به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

وجود دکوراسیون منزل باعث ایجاد رنگ و روح به خانه می‌شود و زمانی که دکوراسیون منزل شما جذاب باشد نشان دهنده خوش سلیقه بودن شما است. دکوراسیون حمام یکی از موارد مهم در ایجاد دکوراسیونی زیبا در منزل بوده و نصب کردن کابین در حمام سبب می‌گردد که حمام از نظر طرح دکوراسیون جذابیت خاصی به خود بگیرد؛ اما باید به این مورد که کابین زود لک خواهد شد نیز بسیار توجه کنید و قبل از خرید کابین به فکر از بین بردن لکه‌ها باشید. چگونه از ایجاد لکه در کابین دوش حمام جلوگیری کنیم؟ آیا راهی برای تمیز کردن کابین دوش حمام وجود دارد؟

چگونه می‌توان از لک شدن کابین دوش حمام جلوگیری کرد؟

کابین حمام از جنس شیشه است و زمانی که شما از حمام استفاده می‌کنید قطرات آب روی شیشه‌ها چکه می‌کنند و بعد از چند دقیقه خشک خواهند شد. درون قطرات آب آهک و مواد معدنی وجود دارند و به شکل دایره‌ای بر سطوح ردپایی از خود باقی خواهند گذاشت که تمیز کردن آن‌ها مقداری دشوار بوده، در نتیجه شما باید قبل از آن که این لک‌ها ایجاد گردند، قطرات آب را خشک کنید. یا زمانی که لک ایجاد شد به خصوص روی کابین دوش حمام، برای از بین بردن آن‌ها از پارچه‌‌های میکروفایبر و جرم گیر‌ها استفاده نمایید.

پارچه‌های میکروفایبر برای از بین بردن لکه کابین دوش حمام

پارچه‌های میکروفایبر پارچه‌هایی با جنس الیاف ظریف هستند که ضخامت هرکدام از الیاف‌ها در حدود ۱۰۰ برابر از تار موی انسان نازک‌تر است. روی سطح این پارچه‌ها یک سری شیار وجود دارند که سبب افزایش قدرت تمیزکنندگی و جذب آن‌ها می‌گردند. همچنین این پارچه‌ها قابلیت جذب تا حدود میکروسکوپی از باکتری‌ها را داشته و می‌توانند کثیفی روی سطح را تا ۹۰ درصد کاهش دهند؛ این درصد از تمیزی برای تمیز کردن حمام بسیار منحصر به فرد است. اگر بعد از هر بار استفاده از حمام، به کمک این دستمال سطوح را خشک کنید از ایجاد لک جلوگیری خواهید کرد.

9

جرم گیری شیشه کابین دوش

زمانی که قطرات آب روی شیشه قرار می‌گیرند و فراموش می‌کنید که آن‌ها را از بین ببرید، تبدیل به لک خواهند شد و اگر بخواهید به صورت عادی و تنها با یک تکه پارچه تمیز، آن‌ها را از بین ببرید کار دشواری است. به همین علت امروزه از موادی شوینده شیمیایی و طبیعی به صورت مختلف استفاده می‌شود؛ اما هنگام استفاده از این جرم گیر‌ها باید مراقب‌‌ باشید که در تماس مستقیم با پوست شما قرار نگیرند، زیرا این مواد قدرت بسیار زیادی در از بین بردن لکه‌ها دارند و به همین علت می‌توانند روی پوست و تنفس شما تاثیر مستقیم بگذارند.

شوینده‌های شیمیایی برای تمیز کردن کابین دوش

در بازار انواع شوینده‌های شیمیایی موجود هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به سفید کننده‌ها، جرم گیر‌ها، آب اکسیژنه و... اشاره کرد. به کمک این مواد می‌توانید به راحتی لک‌های ایجاد شده روی کابین حمام را از بین ببرید. ناگفته نماند که این مواد بوی بسیار شدیدی دارند که ممکن است تنفس شما را درگیر نمایند و تاثیر جبران ناپذیری از خود بر جای بگذارند. به همین خاطر باید هنگام استفاده از آن‌ها از ماسک و دستکش کمک بگیرید یا اگر می‌توانید، از این مواد به صورت اسپری کردن استفاده کنید.

شوینده‌های طبیعی مخصوص از بین بردن لکه کابین دوش

موادی همچون سرکه، جوش شیرین، جوهر نمک و... جزء مواد شوینده طبیعی به شمار می‌روند.

10

سرکه: قدرت تمیز‌ کنندگی سرکه بسیار بالا است. سرکه می‌تواند سطوح استیل و شیشه ای را به طور عجیبی تمیز نماید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم بعد از شست و شو به کمک سرکه، از آب و صابون نیز جهت تمیزی بهتر کابین کمک بگیرید.

جوش شیرین: از جوش شیرین با ترکیب آب استفاده می‌کنند که به شکل معجزه آسایی می‌تواند لکه‌ها را از بین ببرد و سطوح را درخشنده و شفاف نماید.

جوهر نمک: این ماده شیمیایی توانایی براق کردن سطوح از جمله کابین حمام را دارد؛ اما این ماده نسبت به سایر مواد مقداری خطرناک خواهد بود. زیرا در صورت مخلوط شدن با سایر مواد ممکن است گاز کلرامین تولید کند که این گاز جزء گازهای خطرناک به حساب می‌آید و می‌تواند تنفس فرد را درگیر نماید.

سخن پایانی

تمیز کردن کابین دوش یکی از سخت‌ترین مراحل تمیز کاری است و اکثر بانوان خانه‌دار به دنبال یافتن راهی آسان برای از بین بردن لک‌هایی که روی کابین ایجاد می‌شوند هستند. شما می‌توانید با کمک گرفتن از مواد شوینده شیمیایی و طبیعی این لک‌ها را از بین ببرید؛ اما ناگفته نماند که حین استفاده از این مواد باید بیش از پیش از دستگاه تنفسی و پوست خود مراقبت کنید. زیرا این مواد ممکن است آسیب‌های جدی به بدن شما وارد نمایند.