به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

شاید برایتان این سوال پیش اومده باشه که آیا برای مهاجرت به استرالیا حتما باید وکیل داشته باشیم‌؟ آیا می‌توانیم بدون داشتن یک وکیل مهاجرتی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنیم؟

 

اکثر مهاجرانی که وارد استرالیا می‌شوند تنها با انگیزه‌ی به دست آوردن اقامت دائم این کشور شگفت‌انگیز وارد این کشور می‌شوند. اکثر این افراد چه با ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی یا هر نوع ویزای دیگری که به استرالیا بیایند، از خدمات یک وکیل مهاجرتی استفاده کرده‌اند. اما سوالی که بسیار مطرح است و زیاد پرسیده می‌شود این است که آیا می‌توان برای  مهاجرت به استرالیا و اقامت این کشور بدون وکیل مهاجرت درخواست داد یا خیر؟ پاسخ ساده است - بله! دولت استرالیا تمام مقررات و امکاناتی را که به افراد اجازه می‌دهد تا درخواست ویزای خود را به تنهایی ارسال کنند را فراهم کرده است. دستورالعمل‌های واضح برای ثبت انواع ویزا در وب‌سایت وزارت امور داخلی استرالیا به کلی ذکر شده است. اما بیایید کمی عمیق‌تر به این واقعیت بپردازیم که علیرغم تمام مقررات و دستورالعمل‌های ویزا در وب‌سایت وزارت امور داخلی استرالیا و نیز تمام پشتیبانی‌های موجود، چرا اکثر مردم برای ثبت ویزای خود، وکلای مهاجرتی خبره را استخدام می‌کنند؟

وکیل مهاجرت به استرالیا

اگه بخوایم خیلی ساده و خلاصه بیان کنیم، وکیل مهاجرت به استرالیا به فردی می‌گن که به‌طور رسمی و از سمت دولت استرالیا این اجازه رو داره که کارهای مهاجرتی افراد رو در استرالیا انجام بده. به چنین افرادی در دولت استرالیا وکیل مارا می‌گن.

قانون دولت استرالیا به این صورته که وکیل مهاجرت به استرالیا تنها وکیل رسمی مهاجرته (غیر از استثناهایی که دولت برای برخی وکلای دادگستری درنظر گرفته) که کارهای مهاجرتی افراد رو انجام می‌ده و اگه کار توسط اشخاصی غیر از این وکلا انجام بگیره غیرقانونی شناخته می‌شه.

درک اهمیت وکیل عضو  MARA

وکلای عضو MARA وکلای مهاجرتی هستند که توسط دولت استرالیا ثبت شده و مجاز به اقدام از طرف مشتریان خود برای پیگیری پرونده‌های آنان هستند. این وکلا می‌توانند به شما در راستای تنظیم و مهیا نمودن تمامی مدارک و فرمهای اداره مهاجرت و نیز انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت بسته به پرونده موکلین کمک شایان توجهی ارائه نمایند، آنها مجاز به ارائه کمک های مهاجرتی هستند و با قوانین و رویه‌های جاری به روز هستند. از آنجایی که قوانین و رویه‌های مهاجرت هر از چند گاهی در حال تغییر هستند، نمایندگان عضو مارا موظفند برای بروز ماندن در عمل، دانش خود را در همین زمینه به روز کنند. بنابراین، به طور خلاصه، نمایندگان MARA قوانین و مقررات کشور استرالیا را می‌دانند و بهترین افرادی هستند که می‌توانند به شما در تشکیل پرونده ویزا کمک کنند.

مهارت‌ها و صلاحیت‌های وکیل مهاجرت استرالیا

افرادی که بخواهند به عنوان وکیل مهاجرت در استرالیا فعالیت داشته باشند باید شهروند و یا دارای اقامت دائم این کشور باشند. همچنین سطح زبان انگلیسی معادل آیلتس 7 را ارائه دهند. سپس با شرکت در یک دوره تخصصی 6 ماهه و گذراندن آزمون تخصصی، پروانه فعالیت و مارا نامبر (شماره پروانه فعالیت) دریافت می کنند.

