به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

سازه ال اس اف یا lsf چیست؟ در چند سال اخیر اسم سازه های پیش ساخته و یا ال اس اف را زیاد شنیده اید. سازه های LSF در واقع نوع جدیدی از انواع سازه های پیش ساخته در ایران میباشد که توانسته در چند سال اخیر تحول عظیمی را در ساخت خانه و ویلاهای پیش ساخته ایجاد کند و نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کند. این نوع سازه ها میتوانند علاوه بر سرعت ساخت بالا از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

سازه LSF چیست؟

در واقع سازه ال اس اف یا همان سازه LSF نوعی سازه پیش ساخته تولید شده در کارخانه میباشد که از ورق های نورد شده فولادی پیچ شده در هم ایجاد میشود. این نوع سازه ها میتوانند در برابر فشار و شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهند. در واقع میتوان این نوع سازه پیش ساخته را بهینه ترین نوع سازه پیش ساخته حال حاضر ایران نام برد. برای ساخت این نوع سازه ها نیاز به طراحی مهندسی و استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه میباشد تا خانه و ویلای مورد نظر از هر نوعی بهینه و مستحکم باشد.

سازه های پیش ساخته امروزی که در ایران تولید میشوند انواع متفاوتی دارند که نوع LSF را میتوان در بهترین نوع انواع خانه های پیش ساخته قرار داد که علاوه بر دارا بودن مقاومت بالا و سرعت ساخت بالا از ظاهری بسیار شیک و مدرن نیز برخوردار است که هیچ چیز از بهترین ویلاهای ساخته شده امروزی کم نخواهد داشت. این نوع سازه ها مزایای بسیاری دارند که در ادامه به توضیح درباره برخی از آن ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

2

مزایای ویلاهای پیش ساخته LSF

مزیتهای زیادی در این نوع ویلاها وجود دارد که میتواند باعث شود تا همه اقشار جامعه برای ساخت ویلای مورد نظر خود از این نوع سازه ها استفاده کنند. ما میخواهیم به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره کنیم تا چنانچه شما نیز قصد خرید و استفاده از این نوع سازه ها را دارید با اطمینان بیشتری از آن ها استفاده کنید.

سرعت ساخت بالا

برای کسی که قصد ساخت ویلایی را دارد سرعت ساخت بالا میتواند یک مزیت بسیار مهم محسوب شود. اگر سازنده ویلا باشید برای شما بسیار مهم است که سازه مورد نظر در زمان مناسبی ساخته شود و بتوانید از آن استفاده کنید و یا آن را به فروش بگذارید. در این نوع سازه های LSF سرعت ساخت بالا بین 2 تا 3 ماه یک مزیت محسوب میشود و از زمان شروع پروژه تا پایان آن مدت زمان کمی را سپری خواهید کرد که میتواند تضمین کننده سرعت ساخت بالا و تحویل به موقع سازه باشد. در برخی استان های کشور با توجه به شرایط آب و هوایی امکان کار در برخی فصول و ماهها نمیباشد ولی این نوع سازه های ال اس اف امکان ساخت در هر نوع فصلی از سال را دارند و میتوانید برای ساخت آن ها در هر فصلی اقدام کنید.

استحکام بالای سازه LSF

این نوع سازه های پیش ساخته و از نوع LSF از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. با توجه به اینکه این نوع سازه ها از ورق های نورد شده فولادی و در هم پیچ شده ساخته میشوند طبق اعلام شرکت های تست کننده جهانی این نوع سازه ها از قابلیت مقاومت بالایی در برابر زلزله هایی تا بیش از 7 ریشتر برخوردار هستند. با توجه به اینکه کشور ما ایران نیز بر روی کمربند زلزله قرار دارد پس استفاده از چنین سازه های مقاومی میتواند تضمین کننده سلامت خانواده باشد.

هزینه ساخت پایین در سازه ال اس اف

اینکه میگوییم هزینه ساخت پایین در واقع در این نوع سازه ها شما با پرداخت هزینه بسیار پایینی نسبت به ساخت سازه های سنتی از یک ویلای مدرن و بسیار لاکچری برخوردار میشوید. این هزینه ها در این نوع سازه ها کاملا مشخص میباشد و در ابتدای ساخت پروژه تمامی هزینه ها کاملا مشخص میباشد و شما فقط یکبار بابت تمامی آن ها با شرکت سازنده قرار دادی را عقد خواهید کرد و پرداخت خواهید کرد. مزیت پرداختی در این نوع سازه ها این است که تورم مدت زمان ساخت به شما هیچ ربطی ندارد و شما تمامی هزینه ها را در زمان عقد قرارداد پرداخت به شرکت سازنده خواهید کرد.

عدم هدر رفت مصالح در سازه های LSF

در این نوع سازه های ال اس اف هیچ هدر رفتی از بابت مصالح نخواهید داشت. با توجه به اینکه این نوع سازه ها کاملا مهندسی شده طراحی و ساخته میشوند شما با کمترین میزان هدر رفت مصالح روبرو خواهید بود. این نوع سازه ها ابتدا توسط مهندسین شرکت مربوطه طراحی و پس از تایید توسط خریدار و کارفرما اقدام به ساخت میشوند. بنابراین تمامی قسمتها از قبل مشخص هستند و هیچ هدر رفتی در این نوع سازه ها وجود ندارد. همین امر میتواند باعث شود تا هدر رفت مصالح تا حد زیادی کاهش پیدا کند و شما هزین های اینچنینی نداشته باشید. علاوه بر آن ها با توجه به استفاده از مصالح با کیفیت و البته بهینه شده در این نوع سازه های پیش ساخته، هدر رفت انرژی نیز در این نوع سازها بسیار کم است و میتوان با کمترین هزینه برای گرمایش و سرمایش سازه اقدام کنید.

3

سازه LSF را از کجا تهیه کنیم؟

شرکت های بسیاری در ایران هستند که این نوع سازه ها را ارائه میدهند. ابتدا اجازه دهید تا بگوییم که در صورتیکه تیم ساخت و طرف قرارداد شما از تبحر کافی برخوردار نباشد میتواند لطمات جبران ناپذیری به شما وارد کند. پس ابتدا باید شرکتی معتبر را در این زمینه بیابید تا بتوانید بهترین نتیجه را در پایان کار دریافت کنید. ساخت این نوع سازه ها را به هیچ وجه به صورت سرخود و شخصی نمیتوان به ثمر رساند.

با توجه به تحقیقات جامعی که ما در شرکت های این نوع سازه ها انجام داده ایم به یک شرکت معتبر در این زمینه رسیده ایم که نماینده رسمی فروش این نوع سازه ها در شمال کشور میباشد و میتواند با قیمتهای استثنایی و سرعتی بسیار بالا پروژه های شما را به پایان برساند. این شرکت که با نام پردیس گیلان در شمال کشور فعال میباشد توانسته بیش از 300 سازه از نوع LSF را در سطح کشور بسازد و در شهرهای مختلف کشور نصب کند. تجربه کاری این شرکت بیش از 10 سال میباشد و میتواند بهترین انواع ویلاهای پیش ساخته، سوله های LSF و انواع خانه های پیش ساخته را در متراژهای گوناگون و ابعاد مختلف به بهترین شکل ممکن بسازد و در زمان مقرر تحویل خریدار محترم دهد. این نوع سازه ها نسل جدید و آینده انواع ویلاهای پیش ساخته در ایران میباشند که تا چند سال آینده جایگزین انواع سازه های سنتی خواهند شد.