به گزارش پایگاه خبری نشان :

اگر در طول روز احساس کندی و خستگی می کنید، باید به دنبال علت آن باشید. بعضی از روزها با این که استراحت کافی دارید و رژیم غذایی تان کامل است باز هم در طول روز احساس خستگی می کنید. ممکن است این خستگی به ناهار شما مربوط باشد . ناهار ، می تواند تاثیر زیادی بر احساسی داشته باشد که در بقیه روز دارید. اما غذاهایی وجود دارد که شما را پرانرژی نگه خواهد داشت، به طوری که می توانید در تمام روز احساس قدرت و انرژی کنید.

مصرف چربی ها،باعث احساس خستگی می شود

نتایج مطالعه محققان نشان می دهد، گروهی از افرادی که روزانه بیشترین مقادیر چربی را می خوردند، نسبت به افرادی که حداقل مقدار چربی را مصرف می کردند، بیشتر دچار خواب آلودگی روزانه می شدند. نکته جالب توجه این که این مطالعه، هیچ گونه ارتباط متقابلی بین مصرف پروتئین یا کربوهیدرات و مشکل خواب آلودگی روزانه نشان نمی دهد.

برای انرژی گرفتن، غذا بخورید

وجود چربی در رژیم غذایی به خودی خود مقصر نیست. بدن در واقع برای تعدادی از عملکردهای طبیعی به چربی نیاز دارد اما باید، چربی های سالم را انتخاب کنید، از جمله چربی های اشباع نشده از منابعی مانند روغن ها، آجیل، دانه ها، آووکادو، زیتون و ماهی های چرب و به جای تمرکز بیش از حد روی فقط یک ماده مغذی (چربی)، پایبندی به یک الگوی غذایی به طور کلی سالم داشته باید که سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، پروتئین های خالص، حبوبات، چربی های سالم، لبنیات کم چرب و آب کافی در این باره تاکید می شود. بنابراین رعایت این الگوی غذایی باعث از بین رفتن حالت رخوت و سستی در بدن می شود.

چند ماده غذایی برای جلوگیری از چرت زدن روزانه

اسفناج : این سبزی به همراه دیگر سبزیجات برگ دار، منبع بسیار خوبی از آهن است. این ماده معدنی برای افزایش گردش سلول های قرمز خون و افزایش هوشیاری و تمرکز مورد نیاز است.

لوبیا و عدس :فیبر موجود در آن، قند خون شما را ثابت نگه می دارد و افت و خیزهای شدید آن را که باعث کاهش انرژی تان می شود، از بین می برد. یک وعده حبوبات همچنین حدود 1.3 از نیاز روزانه شما به منیزیم را فراهم می کند که برای فعال کردن آنزیم ها در سلول هایی که انرژی تولید می کند، ضروری است.

بادام درختی :بادام یک میان وعده انرژی زا برای مواقعی که سرتان شلوغ است  شما می توانید آن را به سالادتان بیفزایید. بادام درختی، افزایش انرژی مفید برای قلب فراهم می کند.

برنج قهوه ای :از آن جا که این نوع برنج سرشار از کربوهیدرات های پیچیده آرام هضم و منیزیم است، هنگامی که صحبت از تامین انرژی می شود، برنده بی چون و چراست. مطالعات نشان داده اند که سطوح پایین منیزیم ممکن است متابولیسم انرژی بدن را بی اثر کند

تخم مرغ،: این ماده غذایی دارای پروتئین باکیفیتی است که تمام پروتئین های دیگر با آن مقایسه می شود، تخم مرغ افزون بر داشتن پروتئین حفظ کننده انرژی، حاوی 13 ویتامین و ماده معدنی ضروری و یکی از تنها منابع کولین (ماده مغذی برای سلامت مغز) است.

سیب: این میوه  به علت محتوای بالای فیبر، بسیار آرام هضم می شود و به جای افزایش سریع و متعاقب آن افت ناگهانی انرژی که ممکن است از دیگر میوه ها دریافت کنید، به شما انرژی پایدار و طولانی مدت می دهد./باشگاه خبرنگاران