استخدام یک وکیل مهاجرت با تجربه برای اقدامات مهاجرتی خود

استخدام یک وکیل مهاجرت با تجربه در طول پروسه اخذ ویزا و اقامت به نفع شماست. مواقعی وجود دارد که ممکن است استخدام یک وکیل به عنوان یک هزینه غیرضروری تصور شود و یا تصور کنید که شما خودتان از پس تمامی مراحل اداریتان بر خواهید آمد، اما باور کنید اینطور نیست.

یک وکیل باتجربه MARA می‌تواند به شما کمک کند تا پرونده خود را به بهترین شکل تشکیل دهید و در نتیجه شانس دریافت نتیجه مثبت را افزایش دهید. وکیل شما می‌تواند قدرت پرونده شما را بسنجد و بر اساس آن ویزا را تشکیل دهد. علاوه بر این‌ها، یک وکیل خبره می‌تواند بهترین کیس ممکن را به شما معرفی کند. بنابراین، انتخاب یک وکیل و نماینده MARA برای اقدامات مهاجرتی خود یک تصمیم عاقلانه است.

بله، شما می‌توانید از روابط عمومی استرالیا بدون داشتن وکیل مهاجرت استفاده کنید!

خب بیایید به بحث اصلی برسیم - آیا می‌توانید تمامی اقدامات مهلجرت به استرالیا را بدون وکیل مهاجرت انجام دهید؟

پلسخ به این سوال همانطور که در بالا ذکر شد، بله است. وزارت امور داخله تمام شرایطی را که برای ثبت درخواست ویزای شما مورد نیاز است را در وب سایت رسمی خود قرار داده و شما می‌توانید درخواست خود را از این طریق ارسال کنید. شما می‌تونید با مراجعه به این سایت‌ ، مدارک لازم رو بارگذاری کنید و منتظر بمونید تا جواب بگیرین و مراحل بعدی رو دنبال کنید. اما این موضوع می‌تونه یک‌سری تبعات داشته باشه. چه تبعاتی؟ ممکنه شما با قوانین کشور مورد نظرتون آشنایی نداشته باشید و یک‌سری از قوانین اون رو با تفسیر خودتون ترجمه کنید. بعد مدرک بارگذاری می‌کنید و در نهایت اون مدرک اشتباهه و باعث میشه کلی از روند کاریتون عقب بمونید. این دلیلی است که اکثر افراد با وجود این واقعیت که خودشان می‌توانند تمامی این اقدامات را انجام دهند، اما باز ترجیح می‌دهند تا پرونده مهاجرتی خود را به وکیل مهاجرتی بسپارند، چرا که واقعا مقاضیان نمی‌خواهند هیچ اشتباهی مرتکب شوند و روند اداری پروندشان زمانبر شود.

 

یک نماینده مهاجرت ده‌ها پرونده مهاجرتی را در مدت زمان کوتاه تشکیل می‌دهد و از تمام تغییرات و رویه‌های رخ داده در این پروسه آگاه است. تفاوت اینجاست! شما به تنهایی به عنوان یک متقاضی، هنگامی که در حال تکمیل مدارک و ارسال پرونده خود هستید، به شدت مستعد اشتباهات زیادی در پروسه‌ای خواهید بود که یک وکیل مهاجرتی متخصص در آن هم آموزش دیده و تجربه لازم را دارد.

بنابراین، درست است که بگوییم در حالی که همیشه می‌توانید به تنهایی از طریق وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا برای اخذ هر گونه ویزا اقدام کنید، اما پیشنهاد می‌شود یک وکیل با تجربه یا یک نماینده مهاجرت ثبت‌شده برای این کار استخدام کنید.

اگر به دنبال نمایندگان باتجربه MARA هستید، روی لینک زیر کلیک کنید.

https://uniquevisa.net/immigration-to-australia/immigration-lawyer-to-australia/