به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

بدون شک یکی از بزرگترین مشکلات افراد هنگام نقل مکان به خانه جدید این است که بتوانند خانه خود را به کاربردی ترین شکل تزئین کنند. باکسلین، اپلیکیشن دکوراسیون منزل که به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به دانش فنی نقشه کشی، خانه های خود را به راحتی به صورت سه بعدی ترسیم کنند، نیز در این زمینه راحتی زیادی را فراهم می کند.

3d çizim که به کاربران امکان می دهد پلان های کف را به صورت دو بعدی بکشند و همزمان نقشه های خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنند، این امکان را برای افراد فراهم می کند تا صدها مبلمان را در برنامه در خانه خود قرار دهند و در اتاق ها حرکت کنند. این اپلیکیشن به افرادی که قرار است به خانه جدیدی نقل مکان کنند یا زوج های تازه ازدواج کرده این امکان را می دهد تا قبل از اینکه برای خرید مبلمان بیرون بروند، خانه های خود را ترسیم کنند و ببینند کدام ترکیب مبلمان مناسب تر است.

طراحی سه بعدی دارای ویژگی هایی مانند طراحی پلان، گزینه های پوشش دیوار و کف، انواع مبلمان، تغییر ابعاد مبلمان موجود، آپلود مبلمان جدید، به اشتراک گذاری پلان های طبقه است. این سکو در حال حاضر دارای بیش از 200 پلان طبقه و مبلمان است. با این حال، انتظار می رود با استفاده فعالتر کاربران از سیستم و استفاده از ویژگی بارگذاری مبلمان، این تعداد افزایش یابد.

تکنیک های طراحی سه بعدی

از جمله برنامه هایی که تجربه شبیه به طراحی سه بعدی را ارائه می دهند، پلتفرم هایی مانند SweetHome 3D، Floorplanner، Roomle هستند. پیشنهاد می کنم مقاله ترکی mobilya çizim programı را مطالعه کنبد. اگرچه همه برنامه ها شبیه به یکدیگر هستند، طراحی سه بعدی با دادن دسترسی رایگان به بسیاری از ویژگی ها از سایرین متمایز می شود. طراحی سه بعدی با توضیح مزیت رقابتی اولویت خود به عنوان "بارگذاری مدل"، بیان می کند که بسیاری از رقبا از این ویژگی برخوردار نیستند، در حالی که کسانی که این ویژگی را دارند هزینه دریافت می کنند. علاوه بر این، لازم به ذکر است که توسعه دهندگان طراحی سه بعدی در حال حاضر در حال توسعه یک ویژگی VR هستند تا کاربران بتوانند به گشت و گذار در داخل مکان بپردازند.

3d çizim که در ژوئیه 2017 شروع به کار کرد و در 1 ژوئن 2018 توسط Ömer Gürarslan، موسس طراح سه بعدی که بیش از 30 هزار ساعت در 5 سال خدمات مشاوره ارائه می کند فعال شد، در حال حاضر از دو توسعه دهنده نرم افزار تشکیل شده است. یادآور می‌شویم که این پلتفرم توسط ۲ توسعه‌دهنده نرم‌افزار در مدت ۱۰ ماه و با استفاده از زبان برنامه‌نویسی TypeScript پیاده‌سازی شده است.

این پلتفرم، که استفاده رایگان تا 10 پلان طبقه را ارائه می دهد، هزینه ای را برای استفاده های تجاری ارائه می دهد که نمونه کارها را در مقیاس بزرگتر ایجاد می کند. طراح سه بعدی که محدودیت رایگان مشابهی برای بارگیری مبلمان دارد، مدل درآمدی خود را با ویژگی‌های پیشرفته مانند استفاده از نقشه‌های طبقه به عنوان اجزای تعبیه‌شده در سایت‌های املاک ایجاد می‌کند. این استارت آپ قصد دارد به پلتفرمی تبدیل شود که در آن طراحانی که مدل های مبلمان سه بعدی را طراحی می کنند، محصولات خود را در آینده بفروشند.

