به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

پروفیل سبک چیست ؟

پروفیل‌های سبک را با نام  مبلی هم می‌شناسند؛ علت نامگذاری این مقطع به پروفیل مبلی، کاربرد زیاد آن در صنعت ساخت مبلمان است اما ویژگی‌های خوب و کاربردی باعث شده تا از آن، در انواع صنایع استفاده بشود . برای ساخت پروفیل سبک، از ورق نورد سرد یا همان ورق روغنی استفاده می‌شود؛ که طبق استاندارد باید دارای ضخامتی برابر با 1.5 یا کمتر از آن باشد . برای استعلام قیمت پروفیل سبک می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

 

 

روش تولید پروفیل سبک

تولید پروفیل سبک نیز مانند روش‌های کلی پروفیل به دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم انجام می شود .‎ در روش مستقیم ابتدا با عبور دادن ورق از قالب شکل می‌گیرد و سپس با سیستم با فرکانس قابل تنظیم لبه‌های ورق جوش داده می‌شوند و با انتقال ورق‌های جوش داده شده به بخش سایزدهی پروفیل مورد نظر، شکل خاص مدنظر خود را می‌گیرند. بعد از بسته‌بندی شدن پروفیل‌های تولیدی تاییدیه کنترل کیفی و کارت مشخصات روی این محصولات فولادی نصب می‌شود. این روش انحنای سطحی و دقت ابعادی بالاتری دارد و در مقایسه با سایر روش‌ها از کیفیت بالاتری برخوردار است. در روش غیرمستقیم، به کمک روش‌های شکل دهی به کمک شعاع ورق، لبه‌ای و مرکزی ورق به لوله تبدیل می‌شود. سپس لوله را به شکل مورد نیاز تبدیل می‌کنند، با تعویض قالب می‌توان پروفیل مورد نیاز را تولید کرد (بخش سایزینگ) دقت اضلاع و انحنای سطحی این روش در مقایسه با روش مستقیم بسیار کم‌تر است .

 

15

 

قیمت روز ورق آهنی

قیمت ورق آهن به صورت روزانه در وبسایت فولادین به روز رسانی می شود ، همچنین برای استعلام قیمت دقیق و لحظه ای این محصول می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

 

 

قیمت روز قوطی پروفیل

قوطی و پروفیل انواعی از سازه های فولادی بوده که در صنعت ساختمان سازی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل ها در ابعاد و اندازه ها و همچنین انواع مختلفی تولید می شوند؛از انواع پروفیل هایی که تولید می شوند می توان به نبشی،هاش،تیرآهن،میلگرد و ناودانی اشاره کرد . قیمت قوطی به صورت روزانه دستخوش تغییرات می شود ، به همین علت توصیه می شود قبل از تصمیم گیری با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

 

16

 

پروفیل ساختمانی

پروفیل ساختمانی شامل سه دسته به نام پروفیل نورد گرم، پروفیل نورد سرد و پروفیل مرکب هستند. پروفیل نورد گرم از نورد گرم شمش فولادی ساخته می‌شود و شکل ظاهری آن شبیه به قوطی است. این در حالی است که پروفیل‌های نورد سرد از شکل دادن ورق‌های فولادی ایجاد می‌شوند. به این صورت که ورق‌های فولادی از طریق خم کردن و پرس شدن ایجاد می‌شود و ناودانی شکل هستند. این نوع پروفیل‌ها معمولا برای کارهای سبک ساختمانی مانند تیرهای تکیه گاهی، سقف کاذب و از این دسته کارها مناسب است. اما پروفیل مرکب چه نوع پروفیلی است؟ پروفیل مرکب از اتصال چند پروفیل گرم وسرد ایجاد می‌شود. شکل و ابعاد پروفیل‌های ساختمانی در دو نوع باز و بسته تولید و به بازار عرضه می‌شود .