به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

جذب مشتری سالن زیبایی از جمله مهمترین موضوعاتی است که ذهن هر آرایشگر حرفه ای و صاحب سالن را به خود مشغول می کند. برای جذب مشتری در آرایشگاه، شیوه ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند در افزایش عملکرد و جذب مشتری بسیار اثر گذار باشد. از جمله مهمترین روش هایی که یک آرایشگر حرفه ای باید به آن تسلط کافی را داشته باشد، این است که بتواند مشتری های قدیمی خود را حفظ کند و مشتری های جدید را نیز جذب نماید. در این مطلب سعی داریم تا شما را با شیوه های جذب مشتری برای سالن زیبایی بیشتر آشنا کنیم؛ پس ما را تا پایان همراهی کنید.

روش های جذب مشتری در آرایشگاه

اگر بخواهید مشتری های جدید را به سوی سالن زیبایی خود بکشانید، لازم است روش های مختلفی را هم امتحان کنید تا بهترین نتیجه دست پیدا کنید. از جمله مهمترین راهکارها و شیوه هایی که برای جذب مشتری بسیار اثرگذار است، موارد زیر هستند:

  • به وجود آوردن فضایی شاد و صمیمانه

برای ایجاد فضایی شاد می توانید از موسیقی های شاد و همراه با آرامش استفاده کنید. علاوه بر این زیبا سازی سالن از طریق رنگ های جذاب و استفاده از گل ها و تابلوهایی که بتوانند زیبایی سالن را افزایش دهند از مهمترین شیوه های ایجاد یک فضای مناسب و صمیمانه است. خوشبو کننده ها و رایحه هایی که خوش عطر هستند را استفاده کنید و سعی کنید بروشور کتاب های سالن را برای سرگرمی مشتریان به آن ها ارائه دهید.

  • ارائه خدمات متنوع در سالن

برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری را به سوی سالن زیبایی جذب نمایید، باید از خدمات مختلفی بهره بگیرید. خدمات ناخن، خدمات مو، خدمات ابرو، خدمات مژه و... از جمله خدماتی است که شما باید در لاین کاری خود حتماً از آنها استفاده کنید. هر کدام از این خدمات شیوه های مختلفی دارد. هر مورد از این خدمات می تواند به صورت زیر در سالن انجام شود:

خدمات ناخن

 خدمات ناخن می تواند بسیار مختلف باشد. اما بیشتر این شیوه ها که این روزها در ردیف خدمات ناخن است مواردی همچون: مانیکور، طراحی ناخن، انواع کاشت، دیزاین و... است. این موارد می توانند ناخن ها را بسیار زیباتر کنند.

خدمات مو

 خدمات مو شامل: کوتاهی، رنگ و مش، شینیون، لایت های مختلف و مواردی از این قبیل خواهد بود.

خدمات ابرو

اصلاح ابرو، رنگ کردن ابروها، قرینه سازی، هاشور ابرو و... از مواردی است که در لاین خدمات ابرو می تواند به جذب مشتری کمک شایانی داشته باشد.

خدمات مژه

 خدمات مژه شامل: اکستنشن مژه، کاشت مژه به روش های مختلف، لمینت مژه، لیفت مژه و...خواهد شد. بهتر است در خدماتی که قرار است برای مژده ارائه دهید، از بهترین متخصصین بهره بگیرید.

  • استفاده از کادری منظم و خوش برخورد در سالن

تمام مشتری ها مایل هستند تا با احترام کامل و رفتاری محترمانه با آنها برخورد شود. اگر شما بتوانید در سالن زیبایی خود از پرسنلی استفاده کنید که اخلاق خوبی دارند و می توانند به صورت منظم در سالن حضور پیدا کنند و با رفتار حرفه ای خود نیازهای مشتریان را پاسخ بدهند، قطعاً در جذب مشتری اثر مهمی خواهد داشت.

  • رعایت نظافت و بهداشت سالن همیشه در اولویت باشد

نظافت و تمیزی سالن زیبایی این موضوع را به مشتری نشان می دهد که شما تمامی استانداردهای یک سالن زیبای خوب را دارید. اگر کارمندان و افرادی که در لاین های مختلفی برای شما مشغول به کار هستند، محیط را به درستی تمیز نکنند، قطعاً می تواند گزارشی نامطلوب از فعالیت های شما را به گوش دیگران هم برساند. تمیزی و بهداشت سالن زیبایی به دلیل این که ارتباط مستقیمی با پوست و موی افراد دارد، بسیار مهم است و می تواند شما را به یک برند حرفه ای تبدیل کند.