اهداف آینده طراح سه بعدی عبارتند از گیمیفیکیشن که در آن کاربران می‌توانند نقاشی‌های یکدیگر را ببینند و رتبه‌بندی کنند، تصاویر واقعی‌تر با رندر بهبودیافته و یک برنامه موبایلی بومی.

مشکلات پیش آمده در دکوراسیون با تکنیک های ترسیم سه بعدی از طریق اپلیکیشن تهیه شده حل خواهد شد. با استفاده از این اپلیکیشن، همه می توانند دیدگاه زیبایی شناختی خود را در دکوراسیون فضای زندگی خود منعکس کنند.

مدلیست و اینفلوئنسر موفق Nazlı Aksu در حال توسعه پروژه ای است که در دنیای دکوراسیون سروصدا خواهد کرد. غیرقابل پیش بینی بودن سناریوهای طراحی احتمالی که رایج ترین مشکل در دکوراسیون است، با استفاده از اپلیکیشن برطرف خواهد شد. در حالی که می تواند دیدگاه زیبایی شناختی خود را به دکوراسیون فضای نشیمن با تکنیک های ترسیم سه بعدی منعکس کند، برنامه ریزی شده است که با این مشکل مواجه نشود که چه چیزی بهتر است کجا قرار گیرد.

مشکلاتی که در دکوراسیون پیش می آید به تاریخ تبدیل خواهد شد

Nazlı Aksu با تاکید بر مشکلاتی که در دکوراسیون فضای نشیمن تجربه شده است. «فرآیند تزئین برای همه چالش برانگیز است. همیشه نمی توان دقیق ترین و زیباترین یکپارچگی را پیدا کرد. دلیل اصلی این امر این است که ما نمی توانیم وحدت همه عناصر را فوراً ببینیم. به لطف برنامه ای که ما ایجاد کرده ایم، مشکلاتی که در دکوراسیون با آن مواجه می شوند به گذشته تبدیل خواهند شد. به این ترتیب، مشکلاتی مانند ظاهر زیبایی‌شناختی من در هر جایی که آن را قرار می‌دهم کاملاً برطرف می‌شود.» او تاکید کرد که اپلیکیشنی که با سخنان او ساخته اند، روند دکوراسیون را بسیار آسان کرده است.

ما با تکنیک ترسیم سه بعدی به سرعت تولید می کنیم

طراح سه بعدی، که اطلاعاتی در مورد عملکرد برنامه به اشتراک گذاشت. این برنامه مبتنی بر فناوری تکنیک طراحی سه بعدی است. امروزه بسیاری از نوآوری‌ها که حتی نمی‌توانیم تصورشان را بکنیم با تکنیک ترسیم سه‌بعدی به دست آمده‌اند. هدف برنامه ما نشان دادن دیدگاه زیبایی شناختی و خواسته های همه در مورد دکوراسیون خانه با این تکنیک است. کاربران می توانند آزادانه هر طور که می خواهند از طریق برنامه طراحی کنند. ما به طرح های ساخته شده در کارگاه خود جان می دهیم. البته از گرفتن تاییدیه از قبل غافل نمی‌شویم.»

همه چیز را می توان به صورت زنده و فوری در برنامه مشاهده کرد

در توضیحات طراح سه بعدی که اظهار داشت که این برنامه روند دکوراسیون را تسریع می کند. «به خصوص اپلیکیشن های موبایل در جایگاه بهترین دستیار مردم در دنیای مدرن قرار دارند. در این راستا، هدف ما توسعه اپلیکیشنی بود که زندگی ما را آسان‌تر کند. در اپلیکیشنی که ما توسعه داده ایم، همه چیز را می توان به صورت زنده و آنی مشاهده کرد. بنابراین می توان مرحله تصمیم گیری را سریعتر به پایان رساند. با استفاده از اپلیکیشن، کاربر می تواند مکان، شکل، سبک و رنگ هر محصول را تغییر دهد. به این ترتیب او بدون هیچ علامت سوالی در ذهنش می تواند سریعتر و روانتر دکوراسیون فضای نشیمن را تکمیل کند. ما معتقدیم که این اپلیکیشن تاثیر شگرفی در دنیای مد و طراحی خواهد گذاشت.»