به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

تمام افراد در طول زندگی خود چه در دوران تحصیل چه خارج از این دوران، از لوازم‌ تحریر استفاده می‌کنند. به‌طورکلی استفاده از ابزار تحریر، در زندگی روزمره بسیار گسترده است. به‌طور مثال، بچه‌ها نقاشی می‌کشند و از مدادرنگی و دفتر نقاشی استفاده می‌کنند؛ در دوران مدرسه و دانشگاه افراد از خودکار و انواع ابزارهای تحریر استفاده می‌کنند و همچنین برای نوشتن یا امضاکردن قراردادها و سایر امور، به‌صورت روزانه از خودکار و خودنویس استفاده می‌شود. شما حتی برای نوشتن خاطرات خود نیز به این ابزار نیاز دارید. زندگی بدون این ابزار سخت خواهد بود و نمی‌توان بسیاری از امور را انجام داد.

ابزار و محصولات تحریر با شکل و شمایل گوناگون و برندهای متفاوتی به بازار ارائه می‌شوند. اگر شما نیز به این ابزار علاقه داشته باشید، قطعاً تاکنون در فروشگاه‌های لوازم‌ تحریر از تماشای این محصولات غرق لذت شده‌اید. قطعاً حضور در فروشگاه‌های لوازم‌ تحریر و تماشای ابزار متنوع و رنگارنگ، همچنین بوی کتاب و دفتر، حس‌وحال بسیار خوبی را به انسان هدیه می‌دهد؛ شاید هم شما را به یاد دوران مدرسه بیندازد و دلتنگتان کند.

لیست لوازم‌ تحریر

افراد در هر سن‌وسالی و در هر مقطعی، به انواع لوازم‌ تحریر نیاز دارند تا بتواند کارهای خود را انجام دهد. ازجمله نوشت‌افزارهای موردنیاز دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدادرنگی و مداد سیاه و مدادنوکی

 2. ماژیک

 3. پاک‌کن

 4. مداد تراش

 5. پرگار و گونیا و نقاله

 6. خودکار و غلط‌گیر

 7. تخته وایت برد و ماژیک وایت برد

 8. ماژیک های‌لایت

 9. دفترهای ساده و یا کلاسوری

 10. دفتر نقاشی و دفتر خوشنویسی

 11. دفتر مشق دو خط برای درس زبان انگلیسی

 12. دفترچه یادداشت

 13. برگه a4

 14. گیره کاغذ

 15. قیچی مخصوص کاغذ

 16. چسب ماتیکی و چسب مایع

 17. منگنه

 18. کوله‌پشتی و جامدادی

 19. خط‌کش ساده یا خط‌کش شابلون‌دار

 20. کاغذ و مقوای رنگی

 21. برچسب برای نوشتن اسم

 22. پوشه دکمه‌دار

ازجمله نوشت‌افزارهای موردنیاز کارمندان و کارکنان شرکت، می‌توان به خودکار، مداد، کاغذ A4 و A5، پوشه دکمه‌دار، زونکن، کلربوک، کلاسور، سوزن ته‌گرد، منگنه، پونز، دفترچه، تقویم رومیزی، قیچی، گیره کاغذ، گیره پوشه، ماشین‌حساب، تخته وایت برد، ماژیک وایت برد، چسب، کازیه، پاکت نامه و پاکت حباب‌دار برای موارد پستی اشاره کرد. ازجمله ابزار تحریر موردنیاز مهندسان، میز نور، کیف آرشیو، ماشین‌حساب مهندسی، خط‌کش، شابلون، پرگار، تخته‌رسم و راپید است.

هنرمندان برای خلق آثار هنری خود نیز به لوازم تحریری همچون دفتر نقاشی، دفتر طراحی، مدادرنگی، بوم نقاشی، گواش، رنگ‌روغن، پاستل، مدادشمعی، پالت رنگ، انواع قلم‌مو در سایزهای مختلف، کاردک، آبرنگ، تخته شاسی، پاک‌کن خمیری، تراش، ورق طراحی، مقوای طراحی، مداد سیاه در انواع مختلف و زغال نیاز دارند. یکی از هنرهای بسیار دلنشین و زیبا، هنر خوش‌نویسی و خطاطی است که این هنرها نیز به ابزار مخصوص خود نیاز دارند. به‌طورکلی می‌توان گفت تمام حرفه‌ها به ابزار تحریر نیاز دارند؛ حتی گاهی یک خودکار و یا یک خودنویس ساده.

خوش‌نویسی

همۀ افراد به‌طور معمول، خط خوش و خوانا را دوست دارند؛ در این میان، افرادی هستند که استعداد و هنر آن‌ها خوش‌نویسی است. قطعاً شما نیز از تماشا و خواندن خط‌های بسیار زیبا لذت می‌برید و به دلیل خوانا بودن آن‌ها، دوست دارید که به خواندن ادامه دهید. همان‌طور که بیان شد، لوازم‌ تحریر برای همۀ افراد قابل استفاده است و نمی‌توان بدون این ابزار، بسیاری از کارها را انجام داد. خوش‌نویسی نیز همچون سایر امور به ابزار نوشت مخصوصی همچون قلم، جاقلمی، قلمدان، لیقه ابریشمی، دوات، دفتر خوش‌نویسی، مرکب خوش‌نویسی، قط زن، قلم‌تراش، غلاف و روان‌ نویس نیاز دارد.

