به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

خشک کردن لباس ها روی بخاری ها و شوفاژ ها می تواند منجر به یک سری بیماری ها و مشکلات جدی بر سلامت افراد شود. در ادامه این محتوا به بررسی برخی از مهم ترین معایب خشک کردن حوله و یا لباس های شخصی شما روی بخاری و شوفاژ ها بپردازیم پس با ما همراه باشید.

خشک کردن لباس ها و حوله ها روی شوفاژ ها 

بسیاری از پزشکان معتقدند که خشک کردن لباس در دراز مدت می تواند برخی از مشکلات را به خصوص برای افرادی که بیماری زمینه ای مانند آسم دارند را ایجاد کند. ساختار خشک شدن یک لباس بر روی بخاری ها و شوفاژ ها به این شکل است که سرما و رطوبت از لباس گرفته شده و سپس به سایر وسایل خانه منتقل می شود. 

این عملیات می تواند منجر به این شود که زمینه سازی برای پرورش قارچ های مضر انجام شود مخصوصا قارچ فومیگاتوس آسپرژیلوس که یکی از مضر ترین نوع قارچ هاست و می تواند منجر به بروز عفونت هایی در ریه افراد شود.

پروفسور «دیوید دانینگ» و گروه وی در مرکز ملی قارچ در منچستر این هشدار را پس از درمان شمار در حال افزایشی از بیماران منتشر کردند که قارچ های فومیگاتوس آسپرژیلوس را استنشاق کرده بودند.

دکتر دانینگ می گوید: لباس هایی که در ماشین لباس شویی شسته می شوند تقریبا حاوی دو لیتر آب هستند که در اتاق منتشر می شود.

وی افزود: بیشتر افراد در برابر این قارچ ها که در شرایط مرطوب رشد می کنند یا ایمن هستند و یا سیستم سالمی برای مبارزه با آن دارند.

او تایید میکند که: اما در افراد مبتلا به آسم این شرایط می تواند موجب بروز سرفه هم شد؛ همچنین در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف و یا آسیب دیده دارند مانند بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، بیماران مبتلا به ایدز و افراد مبتلا به بیماری خود ایمن، این قارچ ها می توانند موجب ابتلا به «آسپرژیلوزیس ریوی» شود.

آسپرژیلوزیس ریوی، بیماری است که می توانند ضرر جبران ناپذیر و در برخی موارد کشنده ای به ریه ها و سینوس ها بزند.

اما روش جایگزین مناسب چیست؟

بهترین روش این است که لباس را به صورت کاملا طبیعی و با نور آفتاب خشک کنید و این روش هیچ گونه خطر و یا موردی ندارد. اما اگر زمانی که شما عجله دارید بهترین کار این است که لباس ها را در جایی خشک کنید که در منزل خیلی به آن رفت و آمد نمی شود و فضای آن خیلی مورد استفاده افراد مخصوصا کسانی که دارای بیماری های زمینه ای هستند قرار نمی گیرد.

همچنین در صورتی که می توانید از سایر دستگاه های جایگزین استفاده کنید این کار بسیار مناسب تر است.

خشک کردن لباس با حوله خشک کن

خشک کردن حوله با حوله خشک کن 

حوله خشک کن ها معمولا به علت اینکه خودشان در حمام و در کنار پنجره ها معمولا نصب می شود (البته بستگی به نوع آن ها نیز دارد) مشکلی ندارند و یک حالت ایده آل محسوب می شود و شما می توانید از آن ها به راحتی استفاده کنید.

در صورتی که قصد دارید از حوله خشک کن ها استفاده کنید حتما پیشنهاد می کنیم که یک سر به سایت لوتوس رادیاتور بزنید و یا مقاله مهم ترین مزایای حوله خشک کن چیست را مطالعه کنید تا بیشتر در مورد این موضوع که حوله خشک کن را کجا و چطور نصب کنیم که بهترین حالت را داشته باشد اطلاعات کسب کنید.

مزیت های حوله خشک کن نسبت به سایر روش ها چیست؟

استفاده از حوله خشک کن ها اولا که فقط مختص به حوله هستند و خیلی با آن پیشنهاد نمی شود که سایر لباس های دیگر را خشک کرد اما برای این موضوع نیز بهتر است ابتدا یکبار مشاوره در این حوزه دریافت کنید.

مزیت های حوله خشک کن شامل موارد زیر است ‌:

  • ارزان است
  • فضای بیشتری نسبت به رادیاتور ها دارند
  • به راحتی در کنار پنجره و یا حمام قابل نصب است