به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

دستگاه آرتی ام اس چیست؟

آر تی ام اس یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در زمینه درمانی است که به واسطه عملکردهای این دستگاه، فعالیت‌های طبیعی در مغز بیمار انجام می‌گیرد. این فعالیت‌ها باعث بهبودی بیمار خواهند شد. به عبارت دیگر؛ دستگاه آر تی ام اس برای تحریکات مغز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به تجویز پزشک خود باید از این دستگاه برای بهبود فعالیت‌های مغزی استفاده کنید، نگران نباشید! ما در این محتوا شما را با این دستگاه به خوبی آشنا می‌کنیم. در این صورت شما با شناخت کامل می‌توانید درمان خود را آغاز کرده و به سلامتی کامل دست یابید.

موارد استفاده از دستگاه rTMS

دستگاه پیشرفته آر تی ام اس، برای درمان و بهبود بسیاری از بیماری‌ها به تجویز پزشک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله از راه احیا به برخی از کاربردهای دستگاه آر تی ام اس پرداخته‌ایم:

  • افرادی که دچار افسردگی هستند و برای بهبود افسردگی دارو مصرف کرده‌اند ولی دارو تاثیری روی آن‌ها ندارد، می‌توانند از آر تی ام اس استفاده کنند.
  • این دستگاه بیماری‌های مربوط به استرس و تنش را بهبود می‌بخشد.
  • درمان پارکینسون برای افراد و به ویژه سالمندان یکی از کاربردهای ویژه دستگاه آر تی ام اس می‌باشد.
  • درمان و یا بهبود اسکیزوفرنی
  • درمان و یا بهبود انواع وسواس
  • درمان توهمات صوتی و دیگر توهمات بیمار
  • درمان و بهبود بیماری صرع
  • درمان و بهبود اختلالات دوقطبی
  • با استفاده از دستگاه آر تی ام اس؛ مشکلات و بیماری‌هایی که بر اثر سکته مغزی رخ می‌دهند، مثل؛ فلج صورت و یا دیسفاژی درمان می‌شوند.
  • درمان و بهبود کامل سردردهای میگرنی

اگر دچار هر یک از بیماری‌های بالا هستید، می‌توانید به سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا مراجعه کرده و در قسمت نوبت‌دهی، برای استفاده از دستگاه آر تی ام اس، نوبت خود را ثبت نمایید.

2

نحوه درمان با دستگاه آرتی ام اس

اگر دچار مشکلات روانی و رفتاری هستید و یا حتی دچار بیماری اعتیاد هستید و جهت ترک اعتیاد  پزشک شما استفاده از دستگاه آر تی ام اس را به شما پیشنهاد داده است، نگران نباشید. کافیست روی صندلی مخصوص بنشینید و فقط به سلامت خود فکر کنید! قبل از استفاده از این دستگاه، حتما فلزات، جواهرات و کارت‌های بانکی خود را بیرون از اتاق بگذارید. چرا که این دستگاه دارای حساسیت بالای مغناطیسی می‌باشد. تعداد دفعات استفاده از دستگاه و جلسات درمانی، با توجه به نوع بیماری و شدت آن توسط پزشک شما تصمیم‌گیری می‌شود.

تحریک‌های الکتریکی که از طریق دستگاه آر تی ام اس به جایگاه مشخصی اعمال می‌شوند، باعث انجام فعالیت‌های کوتاه توسط نورون‌های مغزی خواهند شد. همین تحریکات کوتاه باعث می‌شوند روند درمان انجام شده و طی جلسات بعدی، بیماری شما رو به بهبودی رود. اگر هنوز هم برای استفاده از  دستگاه آر تی ام اس شک دارید، ادامه این مقاله را با دقت مطالعه کنید. چرا که ما مزایا و معایب استفاده از این روش درمانی را بررسی کرده و سعی کرده‌ایم تصمیم‌گیری را برای شما راحت‌تر کنیم.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه آر تی ام اس

استفاده از rTMS مزایا و ویژگی‌های بسیاری دارد. در واقع به همین دلیل است که مورد توجه پزشکان قرار گرفته و برای درمان و یا بهبود بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از دستگاه

این روش درمانی برای بیمار کوچک‌ترین دردی را به دنبال نخواهد داشت. بیمار می‌تواند باخیالی آسوده روی صندلی نشسته و درمان خود را آغاز کند. همچنین استفاده از دستگاه آر تی ام اس برای بیمار هیچ خطری نداشته و هیچ خطری سلامتی بیمار را تهدید نمی‌کند. همانطور که می‌دانید استفاده از هر روش درمانی، عوارض خاص خود را دارد. اما؛ روش درمانی آر تی ام اس به صورت قطعی هیچ عوارضی اعم از سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، خواب‌آلودگی و... نخواهد داشت.

علاوه بر این‌ها استفاده از این دستگاه برای بیمار کوچک‌ترین اضطراب و استرسی به همراه ندارد. ویژگی مهم این روش درمانی، تاثیرات ماندگار و درمان طولانی مدت است. به خاطر داشته باشید که تاثیرات این دستگاه، کوتاه مدت نبوده و به هیچ وجه در مدت زمان کوتاه از بین نخواهد رفت. برای استفاده از دستگاه آر تی ام اس، نیازی به بیهوشی و یا بستری کردن بیمار نیست. درمان با این روش کاملا به صورت سرپایی صورت می‌پذیرد.

3

معایب استفاده از دستگاه

استفاده از دستگاه آر تی ام اس در موارد خاص و اضطراری ممکن است عوارضی را برای بیماری به همراه داشته باشد. از جمله این موارد می‌توانیم به ناراحتی پوستی، سردردهای جزئی، سرگیجه و در مواقع بسیار نادر مشکل شیدایی در بیماران اختلالات دوقطبی اشاره کنیم. در حقیقت؛ مزایا و ویژگی‌های استفاده از روش درمانی آر تی ام اس از معایب آن بیشتر است. از این رو؛ ترس به دل خود راه ندهید و برای بهبود و درمان بیماری خود از این روش درمانی استفاده کنید. شما می‌توانید به وب‌سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا مراجعه کرده و بعد از ثبت اطلاعات، نوبت خود را ثبت نمایید.

هزینه درمان با استفاده از دستگاه آر تی ام اس

قیمت و هزینه‌هایی که برای درمان به روش آر تی ام اس باید پرداخت شود به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع بیماری و تعداد جلسات درمانی از مهم‌ترین مواردی هستند که روی هزینه درمان تاثیر می‌گذارند. هر فرد بیمار، دارای شرایط خاص خود بوده و در مرحله‌ای متفاوت از بیماری قرار دارد. از این رو؛ نمی‌توان به صورت دقیق هزینه درمان با استفاده از دستگاه آر تی ام اس را بیان کرد. پزشک معالج با توجه به وضعیت درمان با دارو، شدت و نوع بیماری می‌تواند تعداد جلسات درمانی، تعداد و شدت تحریک‌ها، مناطق مورد تحریک، فاصله ما بین تحریک‌ها و فرکانس آن‌ها را مشخص کند. بعد از اینکار هزینه‌های درمان به صورت تقریبی به فرد بیمار اعلام خواهد شد. جهت دریافت مشاوره از کارشناسان کلینیک راه احیا، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.