به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

 

بازی گنشین ایمپکت یکی از بازی‌های محبوب در سبک نقش آفرینی بوده و به رایگان می‌توانید این بازی جذاب را تجربه کنید. این عنوان که توسط استودیو MiHoYo ساخته شده، با وجود رایگان بوده توانسته موفقیت بالایی را برای این شرکت به دست بیاورد.

در این بین به دلیل گیم پلی پیچیده ای که بازی گنشین ایمپکت دارد، بسیاری از گیمرها برای تجربه این بازی با مشکل مواجه هستند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی آموزش بازی گنشین ایمپکت پرداخته و در مورد این عنوان اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

کاراکترهای بازی گنشین ایمپکت

در صورتی که قصد دارید تا بازی گنشین ایمپکت را تجربه کنید، در ابتدا نیاز است تا اقدام به انتخاب شخصیت و کاراکتر خود کنید. در این بازی شما می‌توانید شخصیت خود را به صورت مذکر یا مونث انتخاب کرده و نام شخصیت را می‌توانید خودتان انتخاب کنید.

در کنار این که شما می‌توانید شخصیت خود را در بازی ایجاد کنید، در هنگام نبردها می‌توانید به صورت همزمان به شکل تیمی و به صورت 4 نفره با دشمنان خود مبارزه کنید. همچنین شما می‌توانید در هنگام نبرد بین شخصیت‌های مختلف سوییچ کرده و از ویژگی‌های هر یک از شخصیت‌ها استفاده کنید.

شخصیت‌های بازی گنشین ایمپکت دارای ویژگی‌های خاصی هستند و هر یک از این شخصیت‌ها قدرت خود را از عنصرهای هفت گانه نظیر آتش، آب، یخ، باد، الکتریسته، زمین و طبیعت دریافت می‌کنند. به صورت کلی در بازی گنشین ایمپکت بیش از 20 شخصیت قابل کنترل وجود دارد و شما می‌توانید از این شخصیت‌ها در مبارزات استفاده کنید.

البته برای آن که بتوانید به شخصیت‌های مختلف در بازی گنشین ایمپکت دسترسی پیدا کنید، نیاز است تا در فروشگاه بازی گنشین ایمپکت از Wishهایی که در طول بازی دریافت می‌کنید استفاده کرده و از این طریق شخصیت‌ها را آزاد کنید. البته این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید با خرید کریستال گنشین ایمپکت با سرعت بیشتری شخصیت‌های داخل بازی گنشین ایمپکت را آزاد کرده و همچنین آن‌ها را ارتقا دهید.

گیم پلی بازی گنشین ایمپکت

به صورت کلی مهم‌ترین بخش گیم پلی بازی گنشین ایمپکت در کنار ماجراجویی در دنیا این بازی، مبارزات است. در واقع شما در این بازی ممکن است با دشمنان مختلفی مواجه شوید و نیاز است تا با این دشمنان مبارزه کنید. در صورتی که قصد دارید تا در مبارزات با دشمن‌های Elite و Bossهای بازی مبارزه کنید، نیاز است تا از شخصیت‌های داخل بازی و عناصر هفت گانه بازی استفاده کرده و با ترکیب این عناصر به یکدیگر با دشمنان خود مبارزه کنید.

عناصر بازی گنشین ایمپکت

اگر قصد دارید تا به بهترین شکل ممکن در بازی گنشین ایمپکت با دشمنان خود مبارزه کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد عناصر داخل این بازی داشته باشید. همان طوری که بیان کردیم در این بازی شاهد عناصر زیر هستیم:

 • آتش

 • آب

 • یخ

 • باد

 • الکتریسته

 • زمین

 • طبیعت

در صورتی که با دشمنانی رو به رو شدید که عنصر تشکیل دهنده آن‌ها آب است، می‌توانید با استفاده از الکتریسته آسیب بسیار زیادی به این دشمنان وارد کنید. همچنین دشمنانی که با آب دریاچه یا باران خیس شده اند نیز در برابر الکتریسته آسیب پذیر هستند.

از سوی دیگر اگر قصد دارید تا با دشمنانی مبارزه کنید که عنصر تشکیل دهنده آن‌ها آتش است، می‌توانید از آب استفاده کنید. این در حالی است که دشمنان یخی که عنصر آن‌ها Cyro هستند در برابر Pyro یا همان آتش بسیار آسیب پذیر بوده و می‌توانید با استفاده از این عنصر اقدام به ذوب کردن دشمنان یخی کنید. این در حالی است که اگر دشمنان شما از الکتریسیته باشند نیز در برابر آتش آسیب پذیر هستند.

