به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

خرید کالای خواب مهمترین خریدهایی است که هر فرد در زندگی خود برای اتاق خواب انجام می‌دهد. به دلیل اینکه برای سلامت و راحتی بدن، خواب کافی، کیفیت و بهرهوری خواب خوبی لازم است. در اینجا یک راهنمای جامع برای خرید انواع کالای خواب از مجله ژرمن کالا را آورده ایم تا بتوانید اتاق خواب خود را با محصولات عالی پر کنید.

برای خرید انواع کالای خواب دغدغه اصلی هر فرد انتخاب یک جنس با کیفیت است که با بودجه او همخوانی داشته باشد که معمولا با ورود به فروشگاه های کالای خواب آنچنان تنوع در طرح و رنگ دیده می شود که انتخاب را کمی پیچیده می کند. کالای خواب در برندها و طرح های مختلف تولید می شوند و به همین دلیل قیمت های کاملا متفاوتی دارند که با توجه به متریالی که به کار میبرند طبیعتا قیمت آن هم متغیر است. اما اینکه ما با توجه به شرایط اتاق خواب خود کدام را انتخاب کنیم، سوالی است که در این راهنمای خرید کالای خواب به پاسخ خود خواهید رسید.

مواردی مانند دکوراسیون منزل و سبک زندگی شما، چیدن اتاق خواب کودک یا بزرگسال، تعداد نفراتی که از محصولات خواب استفاده می کنند، فضای خانه، اتاق خواب برای تازه عروس و یا جنسیت مذکر یا مونث فرد استفاده کننده از کالای خواب، می تواند انتخاب های متنوعی در خرید محصولات رقم بزند. 

نکته اول؛ کالای خواب برای اتاق کودک می خواهید یا بزرگسال

رده سنی در محصولی که انتخاب می کنیم، بسیار تاثیرگذار است برای مثال قطعا نوع بالشی و تشکی که برای کودک انتخاب می کنیم هم به لحاظ اندازه و ارتفاع و هم متریالی که در آن تشک یا بالش به کار رفته کاملا متفاوت است زیرا کودکان پوست های حساسی دارند بنابراین برای بالش، لحاف و تشک از محصولاتی که کاملا به آنتی آلرژی و آنتی باکتریال بودن آن مطمئن هستیم خرید می کنیم.

تصویر اتاق خواب نوجوان از مجله ژرمن کالا

نکته دوم؛ چند نفر قرار است از اتاق خواب استفاده کنند؟

اتاق هایی که برای پدر و مادر در نظر گرفته می شود طبیعتا بایستی تشک و روتختی دو نفره خریداری کنند و طرح و رنگ آن را با توجه به سایر وسایلی که در اتاق خواب قرار دارد انتخاب کنند. 

نکته سوم؛ فضای اتاق خواب را در نظر بگیرید

فضای اتاق در انتخاب کالای خواب نقش مهمی دارد زیرا اگر اتاقی با طول و عرض زیاد در اختیار دارید می توانید محصولاتی با طرح و نقش های بزرگ و تیره انتخاب کنید اما اگر اتاق شما کوچک است برای اینکه کوچکتر به نظر نیاید بایستی از طرح های اسپرت و مینیمال استفاده کنید. همچنین در اتاق های کوچک باید از رنگ های روشن و ملایم به کار ببریم که فضا را بزرگ نشان دهد.

تصویر یک اتاق خواب دخترانه صورتی شیک از مجله ژرمن کالا

نکته چهارم؛ در انتخاب رنگ و مدل، به پسرانه و دخترانه بودن برخی محصولات دقت کنید

اتاق خواب های پسرانه و دخترانه هر کدام دیزاین خاصی را می طلبد و با در نظر گرفتن همان دیزاین باید دست به انتخاب کالای خواب بزنیم. اتاق های دخترانه با توجه به سن فرد طرح و رنگ های ملایم در تناژ های مختلف مناسب است البته اگر با سایر وسایل او هماهنگی داشته باشد می توانید از رنگ های قرمز، صورتی و زرد هم استفاده کنید. در اتاق های پسرانه می توانید از شخصیت های محبوب آنها و تنالیته رنگی که دیوارها و سایر اکسسوری اتاق خواب او دارد استفاده کنید برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه معمولا از رنگ های گرم و کمی تیره می توانید استفاده کنید.

اتاق خواب کامل چه لوازمی باید داشته باشد؟

هر اتاق خواب بسته به اینکه چند نفر در آن زندگی می کنند و جنسیت آنها متفاوت است اما یک‌سری وسایل در همه اتاق ها مشترک و ضروری است. در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 • تخت و سرویس خواب
 • تشک
 • بالش
 • لحاف
 • روتختی
 • کمد لباس
 • ارگانایزر های وسایل شخصی
 • آیینه

برند های برتر صنعت کالای خواب

اگر سری به بازار کالای خواب زده باشید حتما با نام های مختلف و تولیدکنندگان داخلی و خارجی متعددی رو به رو شده اید. بسیاری از نام های خارجی این صنعت سابقه ای نامعلوم داشته و یا در صورت داشتن نامی مطرح، اعتباری به اصالت آن ها وجود ندارد. همین امر باعث مردد ماندن و اشتباه خریداران شده است. می توان بهترین برند های کالای خواب را برای سال 2023، از موارد زیر نام برد:

 1. دانلوپیلو آلمانی؛ ارائه دهنده بهترین تشک، زیر تشک، تاپر و بالش طبی
 2. برند ایکیا (IKEA)؛ ارائه بهترین محصولات خواب و لوازم بچه
 3. برند های آلمانی، نشانی بر کیفیت بالای کالای خواب
 4. برند انگلیش هوم ترکیه ایی؛ از بهترین مارک های لحاف و روتختی
 5. برند تاچ ترکیه ایی
 6. برند یاتاش ترکیه
 7. ازدلیک ترکیه ایی
 8. سارو ترکیه ایی

جهت مطالعه بیشتر و مشاهده اصل مقاله از ژرمن کالا روی این لینک کلیک کنید.