به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

انواع و ویژگی‌های درب های داخلی ساختمان

 

انواع درب را می‌توان از مواد مختلفی مانند چوب، فلز یا کامپوزیت ساخته شد.بسیاری از ساختمان های تجاری برای جلوگیری از آسیب دیدن درب، حفاظ درب را نصب می‌کنند. انواع درب­های داخلی وجود دارند؛ با این حال، درب‌ها و چارچوب‌ها را می‌توان به دلخواه سفارشی کرد.

 یکی از درب‌هایی که موردپسند خیلی از افراد می­باشد، درب چوبی است که در دو نوع با روکش و بدون روکش ساخته می‌شود. در استفاده از درب چوبی باید به این نکته توجه کنیم که درب داخلی با روکش چوب طبیعی مقاومت بالایی در برابر رطوبت ندارد و معمولا از رنگ­های پایه ضدآب برای دوام بیشتر آن استفاده می‌شود.

برای آن دسته از مشتریانی که باتوجه به کاربرد مورد نظر، به یکنواختی بیشتری نیاز دارند، درب چوبی با روکش گردو دارای بافت‌های زیبا و جذابی است. در کنار درب‌های چوبی، درب های پانلی معمولاً درهای لولایی هستند که به پانل‌های عمودی یا افقی تقسیم می‌شوند تا جذابیت طراحی را افزایش دهند.

درب‌های داخلی دارای مجموعه‌ای از ویژگی های ایمنی از جمله مقاوم در برابر آتش یا نسوز، مقاوم در برابر انفجار و مقاوم در برابر گلوله هستند. درب‎های داخلی عایق شده، عایق حرارتی را برای بهره­وری بیشتر انرژی ارائه می‌دهند و به کاهش سر و صدای بیرون کمک می‌کنند.

 هر نوع درب داخلی با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد طراحی شده است. به عنوان مثال، درهای کشویی و دوتایی به گونه‌ای ساخته شده­اند که فضا کوچکتر نشان داده شود.

قیمت درب داخلی ساختمان

9

قیمت درب داخلی ساختمان بر مبنای میزان کیفیت نوع رویه درب داخلی و کیفیت متریال و کیفیت رنگ کاری درب ساختمانی مورد استفاده در استراکچر درب مورد ارزیابی و قیمت گذاری قرار می‌گیرد. قیمت درب HDF نیز از این قانون مستثنی نیست.

رویه‌های درب چوبی از کشور‌های مختلف ترکیه و چین خریداری می‌شود. قیمت درب ساختمانی HDF بر مبنای نوع رویه قیمت گذاری می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انواع و ویژگی‌های درب داخلی ساختمان صحبت شد؛ همان‌طور که گفته شد، معمولا این نوع درب‌ها عضو اساسی یک سازه هستند و باید به نوعی طراحی شده باشند که ویژگی‌ و دوام خاصی را ارائه دهند تا از نظر امنیت برای صاحبان سازه بتوانند بهترین گزینه باشند.

درب‌های داخلی در کاربردهای مسکونی، تجاری و صنعتی وجود دارند. متداول‌ترین کاربرد آن‌ها، ایجاد مانعی است که امکان دسترسی و خروج بین اتاق ها را فراهم می‌کند. مواد مصرفی برای ساخت درب‌های داخلی بر اساس کاربرد مورد نظر و عملکرد لازم انتخاب می‌شوند. این عوامل شامل الزامات امنیتی، دوام، درجه‌ای از حفاظت در برابر آتش، دید مطلوب و سلیقه است.