در نهایت باید به این نکته توجه کنید که در هنگام تجربه بازی گنشین ایمپکت می‌توانید از عنصر باد برای منتشر کردن عناصر دیگر استفاده کنید. در نهایت نیز عنصر زمین گنشین ایمپکت به عنوان یک سپر عمل می‌کند و می‌توانید از آن برای دفاع کردن در برابر سایر عناصر استفاده کرد.

همان طوری که مشاهده می‌کنید، هر یک از این عناصر دارای مزایا و معایب مختلفی هستند و در صورتی که در هنگام نبرد به شکل درست و اصولی از این عناصر استفاده کنید، قادر خواهید بود تا با دشمنان خود به بهترین شکل ممکن مبارزه کنید.

استفاده از سلاح‌ها برای مبارزه در گنشین ایمپکت

یکی از مواردی به منظور بررسی آموزش بازی گنشین ایمپکت باید به آن توجه داشته باشید این است که در این بازی شما برای مبارزه با دشمنان خود تنها از عناصر استفاده نمی‌کنید و می‌توانید از سلاح‌های فیزیکی نیز استفاده کنید.

در بازی گنشین ایمپکت هر یک از شخصیت‌ها دارای سلاح‌های مختلف هستند. در این بازی 5 نوع سلاح مختلف وجود دارد که شامل شمشیر سبک، شمشیر سنگین، نیزه، کمان و کتاب است. به منظور بررسی این سلاح‌ها باید گفت که کتاب‌ها در بازی گنشین ایمپکت برای جادو کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این بین پیشنهاد ما این است که برای رشد کردن در بازی گنشین ایمپکت اقدام به ارتقا سلاح‌های خود کنید. شما می‌توانید با خرید کریستال گنشین به سرعت در این بازی سلاح‌های خود را ارتقا داده و با قدرت بالاتری با دشمنان خود مبارزه کنید.

ارتقا دادن شخصیت‌ها

یکی دیگر از مواردی که به منظور بررسی آموزش بازی گنشین ایمپکت باید به آن توجه داشته باشید این است که در بازی گنشین ایمپکت شاهد آیتم‌هایی به نام Artifact هستیم که با استفاده از این آیتم‌ها می‌توانید Bounsهایی به دست بیاورید که حمله، دفاع، قدرت عناصر یا میزان سلامتی شخصیت‌های شما را تغییر می‌دهد.

اگر به هر یک از شخصیت‌های خود Artifactهای مناسب دهید، با انجام این کار می‌توانید عملکرد نیروهای خود را بهبود بخشیده و از این طریق شخصیت‌های خود را قدرتمندتر کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر یک از کاراکتر می‌توانند حداکثر به 5 عدد Artifact مجهز شوند.

سیستم پولی در بازی گنشین ایمپکت

در بازی گنشین ایمپکت شاهد هفت نوع ارز یا واحد پول مختلف هستیم. به منظور بررسی این سیستم‌های پولی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Mora: این ارز اصلی‌ترین و پایه ای ترین پول در بازی گنشین ایمپکت است که طلا بازی به حساب می‌آید. شما می‌توانید از آن در اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌های داخل بازی استفاده کنید.

 • Primogen: این نوع ارز از طلا ارزش بالاتری داشته و می‌توانید از آن‌ها تقریباً برای از انجام هر کاری استفاده کنید.

 • Fates: این ارز که در واقع همان Wish است، ارزی در بازی گنشین ایمپکت است که می‌توانید از آن برای آزاد کردن شخصیت‌های مختلف استفاده کنید.

 • Genesis Crystals: کریستال در بازی گنشین ایمپکت تنها ارزی است که می‌توانید با استفاده از پول واقعی آن‌ها را خریداری کنید. شما می‌توانید با استفاده از این ارز آیتم‌های مختلفی را خریداری کرده و با استفاده از این ارز Primogen و Fates خریداری کنید.

 • Starglitter و Stardust: ارزی است که با آزاد کردن شخصیت به شما داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را در صورت نیاز تبدیل به ارزهای دیگری نظیر طلا یا Primogen کنید.

 • Sigils: این ارز کمیاب با جستجو در نقشه بازی به دست می‌آید و می‌توانید برخی از آیتم‌ها را با این ارز خریداری کنید.

 • Original Resin: Original Resin یکی دیگر از ارزهایی است که به صورت خودکار و با سرعت کم و محدود تولید می‌شود. شما با تبدیل Primogen به Original Resin این ارز را کسب کنید.