افرادی که به‌صورت حرفه‌ای در این هنر فعالیت می‌کنند، به تمام این ابزار نیاز پیدا می‌کنند. اما افرادی نیز وجود دارند که به‌صورت حرفه‌ای به این هنر تسلط ندارند، اما از خط بسیار خوبی برخوردار هستند. این افراد معمولاً برای افزایش کیفیت نوشتن و جلوۀ زیباتر نوشته‌ها و همچنین روان‌تر نوشتن، از خودنویس استفاده می‌کنند. این وسیله نسبت به خودکار عملکرد بهتری دارد و زیبایی نوشته را دوچندان می‌کند.

مزایای استفاده از روان‌ نویس

روان‌ نویس یکی از پرکاربردترین ابزار در میان انواع لوازم‌ تحریر برای دانشجویان، دانش‌آموزان و به‌طورکلی بزرگسالان محسوب می‌شود. این نوشت‌افزار محبوب انواع گوناگونی دارد که شما می‌توانید از فروشگاه‌های فروش کالای تحریر خریداری کنید. این کالای تحریر به‌صورت تک‌رنگ نیست و رنگ‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد تا افراد بتوانند متناسب با نیاز خود، از هر رنگی که می‌خواهند استفاده کنند. روان‌ نویس‌ ها دارای نوکی زیبا و پهن هستند که افراد باتوجه‌به سلیقۀ خود، می‌توانند هر سبک نوشتاری را با آن به ثبت رسانند. یکی دیگر از ویژگی‌های این نوشت‌افزار، زیبایی ظاهری آن است که می‌توان گفت در مقایسه با سایر نوشت‌افزارها همچون خودکار، شیک‌تر و چشم‌نوازتر است. همچنین می‌تواند به‌عنوان یک کادوی خاص به افراد هدیه داده شود. این لوازم‌ تحریر در کنار مزایای ذکرشده، می‌تواند به شخص استفاده‌کننده نیز شخصیتی متفاوت ببخشد.

بدنۀ این نوشت‌افزار به‌گونه‌ای است که می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید؛ این فرایند موجب می‌شود تا در مقایسه با دیگر نوشت‌افزارها، اقتصادی‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. این نوشت‌افزار برای افرادی که می‌خواهند در هر شرایطی و بر روی هر کاغذی از یک نوشت‌افزار محکم، زیبا و قابل‌اعتماد استفاده کنند بسیار مناسب است. شما می‌توانید از این کالا بر روی کاغذهای معمولی و حتی کاغذ گلاسه براق استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های روان‌ نویس می‌توان به عدم پخش رنگ و کثیف‌کاری، مقاومت در برابر آب، ماندگار، دوام بالا و… اشاره کرد؛ همچنین به تعمیر کمتری نیاز پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

استفاده از انواع لوازم‌ تحریر می‌تواند حس خوبی را به شما القا کند؛ حتی حضور در فروشگاه‌های لوازم‌ تحریر به‌گونه‌ای شما را بر سر ذوق و علاقه می‌آورد که گویی آخر شهریور و ابتدای مهر است و شما می‌خواهید به مدرسه بروید. قطعاً یادآوری خاطرات خوش، خرید کالاهای تحریر و انتظار برای آغاز مدرسه و گاهی حس انزجار آن روزها، شما را دلتنگ می‌کند. به‌طورکلی انواع کالاهای تحریر مختص دوران تحصیل نیست و در تمام دوره‌های زندگی شما از انواع این محصولات استفاده می‌کنید؛ گاهی حتی یک مداد یا خودکار ساده می‌تواند موجب موفقیت یا عدم موفقیت شما شود. شما در طول زندگی از خودکار برای نوشتن مطالب مهم و گاهی غیرضروری، امضا مدارک و اسناد مهم و دیگر موارد استفاده می‌کنید که اگر همین خودکار ساده در دسترس شما نباشد، موجب ایجاد اختلال در کار شما خواهد شد.

به‌طورکلی فروشگاه‌های بسیاری هستند که انواع ابزارآلات تحریر را می‌فروشند و شما باید در هنگام خرید، حتماً باید به کیفیت و برند محصول توجه کنید. قطعاً خرید محصولات باکیفیت می‌تواند موجب لذت‌بردن شما در هنگام استفاده از آن‌ها شود. فروشگاه هیس یکی از فروشگاه‌های معتبر در فروش انواع لوازم‌ تحریر محسوب می‌شود که می‌توانید با خیالی آسوده، هرچه را که نیاز دارید از آن‌ها تهیه کنید. روان‌ نویس‌های موجود در این فروشگاه، ظاهری بسیار جذاب دارند که می‌توانند نیاز شما را برطرف کنند و باعث جلب توجۀ اطرافیان شوند.