به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

مایکروویو ها این روز ها از لوازم برقی پرکاربرد آشپزخانه اکثر افراد هستند. علت محبوبیت مایکروفر سرعت بالا و امکانات متنوع برای پخت غذاست. اما همیشه شایعاتی در مورد این کالای لوکس به گوش می خورد، مثلا این که ماکروفر ها سرطان زا و خطرناک هستند. یا گاهی میشنویم قرار دادن ظروف و ماده خاصی درون ماکروفر باعث بروز حوادث ناخوشایندی می شود. در صورتی که قصد خرید مایکروویو و تهیه مایکروفر دارید، لازم است تفاوت انواع آن را بررسی کنید. همچنین اگر به تازگی مایکروفر یا مایکروویو خریداری کردید، خواندن این مقاله برای استفاده ایمن و نگهداری صحیح دستگاه به شما کمک می کند. این مقاله با تلاش تیم ایران آسایش سرویس، مرکز تخصصی تعمیر مایکروفر در کرج و تهران تهیه شده است. با ما همراه باشید تا اطلاعات عمومی خود را در مورد این دستگاه به چالش بکشید. راستی، بالاخره ماکروفر،  مایکروویو یا مایکروفر...!؟

 

میدونستید یکی از این کلمات اسم دستگاه نیست و نام شرکت تولید کننده است؟

۱- مایکروویو

۲- ماکروویو

۳- سولاردام

۴- ماکروفر

 

جواب: گزینه 4

 برای دیدن تفاوت مایکروویو و مایکروفر با سولاردام کلیک کنید. در صورتی که قصد خرید دارید این مقاله خالی از لطف نیست. تفاوت ها، برند ها و قیمت و مزایا معایب را لیست کرده و سپس تصمیم بگیرید.

 

آیا پخت غذا با مایکروویو  سرطان زاست و انتشار امواج آن در منزل خطرناک است؟

بله، استفاده طولانی مدت و مکرر از مایکروفر در کنار داشتن زمینه بیماری باعث سرطان می شود.

خیر، این دستگاه با استاندارد های لازم ساخته می شود و امواج به طوری که خطرناک نباشد کنترل می شود.

سرطان زا بودن آن ثابت نشده، اما در مواردی ممکن است خطرناک باشد.

بله، امواج رادیواکتیو آن در طولانی مدت باعث سرطان می شود.

2

جواب: گزینه 3

تشعشع های قوی مانند اشعه‌ی ایکس، به DNA آسیب می زنند و باعث سرطان می‌شوند. اما اشعه مایکروفر خیلی ضعیف ‌تر و در حدی است که مولکول ‌ها را به سرعت جابجا کند و تولید گرما کند. در ضمن در مایکروویو ها از امواج الکترومغناطیس استفاده می شود، نه رادیواکتیو! هرچه فاصله شما از دستگاه بیشتر باشد نیز اثر امواج کمتر و ناچیز تر خواهد شد.

از طرفی دیگر مواد غذایی در مایکروفر ها یکنواخت پخته نمیشوند. این موضوع می تواند باعث باقی ماندن مقداری از باکتری ها در غذا شود. اما در عوض برای اکثر مواد غذایی، پخت با مایکروفر باعث حفظ شدن درصد آب بیشتر و بیشتر حفظ شدن خاصیت ماده غذایی می شود. در حالی که در مورد برخی مواد مانند انواعی از سبزیجات بهتر است از مایکروویو برای گرم کردن استفاده نکنید. محققان باور دارند گرم کردن بعضی سبزیجات با این دستگاه باعث آزاد شدن رادیکال آزاد میگردد. همچنین داغ کردن شیر با مایکروویو به علت حرارت بالای آن در مدت زمان کم باعث از بین رفتن برخی ویتامین های ضروری شیر میگردد.

 

چه ظروف و موادی را نباید در مایکروویو قرار بدهیم؟

ظروف فلزی و پلاستیکی

ظروف شیشه ای

میوه و تخم مرغ

گزینه اول و سوم

3

جواب: گزینه 4

همان طور که از عکس پیداست، قرار دادن تخم مرغ و میوه ها به علت تجمع بخار زیر پوست باعث ترکیدن آن می شود. ظروف یکبار مصرف، کاغذی، یونولیتی و پلاستیکی نیز مناسب قرارگیری داخل مایکروویو نیستند. برخی از این مواد در اثر حرارت ذوب می شوند یا آتش میگیرند. برخی دیگر گاز و مواد سمی آزاد میکنند که برای سلامتی مضر است. البته برخی پلاستیک های خاص امروزه مناسب استفاده در ماکروفر ساخته شده اند. همچنین قرار دادن فلزات مانند فویل آلومینیوم یا ظروف استیل در مایکروویو میتواند باعث جرقه و آتش گرفتن دستگاه شود. قراردادن غذاها داخل فویل آلومینیوم برای پختن یا گرم شدن در مایکروفر میتواند خطرناک باشد. بهترین ظرف برای استفاده در مایکروویو، ظروف پیرکس و شیشه ای می باشد.

 

چرا درب مایکروویو شیشه عادی ندارد و دارای صفحه مشبک پشت شیشه است؟

۱- کم شدن انتقال گرما از طریق تغییر جنس شیشه درب

۲- جلوگیری از پخش شدن اشعه های خطرناک با جذب آنها از طریق فلز مشبک روی درب

۳- زیبایی مایکروویو

۴- استحکام بیشتر درب مایکروویو با آلماتور مشبک فلزی پشت شیشه

4

جواب گزینه ۲

در صورتی که با ترک خوردن درب مایکروویو یا شکستن در ماکروفر رو به رو شده اید، تماس بگیرید. کارشناسان و تکنسین های ایران آسایش سرویس پس از مشاوره رایگان و هماهنگی برای سرویس و تعمیر درب مایکروفر در کرج و تهران در خدمت هستند.

 

امواج مایکروویو بر چه اساس کار می کنند؟

۱- گرم کردن آب مواد غذایی از طریق موج هم فرکانس با فرکانس طبیعی آب

۲- انتقال گرما از طریق تابش

۳- انتقال گرما به مواد از طریق امواج ترکیبی مختلف

۴- انتقال گرما از طریق المنت و گرمای محیط دستگاه

 

جواب: گزینه یک

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نکات استفاده و نگهداری از مایکروفر، بهترین مارک های مایکروویو و بررسی فنی، عیب ها و خرابی های متداول مایکروفر و هزینه تعمیر دعوت میکنیم از وبسایت ایران آسایش بازدید کنید. ایران آسایش سرویس مرکز تخصصی تعمیرات یخچال، لباسشویی، ماشین ظرفشویی و تعمیر مایکروفر در کرج و تهران می باشد. برای سرویس و عیب یابی لوازم خانگی تماس بگیرید. تکنسین های ما پس از مشاوره رایگان، برای تعمیر در محل لوازم خانگی با شما هماهنگ میکنند.

 

02632867918

09304616416

09192670311

www.iran-asayesh.com