  • از رقیبان خود بد نگویید

برخی از آرایشگرها متاسفانه از همکاران و رقیبان خود بدگویی می کنند. این کار موجب می شود که مشتری این ذهنیت را پیدا کند که کار رقیب شما بهتر است و او را برای کارهای بعدی خود انتخاب کند. به جای بد گویی بهتر است تلاش خود را بیشتر کنید تا کارهای حرفه ای تر را به مشتریان ارائه دهید.

پیشنهاد امروز : طراحی سایت هتل با قابلیت رزرو آنلاین

رازهای افزایش  مشتری در سالن های زیبایی

آیا تا به حال با خود به این فکر کرده اید که راز موفقیت برخی از سالن های زیبایی و آرایشگاه ها در افزایش ارائه خدمات و جذب مشتری چیست؟ مهمترین رازهای موفقیت سالن های زیبایی را می توانیم موارد زیر بدانیم:

1- بررسی رقبا 

قبل از اینکه بخواهید فعالیت های تبلیغی خود را برای افزایش مشتری انجام دهید، حتماً در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام رقبا را تحلیل کنید. این موضوع را در نظر بگیرید که چه امری در کمپین های تبلیغاتی آنها موجب افزایش قدرت و مشتریان شده است و این مورد را نیز مورد ارزیابی قرار دهید که اگر چه کاری را انجام دهند، موجب کاهش مشتریان خواهد شد؛ بنابراین نقشه راه مناسبی را بر اساس تحلیلی که از رقبا داشته اید، برای خود در پیش بگیرید.

2- دیجیتال مارکتینگ 

شبکه های اجتماعی و اینترنت از جمله مهمترین بسترهایی هستند که شما می توانید با تبلیغات در آن ها فضایی خوب را به وجود آورید که موجب افزایش مشتری شود. اگر بتوانید پروفایل کاربری را برای سالن خود ایجاد کنید یا حتی یک سایت سالن زیبایی را برای مجموعه خود طراحی کنید، قطعاً بهبود کیفیت خدمات شما و البته افزایش مشتریان شما را تضمین می کند. به شما پیشنهاد می کنیم از این موارد ساده نگذرید و اگر تاکنون برای ایجاد سایت سالن زیبایی خود اقدامی انجام نداده اید، در اولین فرصت به فکر طراحی آن باشید.

در دنیای امروز استفاده از تبلیغات گوگل و پروفایل داشتن در این دنیای بزرگ توانسته موجب رشد فروش و ارائه بیشتر خدمات به افراد مختلف شود. اگر شما هم می خواهید در زمینه ارائه خدمات سالن زیبایی خود مشتریان بیشتری را جذب باید به شما توصیه می کنیم حتماً در سایت سالن زیبایی پروفایل کاربری داشته باشید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

مجموعه سالن زیبایی بهترین سامانه برای معرفی سالن های زیبایی

در صورتی که بخواهید با سالن های زیبایی معتبر و مشهوری که فعالیت های مختلفی همچون خدمات ابرو را انجام می دهند آشنا شوید و از حرفه ای بودن و کیفیت کار آنها اطمینان حاصل کنید می توانید به سامانه سالن زیبایی مراجعه کرده و با بررسی سالن های زیبایی که معرفی می کند بهترین را که بر اساس سلیقه و نیاز شما است، انتخاب کنید. این سامانه با توجه به این که مدت هاست در راستای معرفی سالن های زیبایی فعالیت دارد تاکنون توانسته مشتریان بسیاری را برای سالن های زیبایی به همراه داشته باشد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر سالن زیبایی دارید و مایل هستید تا مشتریان خود را افزایش دهید سری به این سامانه بزنید و همین الان روی کلمه ( سالن زیبایی ) کلیک کنید؛ یا حتی اگر به دنبال سالن های زیبایی معتبر هستید به سامانه سالن زیبایی مراجعه کرده و با خیال راحت به بررسی سالن های زیبایی بپردازید.