به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

نوار تیپ ها یکی از پر مصرف ترین نوع محصول در زمینه آبیاری کشاورزی میباشد. با استفاده از این نوع محصولات میتوان آبیاری تحت فشار انجام دهیم، این نوع محصولات در مدل

های مختلف در بازار موجود میباشد در ادامه به انواع آن و راهنمایی خرید آن بیشتر میپردازیم.

 

نوار تیپ چیست ؟

نوار تیپ یکی از روش های آبیاری تحت فشار و نوعی از آبیاری قطره ای است که آب را بوسیله لوله آبیاری پلاستیکی با فشار کم در نزدیکی منطقه ریشه گیاهان ، به خاک و گیاهان می رساند . امروزه با محدوده بودن منابع آب از آبیاری قطره ای استفاده میکنند ، این روش مناسب برای صرفه جویی در مصرف آب است. تیپ یا نوار تیپ آبیاری قطره ای ، به طور معمولی از جنس پلی اتیلن بوده وبه صورت مسطح تولید میشود .

 

 

کاربرد های نوار تیپ

 

خوشبختانه نوارهای آبیاری تیپ برای انواع کشت های متراکم وردیفی مورد استفاده قرار میگیرد . درسیستم آبیاری نوار تیپ ، آب در نزدیکی منطقه توسعه ریشه گیاه به زمین داده میشود تا مساحت و عمق کوچکی از سطح خاک خیس شود. این روش در گلخانه ها نیز قابل استفاده می باشد.

 

چند نکته برای انتخاب درست نوار تیپ

 

1. کشاورزانی که زمین هایشان آب شور دارند به این نکته باید توجه کنند که آب شور باعث گرفتگی روزنه های نوار تیپ می شود.

 

2. نیازآب گیاهان را صحیح برآورده کنید.

 

3. نوارتیپ ها را بر روی شیب بالای 2 درصد اجرا نکنید زیرا بازدهی و یکنواختی را کاهش می دهد.

 

4. در صورت آسیب دیدن نوار تیپ از رابط  برای تعمیرآن استفاده کنید.

5. در مناطقی که سرعت باد شدید است وموجب  جابجایی نوارها می شود باید نوارهای تیپ را با میخ پلاستیکی در فاصله مناسب وصل کنید .

7

 

انواع نوار تیپ در بازار ایران

 نوار تیپ کشاورزی در حالت کلی به سه دسته تقسیم میشوند و اینکه نوارتیپ ها در مدل های مختلفی تولید می شود که هرکدام براساس نیاز مشتری میتواند متفاوت باشد . در ادامه این مطلب هرکدام را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد.

 

1- نوار بغل دوخت یا درزدار

تا اینجا متوجه شدید که ما در حالت کلی سه مدل نوار تیپ داریم که پرمصرف ترین آن نوار تیپ بغل دوخت است . نوارتیپ بغل دوخت مسیر زیگزاک شکل در بغل آن وجود دارد. و از کنار تیپ آبیاری می کنند که به صورت زیپ مانند  خروجی آب میدهند پر مصرف ترین سایز این نوارتیپ بغل دوخت 10 سانت و 20 سانت است .

 

2- نوار تیپ  پلاکدار

نوار تیپ پلاکدار از کیفیت خوبی برخودار می باشد دربین کشاورزان محبوبیت زیادی دارد ولی این نوار تیپ ها مانند نوارتیپ های بغل دوخت از کنار آبیاری نمی کنند بلکه  در داخل این نوار تیپ از قطره چکان استفاده شده است که آبدهی دقیق تری دارد ، نوار تیپ پلاکدار یا قطره چکان از 1.2 الی 2 لیتر در ساعت آبیاری میکند . نوارتیپ پلاکدار دارای قطره چکان تخت می باشد.

 

3- نوار تیپ پلاکدار ممتد

نوارتیپ پلاکدارممتد یکی از نوار های آبیاری می باشد که در بین کشاورزان مصرف زیادی ندارد اما این نوار تیپ از کیفیتی خوبی برخوردار می باشد ، این مدل نوار تیپ نه به صورت نوارتیپ بغل دوخت نه به بصورت نوارتیپ پلاکدار تولید می شود . بلکه به صورت  زیگزاگی در وسط نوار تیپ تولید میشود که آب ازخارج می شود.

8

 

خرید اینترنتی نوار تیپ

بسیاری از افراد به دنبال قیمت نوارتیپ 1000 متری یا قیمت نوارتیپ آبیاری قطره ای هستند فارغ از اینکه بدانند این نوارتیپ ها دارای فشار و ابعاد متفاوت هستند که همین موضوع باعث افزایش یا کاهش قیمت می شود. برای انتخاب درست نوارتیپ ها می توانید با شماره شرکت تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام دهید.

 

قیمت نوار تیپ 1000 متری

ما در این مقاله به نکات کلیدی نوار تیپ به شما توضیح دادیم که چند نوع نوار تیپ داریم و همچنین راهنمایی خرید آن را برای شما گفتیم، اگر به دنبال  خرید نوار تیپ هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم تا سایت رودینه را مشاهده بفرمایید واینکه شرکت رودینه با نزدیک به 3 دهه فعالیت حضورموفق در زمینه تولید و تامین تجهیزات آبیاری ، با کیقیت ترین محصولات تولیدی کشور را به شما معرفی و عرضه نموده تا بتوانید با بررسی و مقایسه قیمت  محصولات مختلف داخلی و خارجی و مشاوره  رایگان با مهندسین شرکت با شماره تلفن  03191690721 تماس ونظرتان را با آسان ترین روش سفارش و تهیه فرمائید.

منبع:

rodineh.com