به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

 

نبشی چیست ؟

نبشی پروفیلی است که سطح مقطع آن بصورت دو ضلع عمود برهم بوده و یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی به شمار می رود که به صورت مرکب و تنها در پروژه های عمرانی, ساختمانی و نیز صنعتی استفاده می گردد. نبشـی ها با ۲ مشخصه  اندازه بال ها و ضخامت شناخته می شود . برای استعلام قیمت نبشی می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

به طور معمول از نبشی ها با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میلیمتر جهت متصل نمودن های پل ها به ستون ها ، تیر آهن ها به بیم های باربر، ستون ها به صفحات درفوندانسیون در ساختمان سازی و در صنعت استفاده می کنند علاوه بر آن در ساخت ستون و نیز خرپا استفاده می گردد .

 

 

تاریخچه ناودانی

استفاده از ناودانی از اوایل قرن بیستم آغاز شد. در زمان جنگ جهانی دوم، ناودانی به عنوان یکی از مقاطع فولادی مهم در ساختمان سازی بود. بعد از جنگ جهانی سوم، کارخانه‌های تولید کننده فولادی گسترش بیشتری پیدا کرد و به همین دلیل تولید فولاد و ناودانی، رو به فزونی یافت. با رشد کاربرد سازه‌های فلزی در ساختمان، تقاضا برای محصولات فولادی افزایش یافت و به همین منظور تولید کنندگان به تولید بسیاری از مقاطع فولادی به خصوص ناودانی پرداختند .

 

8

 

ناودانی چیست ؟

ناودانی صنعتی و ساختمانی یک پروفیل است که از نظر شکل هندسی شبیه یو انگلیسی است. سطح مقطع ناودانی از یک جان به صورت افقی و دو بال به صورت عمودی تشکیل شده است. در این مقاله به بررسی انواع ناودانی، استانداردها و کاربردهای این پروفیل خواهیم پرداخت .

ناودانی‌ها نوعی محصول فولادی تولیدشده به روش نورد گرم هستند که در ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارند. همان‌طور که در سطح مقطع آن می‌توان دید، ناودانی دارای یک سطح افقی یا جان و دو بال عمودی است. ناودانی‌ها را می‌توان در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف یافت. شکل کلی ناودانی‌ فولادی نوع مقاومت ساختاری به آن می‌بخشد که آن را برای قاب‌ها و مهاربندی‌ها، ایده‌آل می‌کند . برای استعلام قیمت ناودانی می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

 

 

قیمت روز سپری

یکی از روش های متداول شکل دهی فلزات از طریق نورد گرم می باشد که ابتدا شمش فولادی از نوع بلوم (شمشه یا بلوم دارای سطح مقطع بزرگ تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع است و سطح مقطع آن مربع با عرض بیشتر از ۱۵ سانتیمتر و کمتر از ۳۰ سانتیمتر می باشد که برای ساخت تیرآهن ، نبشی ، ناودانی ، سپری و ریل و غیره استفاده می شود.) را با مقطع و طول مشخص را به درون کوره های حرارتی نورد ریخته و پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر و عبور از قفسه های نورد ابتدایی، مقطع آن را کاهش و طول آن را افزایش می دهند و در پایان با عبور از قفسه های نورد میانی و پایانی به شکل سپری تبدیل می شود و سپس توسط دستگاه برش در طول های مورد نیاز برش داده می شود . قیمت سپری به صورت روزانه در وبسایت فولادین به روز رسانی می شود .

 

9

 

ضخامت پروفیل سپری

در بازار آهن و فولاد، سپری‌ها باضخامت 2 الی 9 عرضه می‌شوند که بیشترین کاربرد را سپری با ضخامت 2 میلی متری دارد. طول سپری‌ها نیز بین 6 الی 12 متر است که با توجه به نیازتان می‌توانید طول آن را انتخاب کنید. اگر نام پروفیل 507 یا سپری 507 به گوشتان خورد، آگاه باشید که این نوع پروفیل، دارای ضخامت ۲ تا ۴ میلی‌متر و طول ۶ تا ۱۲ متر است که اغلب در ساخت آن از ورق سیاه st37 استفاده می‌شود .