به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

وسایل گرانج

وسایل مورد نیاز گرانج شامل شلوار، کفش، لباس، جوراب، کلاه جواهرات، اکسسوری و آرایش است. استفاده از وسایل مورد نیاز گرانج هرکدام قانون و قاعده‌ای دارد و باید در سبک گرانج رعایت شوند. در ادامه شما را با انواع وسایل گرانج و نحوه استفاده از آن‌ها آشنا می‌کنیم.

شلوار در تیپ گرانج

از وسایل مهم و مورد نیاز در گرانج که جز عناصر اصلی است، می‌توانیم شلوار را نام ببریم. شلوار در این سبک باید پوشیده، گشاد و دارای پارگی باشد. شلوار جین که استفاده می‌شود، باید شسته شده و کم‌رنگ باشد تا با سبک و استایل گرانج هماهنگی و مطابقت داشته باشد. در وسایل مورد نیاز گرانج شلوار می‌تواند پارچه‌ای، کتان و جین باشد و نکته مهم این است که علاوه بر گشاد بودن، پاره، بدون رنگ و فرسوده باشد. شلوار فاق بلند و مام استایل هم گزینه‌های مناسبی هستند.

33

در سبک گرانج خانم‌ها می‌توانند در کنار شلوار گشاد با جنس‌های مختلف، از لباس‌های نخی گشاد و بلند مانند لباس مادر بزرگ‌ها برای داشتن تیپ گرانج دخترانه خاص استفاده کنند. گل‌دار بودن این سبک از لباس باعث خاص‌تر شدن سبک گرانج می‌شود. در استایل گرانج دخترانه لباس‌های عروسکی و دامن کوتاه همراه با شلوار استرچ یا جوراب‌شلواری‌های پاره هم گزینه مناسبی است. در استایل گرانج دامن، هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از دامن‌های تارتان استفاده کنند.

کفش در تیپ گرانج

در استایل گرانج پسرانه و استایل گرانج دخترانه کفش‌ها باید فرسوده باشند و چکمه‌های رزمی و کفش‌های تنیس گزینه خوبی برای این سبک هستند. پوشیدن چکمه‌های جنگی باعث شیک‌تر شدن گرانج می‌شود. نکته مهم در پوشیدن کفش این است که خانم‌ها نباید از کفش پاشنه بلند و تجملاتی استفاده کنند. کفش‌های اسکینر و کتانی هم گزینه‌های خوبی برای سبک گرانج هستند. کهنه بودن کفش‌ها با جوراب‌های ساق‌دار بلند پاره ترکیب مناسبی برای گرانج است.

لباس در تیپ گرانج

استفاده از تیشرت‌های گشاد، ژاکت کش‌دار، پیراهن‌های فلانل و چهارخانه در این سبک رایج است. لایه‌لایه پوشیدن لباس‌ها و اور سایز بودن، با سبک گرانج همخوانی زیادی دارد. در فصل زمستان و سرد استفاده از هودی بسیار مناسب است و یک استایل گرانج خاص را ایجاد می‌کند. فراموش نکنید که رنگ لباس‌های استفاده شده در گرانج استایل باید تیره و خنثی باشند. سبکی که در آن لباس گرانج کامل مشکی است را استایل دارک گرانج می‌گویند.

کلاه و جواهرات در تیپ گرانج

از دیگر وسایل موردنیاز گرانج می‌توانیم به کلاه اشاره کنیم. البته در سبک گرانج کلاه زیاد استفاده نمی‌شود؛ اما کلاه مناسب این سبک کلاه‌بافت، بیس بال و باقلایی است که پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های تیره استفاده کنید. جواهرات در استایل گرانج جایگاهی ندارند. بیشتر از مچ‌بند چرمی و قطعات گوتیک استفاده می‌شود که با تیپ گرانج دخترانه هم سازگار باشد. اگر قصد خرید دستبند چرمی و گرفتن ایده سبک گرانج را دارید، می‌توانید به فروشگاه پیچازی مراجعه کنید.

اکسسوری در تیپ گرانج

34

از جزئیات مهم در تیپ گرانج استفاده از چرم است. اکسسوری‌هایی هم که برای استایل و تیپ گرانج استفاده می‌شوند، دستبند چرمی، گردنبند چوکر دخترانه، زنجیر شلوار و گوشواره ساده بدون تزئینات است. پیشنهاد می‌شود از جدیدترین مدل‌های دستبند چرمی و چوکر پیچازی دیدن کنید.

