به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

به افرادی که دارای علائمی مانند خستگی، ضعف و بی حالی، گرفتگی عضلانی، سر درد و افسردگی دارند توصیه می شود از نوروبیون استفاده کنند. اما ذکر این نکته ضروری است که از مصرف سرخود این دارو بپرهیزید و قبل از مصرف حتما با پزشک معالجتان مشورت کنید.

همانطور که گفته شد، نوروبیون یک داروی تزریقی است که به صورت تزریق وریدی یا عضلانی باید توسط یک پرستار مجرب انجام شود. مقدار و میزان دوز مصرفی در افراد مختلف متفاوت است. معمولا برای بزرگترها حدود 100 تا 250 میلی گرم در روز و برای کودکان کمتر است. اما تعیین میزان دقیق دوز مصرفی را حتما از پزشک بپرسید.

خواص و فواید نوروبیون برای بدن چیست؟

به دلیل دارا بودن ویتامین b1، مصرف این آمپول می تواند بسیار مفید باشد. برخی از فواید مصرف آمپول نوروبیون عبارتند از:

  • کاهش خستگی بدن: مهم ترین ویتامین که به عنوان انرژی برای متابولیسم بدن شناخته می شود، ویتامین b1 است. در نتیجه مصرف نوروبیون با افزایش متابولیسم بدن، می تواند میزان خستگی را کاهش دهد.

  • بهبود سلامت عصبی: نوروبیون می تواند سیستم عصبی فرد را بازسازی و به بهبود حالت روحی و عصبی فرد کمک کند.

  • افزایش حافظه و بهبود کنترل حرکات: به دلیل بهبود سیستم عصبی، فرد پس از مصرف نوروبیون احساس تقویت حافظه و کنترل بهتر حرکات عصبی را بیشتر احساس می کند.

  • بهبود سلامت قلب و عروق

فواید و مزایای نوروبیون باعث نمی شود که شما برای خودتان نوروبیون تجویز و استفاده کنید. چرا که همانقدر که فواید دارد، می تواند برای خیلی از افرادی که به فشار خون مبتلا هستند مضر باشد.

نوروبیون برای چه کسانی مضر است؟

افرادی که در لیست زیر قرار دارند نباید نوروبیون استفاده کنند یا حداقل برای مصرف این دارو باید حتما زیر نظر پزشک باشد:

  • افرادیکه به تیامین حساسیت دارند:

  • افرادی که به بیماری های کلیوی دچار هستند: افرادی که زمینه بیماری های کلیوی دارند، با مصرف نوروبیون دچار افزایش فشار خون و آسیب به کلیه ها می شود.

  • افرادی که دارا یبیماری های خاص عصبی هستند.

  • افراد دارای تیروئید

  • افرادی که به بیماری های قلبی دچار هستند.

آیا آمپول نوروبیون برای سرماخوردگی خوب است؟

خیر، استفاده از آمپول نوروبیون برای درمان سرماخوردگی توصیه نمی شود. نوروبیون حاوی مقدار زیادی تیامین است که برای درمان بیماری های عصبی، خستگی و.. مفیداست. سرماخوردگی به دلیل عفونت های ویروسی که ایجاد میکند نیاز به داروهایی مانند آنتی هیستامین و آنتی ویروس ها هستند. در نتیجه قبل از مصرف هر دارویی برای درمان سرماخوردگی باید زیر نظر پزشک انجام شود.

آیا نوروبیون باعث افزایش وزن می شود؟

تزریق نوروبیون به تنهایی موجب افزایش وزن نمی شود. اما با بهبود تعادل بدن، اشتها افزایش پیدا میکند و موجب افزایش وزن می شود.

آیا تزریق نوروبیون برای کاهش دردهای عضلانی مفید است؟

بله یکی از ویتامین های گروه b است که باعث بهبود عملکر سیستم عصبی مانند سفتی عضلات و درد های عضلانی می شود.

آیا نوروبیون برای درمان افسردگی خوب است؟

تزریق نوروبیون نمی تواند به تنهایی موجب درمان افسردگی شود. اما به دلیل اینکه نوروبیون موجب بهبود خلق و خوی افراد می شود ممکن است که در پیشگیری و درمان بیماریهای افسردگی مفید باشد. اما برای مصرف نوروبیون حتما با پزشک مشورت کنید.

آیا نوروبیون عوارض جانبی هم دارد؟

مصرف بیش از حد و نادرست نوروبیون و بدون نظر پزشک قطعا عوارض جانبی به همراه خواهد داشت. حساسیت های پوستی، سر درد و سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ، دردهای شکمی و افت فشار خون همگی جز عوارض جانبی مصرف نادرست نوروبیون است. در صورت مشاهده این علائم با سرعت با پزشک خود مشورت کنید.

آیا نوروبیون برای کودکان توصیه می شود؟

نوروبیون هم می تواند برای کودکان تجویز شود. مسلما میزان دوز مصرفی آن با بزرگسالان متفاوت است. به همین دلیل برای مصرف نوروبیون برای کودکان حتما با پزشک معالج کودک مشورت کنید.

ما در سایت ویکی درمان (https://wikidarman.com)، سعی کرده ایم اطلاعات خوب و جامعی در زمینه درمان، سلامتی و زیبایی ارائه دهیم. با مراجعه به ویکی درمان می توانید مقالات به روز را مطالعه کنید و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع