به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

امروز میخواهیم به بررسی لیفت پلک، لیفت غبغب و لیفت صورت بیندازیم. در همین حین، به بررسی ویژگی های هر کدام از این موارد نیز نگاهی می اندازیم.

لیفت پلک

بلفاروپلاستی (که در مقابل ان روش کم تهاجمی لیفت پلک قرار دارد) نوعی جراحی است که پوست اضافی پلک ها را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این می تواند باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

علاوه بر افزایش سن، افتادگی شدید پوست اطراف چشم می تواند دید جانبی (دید محیطی) به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان بینایی را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از شر آن خلاص کند. این جراحی همچنین می تواند چشم ها را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

بلفاروپلاستی ممکن است گزینه ای برای موارد زیر باشد:

 • گشاد یا افتادگی پلک بالایی

 • پوست اضافی پلک های بالایی که تا حدی دید محیطی را مسدود می کند

 • پوست اضافی در پلک پایین

 • کیسه های زیر چشم

بلفاروپلاستی را می توان همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست انجام داد. پوشش بیمه ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا جراحی شرایطی را که به بینایی آسیب می زند ترمیم می کند یا خیر. جراحی فقط برای بهبود ظاهر احتمالاً تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

خطرات جراحی های زیبایی صورت

تمام جراحی ها دارای خطراتی هستند، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون. علاوه بر این موارد، خطرات نادر جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی

 • چشم های خشک و تحریک شده

 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک

 • جای زخم قابل توجه

 • آسیب به عضلات چشم

 • تغییر رنگ پوست

 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی

 • نیاز به جراحی بعدی

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ملاقات خواهید کرد. ارائه دهندگانی که با آنها ملاقات می کنید ممکن است شامل یک جراح پلاستیک، یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک چشم پزشک متخصص در جراحی پلاستیک اطراف چشم (جراح اکولوپلاستیک) باشند. بحث شامل:

 • سابقه پزشکی شما ارائه دهنده مراقبت شما در مورد جراحی های قبلی سوال خواهد کرد. ارائه دهنده شما همچنین ممکن است در مورد شرایط گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سؤال کند. ارائه دهنده شما همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و داروهای غیرقانونی سوال خواهد کرد.

 • اهداف شما. بحث در مورد آنچه شما از جراحی می خواهید به ایجاد زمینه برای یک نتیجه خوب کمک می کند. ارائه دهنده مراقبت شما با شما صحبت خواهد کرد که آیا این روش احتمالاً برای شما خوب عمل می کند یا خیر.

لیفت غبغب

هنگامی که غبغب علاوه بر چربی، نتیجه پوست اضافی و غیر قابل ارتجاعی است، لیفت غبغب با جراحی ممکن است گزینه درمانی توصیه شده باشد. این روش شامل برداشتن زائد، افتادگی پوست و چربی های سرسخت و همچنین سفت شدن ماهیچه های اطراف گردن برای ایجاد کانتور صاف تر و جوان تر است. در صورت لزوم، لیفت غبغب را می توان با لیپوساکشن برای جوانسازی جامع تر گردن و خط فک همراه کرد. به عنوان یک روش جراحی، لیفت گردن غبغب نیاز به یک دوره از کار افتادگی دارد، اگرچه اکثر افراد در عرض یک هفته به روال عادی و غیر سخت روزانه بازمی گردند.

لیفت صورت

لیفت صورت همراه با لیفت گردن یا لیپوساکشن یک روش معمول برای برداشتن غبغب است. در حالی که بسیاری از ما می‌خواهیم وقتی در آینه نگاه می‌کنیم، نمایه‌ای ساده‌تر ببینیم، برخی از ما چربی‌های اضافی داریم که باعث دو برابر شدن چانه می‌شود. غبغب می تواند ناشی از تعدادی متغیر باشد، از جمله وراثت، وزن، آناتومی و محل راه هوایی. اگر از غبغب خود ناراضی و آزرده خاطر هستید، تنها نیستید. در واقع، تا 68 درصد از افراد از سلول های چربی اضافی زیر چانه رنج می برند.

برای خلاص شدن از شر دو چانه خود، باید یک روش خاص را طی کنید. اکنون، روش دقیق به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. به همین دلیل، بسیار مهم است که ابتدا با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. با هم می توانید تصمیم بگیرید که کدام درمان برای شما مناسب تر است. به طور کلی، درمان هایی مانند لیفت صورت، لیفت گردن و لیپوساکشن می توانند از شر چربی زیر چانه خلاص شوند.

آیا می توان غبغب را برداشت؟

به لطف پیشرفته در جراحی زیبایی، غبغب را می توان برداشت. بسته به اهداف شما، چانه دوتایی را می توان به سادگی کاهش داد یا کاملاً برداشت. علاوه بر این، تنها راه حل واقعی برای مشکل غبغب کاهش محتوای چربی شما از طریق جراحی غبغب است. اینجاست که درمان هایی مانند لیفت صورت، لیفت گردن و لیپوساکشن وارد عمل می شوند. همه آنها راه حل های دائمی برای غبغب شما هستند. آنها همچنین زمانی کار می کنند که با وجود کاهش وزن زیاد نمی توانید غبغب خود را از دست بدهید.

شما می توانید از بین جراحی غبغب یا لیپوساکشن چانه که سلول های چربی اضافی را حذف می کند، انتخاب کنید. بسته به نیازها و اهداف شما، ممکن است از یکی یا ترکیبی از روش های زیر استفاده کنم:

حال که با این موارد آشنا شدید، وقت آن رسیده است تا به وب سایتی سر بزنیم که خدماتی این چنینی ارائه میدهد. برای دریافت خدمات لیفت صورت، لیفت پلک یا لیفت غبغب، میتوانید به وب سایت goonehclinic.com سری بزنید و از خدمات انها بهره ببرید.