استایل گرانج دیجی کالا

استایل گرانج دیجی کالا به شما این امکان را می‌دهد تا به وسایل مورد نیاز گرانج دسترسی راحت داشته باشید. همچنین می‌توانید از گرانج شاپ پیچازی هم برای گرفتن ایده و تهیه انواع لباس و اکسسوری‌های سبک گرانج دیدن کنید. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا یک بستر مناسب برای فروش کالاهای متنوع است.

استایل گرانج کره ای

در استایل گرانج کره‌ ای زنجیر و کمربند مشکی دو عنصر اصلی وسایل مورد نیاز گرانج هستند. در کشور کره سبک گرانج را زیرشاخه سبک‌های خیابانی می‌دانند. کمربندهای مشکی رنگی که در تیپ گرانج کره ای استفاده می‌شوند؛ سگک بزرگ دارند. در استایل راحت و غیررسمی گرانج کره ای از هودی و بادگیرهای ورزشی استفاده می‌شود.

استایل گرانج در ایران

باتوجه‌به اینکه در ایران موضع حجاب دررابطه‌با انواع پوشش مطرح است، استایل گرانج در ایران محدودیتی ندارد. ویژگی اصلی این استایل لایه‌لایه لباس پوشیدن و گشاد لباس‌ها، باعث شده در مراسمات و مهمانی‌ها افراد سرشناس هم با این استایل دیده شوند. دخترها می‌توانند برای تیپ گرانج دخترانه، از مانتوهای گشاد و چهارخانه و یا حتی هودی‌های بلند استفاده کنند. پسرها در ایران برای داشتن گرانج استایل محدودیتی ندارند.

استایل گرانج دخترانه

لباس‌ها در استایل گرانج دخترانه در ظاهر نباید با هم هماهنگی داشته باشند. کیف کمری چرمی، چکمه‌های بلند یا کتانی و پیراهن‌های بلند و گشاد چهارخانه،خرید گردنبند چوکر دخترانه، عناصر اصلی در استایل گرانج دخترانه هستند. همچنین لباس‌ها باید گشاد، پاره و به‌نوعی کهنه باشند. در صورت استفاده از میکاپ باید از رنگ‌های تیره و خیلی ملایم استفاده کنند.

35

استایل گرانج دخترانه ایرانی

در استایل گرانج دخترانه ایرانی از مانتوهای چهارخانه و شلوار زاپ دار همراه با کفش ونس استفاده می‌شود. در مهمانی‌ها دخترهای ایرانی می‌تواند از دامن کوتاه چهارخانه قرمز به همراه کت چرم کوتاه استفاده کنند که استایل جذابی می‌شود. استفاده از اکسسوری‌های چرمی زیبایی استایل آن‌ها را چندین برابر می‌کند.

استایل گرانج دخترانه کره ای

در استایل گرانج دخترانه کره ای دخترها از کت کوتاه چرم و دامن کوتاه استفاده می‌کنند که برای سبک گرانج مهمانی و دورهمی مناسب است. در سبک معمولی از تیشرت‌های گشاد و راحت به همراه شلوارهای جین زاپ دار استفاده می‌کنند. باتوجه‌به این در کره نباید شانه و خط سینه دخترها نباید پیدا باشد؛ تیشرت و هودی یقه دار در استایل گرانج دخترانه کره ای بیشتر استفاده می‌شود. اکسسوری‌های مانند زنجیر گردن، زنجیر شلوار، چوکر و دستبند چرمی ساده زیبایی استایل آن‌ها را بیشتر می‌کند.

جمع‌بندی

از استایل‌های موردعلاقه نوجوانان و جوانان استایل گرانج است. استفاده درست از وسایل مورد نیاز گرانج کمک می‌کند تا تیپ گرانج جذاب و خاصی داشته باشید. سبک گرانج این امکان را می‌دهد تا آزاد و راحت لباس بپوشید. مشخصه بارز این استایل اور سایز بودن لباس‌ها است. برای گرفتن ایده و استفاده از اکسسوری‌های چرم گرانج استایل می‌توانید از گرانج شاپ پیچازی دیدن کنید.