به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

در دنیای امروزی بسته بندی محصولات به خصوص در زمینه مواد غذایی و دارویی نقش بسزایی در فروش بالا و حفظ کیفیت محصولات دارد. شرکتهای تولید کننده مواد غذایی و دارویی به این حقیقت دست یافته اند که هر چه بسته بندی محصولات آن ها از کیفیت و طراحی زیباتر و بالاتری برخوردار باشد، به همان منوال فروش محصولات آن ها نیز افزایش خواهد یافت. طبیعتا با بالا رفتن درخواست برای ساخت دستگاههای بسته بندی، شرکتهای بزرگی نیز به ساخت این نوع دستگاههای خاص ورود کرده اند و موفق به ساخت دستگاههایی پیچیده و البته بسیار مدرن شده اند و توانسته اند بازار بزرگی را برای فروش دستگاههای خود در این زمینه بیابند. در این مقاله راهکارهایی مهم را برای خرید دستگاه بسته بندی به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در صورت نیاز به خرید دستگاه بسته بندی از آن ها استفاده کنید.

نکات مهم برای خرید دستگاه بسته بندی

ابتدایی ترین کاری که برای خرید دستگاه بسته بندی میبایست انجام دهید نیاز سنجی است. منظور از نیاز سنجی بررسی نوع محصولات و نوع بسته بندی مورد نظر است. بعد از انجام بررسی های لازم در راستای بسته بندی محصول خود میبایست نسبت به انتخاب دستگاه مناسب جهت بسته بندی محصول خود اقدام کنید. در این مرحله باید به فاکتورهای مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید دستگاهی را انتخاب کنید که هنگام استفاده کاملا برای محصول شما مناسب باشد و بتواند در دراز مدت بدون هیچ اختلالی در تولید به بسته بندی محصول شما بپردازد. برخی از این نکات را بصورت کلی به شما خواهیم گفت.

اولین نکته مشخص نمودن نوع محصول میباشد. میبایست نوع حالت مادی محصول یعنی مایع، پودری و یا گرانولی و ...را مشخص کنید تا بتوانید دستگاه مناسبی را برای بسته بندی محصول خود تهیه کنید. در مرحله بعدی مشخص کردن میزان تولید میباشد. شما میبایست میزان تولید روزانه خود را مشخص کنید و در صورتیکه قصد دارید تا در آینده افزایش تولید داشته باشید نیز در مرحله بررسی مد نظر قرار دهید تا در آینده و هنگام تولید از پرداخت هزینه مضاعف برای خرید دستگاه بیشتر بپرهیزید. نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید فضای استفاده از دستگاه بسته بندی میباشد. حتما میدانید که دستگاههای بسته بندی از تنوع بسیار بالایی برای بسته بندی انواع مواد برخوردار هستند و زمانیکه قصد استفاده از آن ها را دارید میبایست به فضای مورد نظر برای استفاده از آن ها نیز دقت کافی داشته باشید تا بتوانید دستگاه را به خوبی در محل مورد نظر قرار دهید و هنگام استفاده مشکلی از بابت فضا برای شما ایجاد نشود.

نکات دیگری نیز برای خرید دستگاه بسته بندی وجود دارند که در اولویت های بعدی قرار میگیرند که میتوانند بسته به نیاز کارفرما بسیار مهم باشند. بعنوان مثال اینکه دستگاه بسته بندی شما بصورت اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک باشد و یا اینکه نوع دستگاه بسته بندی شما از نوع مکانیکی و یا پنوماتیکی باشد و یا اینکه نوع برق و میزان برق مصرفی از چه نوعی باشد نیز میتواند هنگام خرید دستگاه بسته بندی بسیار مهم باشد که این موارد را میبایست هنگام خرید دستگاه بسته بندی از شرکت طرف قرارداد بپرسید و نیاز های خود را در قرارداد خرید درج نمایید.

انواع دستگاه بسته بندی

دستگاههای بسته بندی از تنوع بالایی برخوردار هستند. همانطور که در بالا به آن ها اشاره کردیم بعد از بررسی های لازم میبایست با انواع دستگاه بسته بندی آشنا شوید تا بتوانید خریدی کاملا مناسب و متناسب با محصول خود داشته باشید. در اینجا چند نمونه از دستگاههای بسته بندی پرکاربرد را در صنایع غذایی و دارویی به شما معرفی خواهیم کرد که میتوانند تاثیر بسزایی در میزان تولید و کیفیت بسته بندی محصولات شما داشته باشند. با ما همراه باشید.

