به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

در هنگام خرید جویس ویپ، به اصل بودن آن بسیار دقت کنید زیرا جویس ویپ های تقلبی نیز در بازار وجود دارند.

در این مطلب قصد داریم به دلایلی که باعث تغییر رنگ جویس ویپ ها می شوند بپردازیم و همچنین روش هایی برای جلوگیری و حل این مشکل نیز بیان کرده ایم.

عواملی که باعث خراب شدن جویس ویپ ها می شوند

در ابتدا به شما دلایلی را که باعث خراب شدن جویس ویپ ها می شوند را معرفی می کنیم. وقتی از خراب شدن جویس ویپ ها صحبت می کنیم، همیشه سه عامل خیلی مهم وجود دارد. این عوامل شامل هوا، گرما و نور می باشند. همچنین نکاتی در مورد نگهداری از جویس ویپ ها وجود دارد که با رعایت آن ها این مشکل ها پیش نمی آید.

نور و گرما

گرما و نور به راحتی وارد بطری می شوند و مولکول های مایع ویپ در اثر گرم شدن واکنش نشان می دهند و در نتیجه مایع ویپ تغییر می کند و به مرور زمان شما تغییری در رنگ و طعم جویس ویپ خود مشاهده می کنید.

باید به این موضوع اشاره کنیم که متاسفانه جویس ویپی که در اثر نور و گرما آسیب دیده باشد، به هیچ عنوان دیگر قابل استفاده نیست.

هوا

جویس ویپی که در مجاورت هوا قرار می گیرد علاوه بر آسیب های مشابه نور و گرما، خطرات دیگری نیز دارد. عنصر هوا بر روی نیکوتین جویس ویپ تاثیر می گذارد. در اصل وقتی هوا وارد بطری می شود یا مایع در مجاورت هوا قرار می گیرد باعث می شود نیکوتین جویس ویپ از بین برود. جویس ویپی که در اثر عنصر هوا آسیب دیده باشد قابل استفاده می باشد ولی دیگر نیکوتینی ندارد.

22

دلیل تیره شدن رنگ جویس ویپ درون مخزن

خیلی از مواقع ممکن است شما متوجه شوید که رنگ جویس ویپ درون مخزن ویپ تغییر کرده و تیره شده است. این اتفاق ممولا به مرور زمان رخ می دهد. یکی از دلایلی که باعث این اتفاق می شود، موادی است که از قبل درون مخزن ویپ باقی مانده است. وقتی که شما مایع جدیدی درون مخزن ویپ خود میریزید با مواد قبلی درون مخزن، حل شده و باعث تغییر رنگ جویس ویپ می شود.

جویس ها از قند و شیرین کننده های مصنوعی تشکیل شده اند که در صورت مجاورت با گرما به کارامل تبدیل می شوند. این ماده کاراملی در رنگ و طعم جویس ویپ تاثیر می گذارد و همچنین تاثیرات مخربی بر روی مخزن ویپ و کویل دارد. قند کارملی شده باعث لکه شدن جویس ویپ می شود و به مرور روی کویل و مخزن ویپ ته نشین می شود. در نتیجه اگر این مشکل رفع نشود باعث مشکلاتی در ویپینگ می شود.

رفع مشکل تیره شدن جویس ویپ درون مخزن

همانطور که ذکر شد لکه های ایجاد شده توسط جویس ویپ با ته نشین شدن بر روی کویل و مخزن، باعث تغییر رنگ جویس ویپ می شوند. با تمیز کردن این لکه ها می توانید از این مشکل جلوگیری کنید. همچنین در مواقعی که مدت زیادی یک مایع جویس ویپ درون مخزن دستگاه قرار دارد، بهتر است که جویس ویپ را عوض کنید.

زمانی که جویس ویپ مدت طولانی درون مخزن دستگاه باشد باعث واکنش دادن آن با هوا می شود. به این واکنش، اکسیداسیون گفته می شود که موجب تیره شدن رنگ مایع ویپ می شود. در این صورت جویس ویپ باز هم قابل استفاده می باشد اما برای اطمینان خودتان می توانید جویس ویپ خود را عوض کنید.

222

دلیل تیره شدن رنگ جویس ویپ درون بطری

جویس ویپ ها علاوه بر مخزن، درون بطری نیز ممکن است آسیب ببینند و تغییر رنگ دهند. دلیل تغییر رنگ مایع درون بطری، همان واکنش دادنی است که اکسیداسیون نام دارد. با واکنش دادن نیکوتین موجود در مایع ویپ و هوا در رنگ جویس ویپ تغییر رخ می دهد.

همچنین اگر بطری را در زیر نور خورشید قرار دهید باعث تغییر رنگ جویس ویپ می شود. متاسفانه بسیاری از شرکت های تولید کننده جویس ویپ این موضوع را رعایت نمی کنند و در هنگام واردات جویس ویپ، بطری جویس ویپ را در مجاورت نور و گرما قرار می دهند. به همین دلیل با تهیه جویس ویپ و سالت نیکوتین از این مشکل جلوگیری کنید.

روش های جلوگیری از تیره شدن جویس ویپ درون بطری

برای اینکه جویس ویپ شما مدت بیشنری سالم و قابل استفاده باقی بماند برای نگهداری از آن باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.

  • مواد جویس ویپ ها با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از آن ها vg (گلیسیرین گیاهی) بیشتری نسبت به pg دارند. جویس ویپ هایی که گلیسیرین گیاهی بیشتری دارند، قابلیت بیشتری برای تغییر رنگ دارند. به این دلیل که این نوع جویس ویپ ها قند بیشتری دارند و شیرین تر هستند که در نتیجه باعث کاراملی شدن جویس ویپ ها و تغییر رنگ آن ها می شود.
  • نکته ی دیگری که باید در نگهداری از بطری جویس ویپ به آن دقت کنید، بستن محکم درب بطری و قرار دادن آن در محیطی سرد و تاریک می باشد.
  • قبل از ریختن جویس ویپ درون مخزن، بهتر است مخزن را تمیز کنید تا مایع جدید ویپ با باقی مانده مایغ قبلی حل نشود.
  • توصیه می شود که جویس ویپ را داخل کابینت قرار دهید. بسیاری از افراد تصور می کنند که یخچال گزینه مناسبی برای نگهداری از جویس ویپ می باشد اما سرد بودن یخچال باعث افزایش غلظت جویس ویپ می شود و در نتیجه کامدهی خوبی نخواهید داشت.

سخن پایانی

برای خرید ویپ و جویس ویپ حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. فروشگاه جویس لند یکی از سایت های معتبر در زمینه فروش ویپ، جویس ویپ و لوازم جانبی ویپ می باشد. شما می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره رایگان، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب و سپس خریداری کنید.

09909508757

09190625333