به گزارش پایگاه خبری نشان :

سرم های مو محصولات شگفت انگیزی هستند که با توجه به مزایای همه جانبه آنها، بهتر است این محصول را در کمد آرایشی خود داشته باشید. سرم های مو بسته به فرمولاسیون آنها، مسائل مختلفی از مو را هدف قرار می دهند و بر آن تاثیر می گذارند.

سرم مو سطح روی مو را می پوشاند و طیف وسیعی از فواید را ارائه می دهد. آنها حاوی مواد مغذی و موردنیاز مو هستند که شامل روغن آرگان، روغن آفتابگردان، روغن دانه پیاز، روغن نارگیل، گلاب، روغن بادام شیرین، ویتامین E، آلوئه ورا و .. می شود.

فواید سرم مو

یکی از مزایای سرم مو احیای موهای خشک و کدر با تزریق رطوبت به هر تار مو می باشد و باعث ابریشمی و براق شدن موها می شود. بعضی از سرم های مو نیز دارای عناصر منعکس کننده نور هستند و بدون ایجاد احساس چربی به موها درخشندگی می بخشند.

موهای آسیب دیده معمولا خشک، وز و شکننده به نظر می رسند. همچنین ممکن است در این موها، موخوره ایجاد شود. سرم ها می توانند باعث پیشگیری یا کاهش موخوره شوند.

سیلیکون موجود در بسیاری از سرم های موی عادی یک پوشش محافظ اطراف کوتیکول مو ایجاد می کنند. این امر موها را مستحکم می سازد و موهای آسیب دیده را هیدراته و ترمیم می کند.

پوششی که سرم روی تارهای مو ایجاد می کند آن را در برابر غبار، آلاینده ها، آسیب های نور و حرارت و .. محافظت می کند.

اما سرم موهای گیاهی آسارا با استفاده از عصاره آبی و ترکیبات گیاهی (به جای سیلیکون) موجب براقی، ترمیم و افزایش استحکام ساختمان مو می شود.

 

سرم های گیاهی ساختار و بافت طبیعی مو را بهبود می بخشند. در نتیجه موها شفاف تر و براق تر می شوند..

چطور بفهمیم به سرم مو نیاز داریم؟

اگر به طور مرتب از اتوهای مو یا سشوار استفاده می کنید یا احساس می کنید موهای شما حالت خود را از دست داده و شکننده شده است، با استفاده از سرم های مو، موهایتان را تغذیه کنید. همچنین اگر هنگام شانه کردن موی خود با چالش های طناب کشی مواجه هستید، موهای شما نیاز به کمی مراقبت و تجدید حیات دارد!

بیشتر افراد از سرم مو برای جلوگیری از خشکی و آسیب دیدگی مو استفاده می کنند. برخی زمانی که موهایشان کدر می شود شروع به استفاده می کنند. درحالی که برخی دیگر ممکن است از سرم مو برای محافظت در برابر آسیب های محیط یا ابزار حالت دهنده مو کمک بگیرند.

بهترین محصول مناسب نوع موی شما کدام است؟

شما باید در اولین گام بهترین محصول مناسب برای نوع موهای خود را پیدا کنید. همچنین باید از ترکیبات آن آگاه باشید. این می تواند به معنای آزمایش کردن چند محصول قبل از یافتن محصول مناسب باشد! همچنین این تصور غلط وجود دارد که افرادی که موهای نازکی دارند نمی توانند از هیچ سرمی استفاده کنند زیرا سرم ها موهایشان را صاف می کند. اما در واقع، کسانی که موهای نازکی دارند نیز می توانند از سرم هایی با فرمول های سبک استفاده کنند.

افرادی که موی ضخیمی دارند باید سرم هایی را انتخاب کنند که مرطوب کننده قوی هستند. سرم‌هایی که مو را آبرسانی می‌کنند ممکن است برای این نوع مو مفید باشند، زیرا این نوع مو مستعد وز و خشکی است. فردی که موهای زبر و ضخیم دارد می تواند به دنبال محصولات کرچک، مارولا و گل سرخ برای آبرسانی شدید باشد.

پیشنهاد مطالعه: غذاهایی که باعث نرم شدن موها می شوند

افرادی که موهای لخت دارند و می خواهند صافی آن را افزایش دهند نیز می توانند از سرم استفاده کنند. همانطور که سرم مو را لخت و مرطوب می کند، صاف تر و براق تر به نظر می رسد.

همچنین افرادی که از اتوهای مو یا سشوار استفاده می کنند بهتر است سرم های محافظ حرارت را انتخاب کنند.

افرادی که دارای موهای آسیب دیده و موخوره می باشند ،باید از سرم ‌های کراتینه برای بازگرداندن پروتئین موهایشان استفاده کنند. این سرم ها اغلب به عنوان "ترمیم کننده" و "تقویت کننده" شناخته می شوند.

سرم گیاهی رفع موخوره آسارا یک محصول موثر و کاملا طبیعی و با عملکرد مشابه کراتینه، برای پیشگیری و رفع موخوره می باشد که پس از سالها تحقیق و بررسی به تولید رسیده است. این محصول دارای مواد کاملا ارگانیک و طبیعی شامل عصاره جوانه گندم و دیگر گیاهان درمانی می باشد.

17

از مهم ترین عوامل به وجودآورنده موخوره، می توان به خشکی موها اشاره کرد. از این رو جوانه گندم که سرشار از ویتامین های خانواده F، E، A، B و سیتوسترول ها و لیسیتین می باشد، موجب محافظت و رفع خشکی مو خواهد شد.

این سرم پروتئین رسان و آبرسان قوی که عملکرد مشابه کراتینه دارد، به دلیل فرمول بسیار سبک خود برای موهای نازک نیز مفید است.

 

همچنین سرم گیاهی نرم کننده مو آسارا که ترکیبات کاملا طبیعی دارد، لطافت و حالت پذیری موها شده و موها را یکدست و ابریشمی می سازد. این محصول یک نرم کننده طبیعی است و خشکی و وز مو را از بین می برد و موها را رطوبت رسانی و هیدراته می کند.

 

قرار دادن سرم مو در روتین موی خود، طیف وسیعی از فواید را به همراه داشته دارد؛ از محافظت مو گرفته تا افزایش رطوبت و درخشندگی، کاهش موخوره و ریزش مو، و معنا بخشیدن به ظاهر طبیعی موها.

برای بهره مند شدن بیشتر از مزایای سرم مو، باید به دنبال سرم مویی باشید که برای نوع مو و هدف شما فرموله شده است.

هنگام استفاده از سرم مو، استفاده صحیح و کاربرد آن بسیار مهم است. شما باید مقدار کمی از آن را به ساقه موی خود بمالید و ماساژ دهید.

منابع: Medical News Today, Stale Craze