هستند. گرچه انتخاب در این تنوع می‌تواند راحت باشد، اما مهم است که چه مبلمانی را می‌خرید تا استانداردهای لازم و عمر طولانی تری داشته باشد.

برای مثال فوم سرد یا مموری فوم در صنایع تشک و کالای خواب، مبلمان و دکوراسیون کاربرد دارد. دلیل کیفیت بالای فوم مبل سرد خاصیت ارتجاعی آن بر اساس شکل گیری مولکول‌ها در دمای پایین است. این فوم به دلیل نرمی بیشترین کاربرد را در ساخت قسمت کف مبل راحتی دارد. از این جهت می‌توان گفت فوم سرد بهترین گزینه برای مبل است. جهت خرید و مشاوره انواع مبلمان و مصنوعات چوبی از سایت مونیکا چوب دیدن فرمایید