9

دستگاه بسته بندی ساشه

ابتدا اجازه دهید راجع به ساشه و دستگاه بسته بندی ساشه کمی توضیح دهیم. ساشه در واقع بسته بندی های تک نفره میباشد که امروزه بسیار پر کاربرد هستند و در انواع بسته بندی های سس های تک نفره و مواد پودری نظیر فلفل و نمک و ... میتوانید این نوع بسته بندی ها را مشاهده کنید. دستگاه بسته بندی ساشه میتواند برای بسته بندی مواد مایع و پودری و گرانولی مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع دستگاهها میتوانند با سرعت مناسب برای بسته بندی انواع محصولات نظیر نسکافه، سس های تک نفره، نمک و ... مورد استفاده قرار بگیرند. نوع بسته بندی و ظاهر بسته بندی ها در این نوع دستگاهها متفاوت است. بعنوان مثال میتوان با دستگاههای ساشه انواع بسته بندی مدادی، هرمی و سه طرف دوخت و چهار طرف دوخت را انجام داد که هر کدام میتوانند ظاهری زیبا به بسته های محصولات ببخشند و کیفیت آن ها را کاملا حفظ کنند. جدیدترین نوع دستگاه بسته بندی ساشه در ایران اخیرا توسط شرکت البرز ماشین کرج با نام دستگاه بسته بندی ساشه 5 کاره ( همه کاره ) به بازار معرفی شده که میتواند برای تمامی انواع بسته بندی های ساشه مورد استفاده قرار بگیرد.

دستگاه بسته بندی دوی پک

دوی پک یکی از جدیدترین انواع بسته بندی مواد غذایی در ایران است که به بسته بندی پاکت ایستاده نیز معروف است. این نوع بسته بندی میتواند برای انواع مواد پودری و مایع و ... مورد استفاده قرار بگیرد که میتواند علاوه بر حفظ کیفیت محصول در بوجود آوردن ظاهر زیبا برای فروش محصولات نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. دستگاه بسته بندی دوی پک در گذشته در رده محصولاتی بود که به کشور وارد میشد ولی امروزه این دستگاه بصورت یک محصول بومی برای اولین بار توسط شرکت البرز ماشین کرج ساخته و به تولید رسیده که میتواند به خوبی دستگاههای وارداتی و چه بسا بهتر از نمونه های خارجی به تولید بسته های دوی پک بپردازد.

10

دستگاه بسته بندی تمام مکانیک

بطور معمول دستگاههای بسته بندی بصورت پنوماتیک تولید و به بازار عرضه میشوند. منظور از پنوماتیک استفاده از یک کمپرسور باد برای حرکت دادن قسمت های مهم دستگاه بسته بندی میباشد. این نوع دستگاهها بسیار حساس هستند و برای کار با آن ها نیاز به استفاده از یک کمپرسور باد بطور مداوم هستیم. در این زمینه نیز شرکت مذکور اقدام به تولید دستگاه تمام مکانیک بسته بندی کرده که با حذف کمپرسور و با استفاده از علم مکانیک اقدام به بسته بندی محصولات میکند. این کار باعث شده تا کیفیت تولید افزایش پیدا کند و مشکلات کار با دستگاههای بسته بندی پنوماتیکی از بین برود.

بهترین روش خرید دستگاه بسته بندی

امروزه برای خرید دستگاه بسته بندی میتوانید از روش های مختلفی استفاده کنید. با رشد فضای مجازی، شاهد ایجاد فروشگاههای متنوعی در بازار های مجازی هستیم. با دانستن دانش کمی در این زمینه میتوانید با سرچ صحیح و بررسی فروشگاه مورد نظر اقدام به خرید دستگاه بسته بندی از طریق این فروشگاهها کنید. توصیه میکنیم تا هنگام مشاهده محصولات مورد نظر در فروشگاههای اینترنتی ابتدا از صحت قیمت و اعتبار فروشگاه از طرق مختلف نظیر بررسی نماد اعتماد الکترونیک و یا تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به کارخانه اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به خرید این محصولات کنید. فروشگاههای مختلفی نظیر آریا تجهیز، بامک، ویترین نت و ... در بازار هستند که اعتبار بسیار خوبی در زمینه فروش این دستگاهها دارند. امیدواریم توانسته باشیم شما را با دستگاههای بسته بندی و روش خرید آنها آشنا کرده باشیم.