به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

بسیاری از افراد برای استفاده از امکانات تفریحی و مراکز خریدی که در استانبول وجود دارد، به این شهر سفر می کنند. در استانبول سالانه حراج های بسیار مناسبی برگزار می‌ شود و سوال بسیاری از مسافران و گردشگران برای استفاده از این تخفیفات این است که حراج استانبول چه زمانی است. یکی دیگر از مواردی که اغلب افراد عازم به این شهر در زمان حراجی ها را با چالش مواجه می کند این است که آیا سفر به استانبول ویزا میخواهد؟ به طور کلی می ‌توان گفت عده بسیار زیادی از مسافران که عازم سفر به استانبول می شوند، اقدام به خرید وسایل مورد نیاز خود از این شهر می کنند؛ اما بسیاری از گردشگران نیز از فصل حراج استانبول اطلاعی ندارند، بنابراین نیاز است تا پیش از اینکه اقدام به سفر کنید در رابطه با زمان و فصل مناسب خرید اطلاعات مناسبی داشته باشید.

 

فصل حراج و بهترین زمان سفر به استانبول

پیش از اینکه به استانبول سفر کنید باید در رابطه با فصل حراج و زمان سفر به استانبول اطلاعاتی را به دست بیاورید. یکی از مهم ترین سوالاتی که به واسطه گردشگران و مسافران به وجود می آید این است که آیا سفر به استانبول ویزا میخواهد؟ به طور کلی می‌ توان گفت در حال حاضر برای سفر به استانبول نیازی به دریافت ویزای توریستی نیست و بسیاری از گردشگران می توانند با داشتن پاسپورت معتبر به ترکیه سفر کنند.

نمی توان زمان دقیقی را برای فصل حراج استانبول در نظر گرفت؛ اما با بررسی رفتار مصرف کنندگان و آنالیز بازار استانبول می توان به صورت تخمینی زمان مناسبی را برای تخفیف ها مشخص کرد. در واقع فصل حراج استانبول به این صورت نیست که تمامی مغازه های استانبول در یک زمان مشخص بر روی اجناس خود تخفیف بگذارند. در این شهر فستیوال های بسیار زیادی مبنی بر فستیوال های خرید برگزار خواهد شد. فستیوال ‌ها سالانه در یک بازه زمانی مشخص برگزار می شوند. به همین دلیل بسیاری از مسافران و گردشگران اقدام به مسافرت در این بازه زمانی می کنند.

به دلیل وجود فروشگاه های متعدد و مختلفی که در استانبول وجود دارد، حراج های استانبول در تمامی فصول به چشم می خورند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل حراج های موجود در استانبول این است که برندهای مختلف در هر فصلی اقدام به ارائه برخی محصولات می کنند و فروشندگان باید محصولاتی را که به فروش نرفته اند را با قیمت پایین تر به فروش برسانند. در واقع می توانید از تخفیفاتی که بر روی این اجناس وجود دارند، بهره ببرید.

حراج استانبول چه زمانی است

چرا باید در فصل حراج استانبول خرید کنیم؟

خرید کردن یکی از تفریحات مورد علاقه بسیاری از افراد به شمار می آید. علاوه بر این، خرید کردن در فصل حراج استانبول مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. از مهم ترین مزایای آن می توان به خرید مقرون به صرفه و استفاده از محصولات برند و با کیفیت بالا اشاره کرد. کارمزد پایین تراکنش ‌ها و وجود ضمانت سلامت کالا از دیگر مزیت‌ های شرکت در حراج استانبول است. یکی دیگر از مهم ‌ترین مزایای خرید در این فصل پشتیبانی قوی به واسطه فروشندگان اصلی است. با در نظر گرفتن اینکه تمامی محصولات معتبر هستند، گردشگران و مسافران تمایل زیادی برای خرید در حراج استانبول دارند.

زمان حراج های بهاری در استانبول

برای پاسخ به این سوال که حراج استانبول چه زمانی است، نیاز است تا به برخی از موارد مهم دقت داشته باشید. با رسیدن فصل بهار و عید نوروز در ایران بسیاری از گردشگران و مسافران ایرانی به منظور تفریح و خرید به شهر استانبول مسافرت می کنند. به همین دلیل در فصل بهار امکان خرید لوازم و پوشاک در استانبول مهیا است. علاوه بر این، فصل بهار برای ساکنین و بومیان استانبول، فصل حراج به شمار نمی ‌آید؛ اما یک فستیوال بزرگ در این فصل در استانبول برگزار می شود و تمامی فروشندگان اقدام به ارائه تخفیف‌ های مناسبی روی بعضی اجناس خود در این فستیوال می کنند.

بهترین زمان خرید در فصل بهار، ماه خرداد است؛ زیرا در خرداد بسیاری از برندها اجناس تابستانه خود را ارائه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از فروشندگان به دلیل اینکه اجناس جدید را به فروش می‌ رسانند، مجبورند تا اجناس قدیمی را با قیمت پایین تری ارائه دهند. پیشنهاد می شود تا خرید خود را در اوایل خرداد ماه انجام دهید. در پایان خرداد بسیاری از اجناس قدیمی به فروش رسیده اند و اجناسی که به تازگی وارد بازار می‌شوند، دارای قیمت های بالاتری هستند.

حراج تابستانه در استانبول

در فصل تابستان می توانید بسیاری از پوشاک را با کاهش نسبی قیمت خریداری کنید؛ اما در برخی از ماه های تابستان این قیمت ‌ها روند نزولی تری را طی می کنند. به طور کلی می ‌توان گفت زمان شروع حراج های تابستان استانبول از ماه ژوئن تا اواسط جولای است. به بیان دیگر تیرماه از بهترین ماه ها برای استفاده از تخفیف و خرید در استانبول است. 

کلام پایانی

استانبول یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری به شمار می آید که مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد. یکی از تفریحاتی که در استانبول می‌ توانید از آن لذت ببرید، خرید کردن است؛ اما باید بدانید حراج استانبول چه زمانی است. به طور کلی می ‌توان گفت در فصل های بهار و تابستان و همچنین پاییز حراج های زیادی در این شهر برگزار می شوند که می توانید از اجناس و محصولات با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب استفاده کنید.