به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

دستورالعمل‌ های پس از تزریق را دنبال کنید

پزشک شما باید دستورالعمل ‌های دقیقی در مورد نحوه مراقبت از پوست خود پس از عمل را به شما ارائه دهد. این دستورالعمل‌ها ممکن است شامل پرهیز از برخی فعالیت‌ها، مانند قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید یا ورزش های سنگین و همچنین توصیه‌ هایی برای استفاده و اجتناب از محصولات مراقبت از پوست باشند. مهم است که این دستورالعمل ‌ها را به دقت دنبال کنید تا اطمینان یابید که پوست شما به درستی بهبود خواهد یافت و بهترین نتایج ممکن را به دست خواهید ‌آورد.

 

همچنین بخوانید: تزریق طبیعی ژل گونه

سر خود را بالا نگه دارید

بالا نگه داشتن سر در چند روز اول پس از تزریق ژل گونه می‌‌تواند به کاهش تورم و کبودی کمک نماید. سعی کنید با یک بالشت اضافی بخوابید تا سر خود را به هنگام شب بالا نگه دارید و تا حد امکان از خوابیدن به پشت خودداری فرمایید. همچنین مهم است که از هر گونه فعالیتی که شامل خم ‌شدن، بلند کردن اجسام سنگین یا زور ‌زدن است اجتناب ورزید؛ زیرا این کار می‌‌تواند جریان خون را در صورت افزایش داده و تورم و کبودی را تشدید سازد.

از کمپرس سرد استفاده کنید

کمپرس سرد می‌‌تواند به کاهش تورم و کبودی پس از تزریق ژل گونه کمک کند. از یک بسته سرد یا یک کیسه نخود فرنگی منجمد که در یک پارچه تمیز پیچیده شده استفاده نمایید و هر بار آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه و به تعداد دفعات در روز روی محل تزریق قرار دهید. دمای سرد به انقباض رگ‌ های خونی کمک می‌‌کند که در نهایت سبب کاهش تورم و محدود کردن میزان تجمع مایع در محل تزریق خواهد شد. کمپرس سرد همچنین به بی حس کردن ناحیه و کاهش درد و ناراحتی کمک خواهد کرد.

از دست زدن به صورت خود اجتناب کنید

پس از تزریق ژل گونه تا حد امکان از لمس کردن یا مالیدن صورت خود خودداری کنید. این کار می‌‌تواند باعث حرکت یا جا به جایی تزریق شود که بر نتیجه نهایی تأثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، حداقل 24 ساعت پس از عمل، از قرار دادن مستقیم لوازم آرایش یا محصولات مراقبت از پوست روی محل تزریق خودداری کنید.

هیدراته بمانید

هیدراته ماندن برای سلامت پوست ضروری است و می‌‌تواند به کاهش ظاهر تورم و کبودی پس از تزریق ژل روی گونه کمک کند. حتما آب زیادی بنوشید و از مصرف کافئین و الکل خودداری نمایید؛ به این دلیل که می‌توانند پوست شما را کم آب کرده و ورم را تشدید سازند.

از ضد آفتاب استفاده کنید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می‌‌تواند به پوست شما آسیب برساند و باعث تجزیه سریع تر تزریق شود. برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و پیری زودرس پوست پس از تزریق فیلر، از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید و کلاه یا لباس محافظ دیگری نیز بپوشید.

17

از مصرف برخی غذاها و مکمل ‌ها خودداری کنید

برخی از غذاها و مکمل‌ها خطر کبودی پس از تزریق ژل گونه را افزایش می‌‌دهند که شامل غذاهای سرشار از ویتامین E مانند آجیل و دانه ها و همچنین مکمل‌ هایی مانند روغن ماهی و جینکو بیلوبا می‌شوند. حداقل 24 تا 48 ساعت پس از تزریق حتما از مصرف این غذاها و مکمل ‌ها خودداری نمایید.

قرارهای بعدی را برنامه ریزی کنید

مهم است که جهت نظارت بر پیشرفت خود و رضایت از نتیجه نهایی، قرار ملاقات‌ های بعدی را با پزشک خود برنامه ریزی کنید. این قرار ملاقات ‌ها می‌توانند فرصتی برای رسیدگی به هر گونه نگرانی یا سؤالات احتمالی شما را فراهم سازند.

18

سخن پایانی

تزریق فیلر یک درمان زیبایی ایمن و موثر است که می‌تواند به بهبود خطوط و شکل گونه ‌ها کمک کند. با این حال، مراقبت مناسب از پوست پس از عمل و سلامت کلی برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج ضروری خواهد بود. با رعایت نکات ضروری مراقبت بعد از تزریق ژل گونه و مشورت با پزشک مربوطه می‌توانید به نتایجی زیبا و طبیعی دست‌ یافته و از داشتن ظاهری جوان تر لذت ببرید.

اگر قصد انجام تزریق فیلر را دارید، حتما نزد متخصص با تجربه بروید که بتواند شما را در رسیدن به اهداف زیبایی یاری نماید. کلینیک زیبایی کیمیا مرکزی معتبر جهت انجام کارهای زیبایی شما در تهران می‌باشد که خدماتی از قبیل تزریق فیلر، ژل، بوتاکس، مزوژل و ... را ارائه می‌دهد. برای تزریق فیلر در تهران با خیالی آسوده نزد متخصصین این کلینیک مراجعه و نکات مراقبتی ضروری بعد از تزریق را دنبال کنید تا اطمینان یابید که پوست شما به درستی التیام خواهد یافت و از بهترین نتیجه ممکن از عمل خود بهره مند خواهید شد.