به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی چه اهمیتی دارد؟ آیا بازار کار این حرفه همچنان پذیرای متخصصین جدید خواهد بود؟ درآمد افراد فعال در این حوزه چقدر است؟ در این بخش می خواهیم راجع به سوالات پرتکراری که کاربران برای ورود به حوزه الکترونیک و تعمیرات بیان می کنند، بپردازیم.

اهمیت یادگیری و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی یکی از دوره های جذاب برای ورود به بازار کار در هر نقطه‌ای از جهان است. امروزه تجهیزات الکترونیکی، بیشترین نوع کالاهایی هستند که در محیط اطراف مان مشاهده می کنیم. از گوشی های موبایل گرفته تا سنسورهای موشک ها و فضاپیماها، همگی نمونه هایی از بردهای الکترونیکی هستند. بنابراین فرصت استفاده از این مهارت برای کسب درآمد بسیار زیاد خواهد بود.

اما اهمیت یادگیری و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در چیست؟ دلایل مختلفی را می توان برای این پرسش بیان کرد که عبارتند از:

  • تنوع کالاهای الکترونیکی: در ابتدای متن اشاره کردیم که بسیاری از کالاهای محیط زندگی ما، دارای نوعی قطعات الکترونیکی هستند. دسته بندی کالاهای الکترونیکی محدود به یک صنعت خاص نیست و در همه زمینه ها وجود دارند. به عنوان مثال می توان به لوازم شخصی، نظافتی، نظامی، وسایل خانگی، آشپزخانه، وسایل تفریحی و حتی اسباب بازی ها اشاره کرد.

  • بازار کار فعال: مورد دیگری که می توان به عنوان یکی از دلایل اهمیت آموزش تعمیرات برد الکتریکی بیان کرد، وجود بازار کار فعال در این حرفه است. در بخش بعد به طور کامل راجع به این موضوع صحبت می کنیم.

  • درآمد بالا: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، معمولا درآمدهای بالاتری نسبت به سطوح متوسط جامعه دارند. به همین خاطر بیشتر افراد با این انگیزه، در دوره های آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی شرکت می کنند.

 

بازار کار تعمیرات برد های الکترونیکی

به طور معمول کسانی که قصد شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را دارند، در مورد بازار کار آن سوال می کنند. در این خصوص باید گفت به 3 نکته مهم اشاره کرد که عبارتند از:

  • داشتن بازار کار جذاب در حوزه تعمیرات، تا 70 درصد به مهارت ها و دانش فنی فرد و 30 درصد به بازاریابی و تبلیغات آن بستگی دارد. همانطور که مشاهده می کنید، سهم دانش و تخصص افراد در این حوزه به شدت بالا می باشد.

  • با پیشرفت تکنولوژی و گسترش قطعات الکترونیکی، تجهیزات تولید شده در این حوزه به شدت پیچیده شده اند. از سوی دیگر، طراحی مدارها و قطعات با فناوری ها و تکنیک های جدیدی صورت می گیرند. بنابراین داشتن یک پایه تئوری قوی در کنار مهارت های فنی ضروری است. پیشنهاد ما آن است که برای ورود به بخش تعمیرات، از یک دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی جامع با سرفصل های کامل استفاده کنید. یکی از منابع شناخته شده در این حوزه، دوره مقدماتی تا تخصصی تعمیر برد الکترونیکی مهندس نابغه است که از پایه تا سطح حرفه ای مطالب آموزشی را بیان می کند.

  • بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی به واسطه تخصصی بودن این نوع خدمات، همواره مورد نیاز جامعه بوده و افراد ماهر به آن جذب می شوند. از سوی دیگر، تعمیرات بردهای الکترونیکی به شاخه های مختلفی تقسیم می گردند که هر حوزه به طور جداگانه، سرفصل های آموزشی خاص خود را دارد. به عنوان مثال می توان به یکی از متداول ترین آموزش ها در این بخش، یعنی دوره جامع تعمیر لباسشویی ویژه بازار کار اشاره کرد.

درآمد تعمیرات بردهای الکترونیکی چقدر است؟

پس از آموزش تعمیرات برد الکترونیکی چه درآمدی نصیب فرد می شود؟ برای پاسخ دقیق تر به این پرسش، می خواهیم به جدول زیر اشاره کنیم که درآمد های تکنسین های فعال در زمینه تعمیرات قطعات الکترونیکی را به صورت واضح بیان کرده است:

کشور / منطقه

درآمد متوسط در سال

کشور آمریکا

54986 دلار

کشور آلمان

33900 یورو

کشور ژاپن

30277 دلار

کشور ترکیه

44100 – 113 هزار لیر

کشور برزیل

51500 رئال

کشور روسیه

15800 دلار

کشور کانادا

56255 دلار

کشور استرالیا

62 – 94 هزار دلار

با گذراندن دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی، در کشور ایران بسته به میزان دانش و مهارتی که دارید، می توانید پروژه های مختلفی را در تعمیرات لوازم مختلف دریافت کنید. بنابر آنچه در جامعه مشاهده می شود، به طور متوسط درآمد افراد متخصص در این حوزه به طور میانگین ماهیانه 17.5 میلیون تومان (در سال 1401) می باشد. با این حال هرچقدر زمینه کاری شما تخصصی تر و نیچ تر باشد، این رقم بیشتر می شود.

سوالات متداول پیرامون آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

در انتها سوالات متداولی که در زمینه آموزش تعمیرات برد الکترونیکی وجود دارند را بیان می کنیم که عبارتند از:

  • مدت زمان آموزش یادگیری تعمیرات در حوزه الکترونیک چقدر است؟

آموزش تعمیرات برد برقی شامل مباحث مختلفی است که در حالت کلی به 3 بخش تقسیم می گردد. از دوره مقدماتی و آموزش های پایه گرفته تا سطوح متوسط و پیشرفته. در این خصوص بسته به دانش قبلی و مهارت های فرد، ممکن است به حداقل 3 ماه زمان نیاز باشد.

  • برای افزایش درآمد از تعمیرات حوزه الکترونیک چه کار کنیم؟

در پاسخ به این پرسش تنها 2 گزینه مطرح می شود. اول آنکه دانش و مهارت خود را افزایش دهید. دوم آنکه مهارت های تعمیرات فنی خود را در اصلاح و بازسازی تجهیزات تخصصی تر ارتقا دهید. تمام این موارد با آموزش مداوم در کنار کسب تجربه عملی امکان پذیر خواهد بود.

  • بهترین منبع آموزش تعمیرات برد الکترونیکی چگونه است؟

اگر قصد گذراندن یک دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی خوب را دارید، می بایست منابعی را انتخاب کنید که آموزش های جامعی را در این بخش ارائه می کنند.