به گزارش پایگاه خبری نشان :

به طور کلی به تمام ورق های فولادی که فرﺁیند گالوانیزاسیون را طی کرده اند ورق های گالوانیزه می گویند. این عملیات از بهترین روش های محافظت از فلزات و فولاد است به گونه ای که طی ﺁن، فولادها دارای یک پوشش ضد زنگی می شوند. همین عامل به همراه هزینه ی کم و مقاومت و طول عمر بالا سبب شد که در حال حاضر این ورق ها در بازار بسیار محبوب باشند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

 

افزایش محبوبیت و خرید این نوع ورق ها از یک طرف و افزایش قیمت روز به روز این فولاد از طرف دیگر سبب شد که ما در این مطلب به بررسی نکاتی در خصوص قیمت انواع ورق های گالوانیزه اعم از قیمت ورق گالوانیزه، لیست قیمت ورق گالوانیزه، لیست قیمت ورق گالوانیزه کاشان، لیست قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه، جدول قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق گالوانیزه رول، قیمت ورق گالوانیزه 8/0، قیمت روز ورق گالوانیزه 6 متری، قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه 5/0، قیمت ورق گالوانیزه ناودانی، قیمت ورق گالوانیزه متری و قیمت ورق گالوانیزه به روز صحبت کنیم. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

 

عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه

به طور کلی قیمت این نوع فولاد به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله ی آن می توان به قیمت دلار، نیاز بازار، ضخامت و ابعاد ورق های گالوانیزه، کارخانه ی تولیدکننده، نوع فرمینگ ورق گالوانیزه که شامل رول و ورق یا همان برش خورده می باشد و وزن ورق گالوانیزه اشاره نمود.

در حال حاضر نوسانات بازار و قیمت ارز از مهم ترین دلایلی هستند که سبب افزایش قیمت این محصولات شده اند. از طرف دیگر امروزه شرکت های مختلف داخلی و خارجی مشغول به تولید و عرضه ی این نوع فولادها می باشند که از جمله شرکت ها و کارخانه های داخلی تولیدکننده ی ورق های گالوانیزه می توان به ورق های گالوانیزه اصفهان، شهرکرد، کاشان و سمنان اشاره نمود. کشورهای تولیدکننده ی خارجی این محصول هم شامل کشورهای چین و تایوان و هندو امارات می باشند. طبیعتا تنوع تولیدکننده های داخلی و خارجی ورق های گالوانیزه سبب می شود که برند تولیدکننده و همچنین کیفیت ورق های گالوانیزه از دیگر عوامل موثر بر قیمت نهایی این محصول باشد. نوع کاربرد و مصرف، از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این محصول می باشد.

ضخامت ورقه ها و نوع پوششی که روی این ورقه های قرار دارد از دیگر فاکتورهای تعیین قیمت ورق های گالوانیزه است. علاوه بر این در زمان خرید این محصول باید بدانید که ورق های گالوانیزه به دو صورت رول یا فرم داده شده و شیت یا ورقه شده در بازار موجود می باشند. ورق های گالوانیزه ی رول شده دارای عرض های متنوع از 1000 تا 1250 میلی متر می باشند.امروزه قیمت ورق گالوانیزه رول به عواملی چون شیت آبکاری گرم و فابریک بستگی دارد.

نکته ی مهم دیگری که می تواند در زمان خرید این محصولات به شما کمک کند این است که حتما نیاز و نوع مصرف خود را بشناسید و سپس اقدام به خرید آن نمایید. چرا که هر نوع ورق گالوانیزه ای دارای خصوصیات و ویژگی های خاص خود است. به عنوان مثال اگر قصد دارید از این ورق ها در محیط های مرطوب یا محیط هایی که در مجاورت آب قرار دارند استفاده کنید باید مطمئن شوید که حتما این ورقه ها دارای پوشش روی هستند. چرا که در این محیط ها احتمال زنگ زدگی بسیار زیاد است و روی یک ضد زنگ قوی می باشد.

گالوانیزه

لیست قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه به روز در کارخانه های مختلف ایران

همان طور که اشاره نمودیم خوشبختانه تولید انواع ورقه های گالوانیزه در شهرهای مختلف کشور ما انجام می گیرد که با توجه به تنوع این محصولات، قیمت ورقه های گالوانیزه در شهرهای مختلف، متفاوت است و هر کدام از ﺁن ها هم کاربرد خاص خود را دارند. مثلا ورقه های گالوانیزه ای که در کارخانه ی شهرکرد تولید می شود عموما در بدنه ی خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. خودروهایی که در بدنه دارای این ورقه ها هستند از مقاومت و رنگ پذیری و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند. وضعیت بورس، رنگی و یا بدون رنگ بودن ورقه ها، نوسانات ارز و دلار بر قیمت نهایی این محصولات تاثیر می گذارد. در ادامه ی مطلب به بررسی قیمت این محصولات در کارخانه های مهم کشور می پردازیم.

لیست قیمت ورق گالوانیزه کاشان

یکی از معتبرترین و قدیمی ترین شهرهای ایران که تولیدکننده ی ورق های گالوانیزه هستند شهر کاشان است به گونه ای که کارخانه ی فولاد امیرکبیر کاشان یکی از اولین کارخانه های ایرانی تولیدکننده ی این نوع فولاد می باشد. این کارخانه در حال حاضر مشغول به تولید و عرضه ی انواع ورق های گالوانیزه در ابعاد و ضخامت های مختلف است. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق های گالوانیزه ی کاشان می توان به عرض رول ها، ضخامت ورقه ها و وزن آن ها اشاره نمود. جهت مشاهده ی بروزترین لیست قیمت ورق گالوانیزه کاشان می توانید به وب سایت های کارخانه های این شهر مراجعه نمایید.

لیست قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

از دیگر کارخانه های معتبر ایرانی که جزو اولین کارخانه های تولیدکننده ی ورق های گالوانیزه می باشد کارخانه فولاد مبارکه است. این کارخانه نیز مشغول به تولید ورق های گالوانیزه ی متعدد و متنوعی است که کاربردهای مختلفی دارند به همین جهت می توان از آن ها در صنایع مختلفی استفاده نمود. طبیعتا تنوع کاربرد و مصرف سبب شد که محصولات این کارخانه از قیمت های مختلفی برخوردار باشند. از دیگر عوامل تعیین کننده ی این محصولات می توان به قیمت مواد اولیه و هزینه ی حمل و نقل اشاره نمود. برای مشاهده ی جدول قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه کافی است سری به وب سایت این مجموعه نمایید تا از بروزترین قیمت این محصولات باخبر شوید.

گالوانیزه

لیست قیمت ورق گالوانیزه

قیمت روز ورق گالوانیزه 6 متری

از دیگر انواع ورقه های گالوانیزه که بسیار پرکاربرد هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ورق های گالوانیزه ی 6 متری هستند. این ورق ها به دلیل ضد زنگ بودن و مقاوم بودن در برابر خوردگی بسیار محبوب و پرکاربرد می باشد. از مهم ترین کاربردهای این نوع ورق ها می توان به ساخت قطعات لوازم خانگی، ناودان، لوله بخاری، سقف سوله ها و سالن های صنعتی، سینی کابل و .. اشاره نمود.

برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت روز ورق گالوانیزه 6 متری می توانید با مشاوران و کارشناسان مجرب مشغول در این حوزه تماس بگیرید. علاوه بر این شما می توانید مشاوره های لازم در خصوص قیمت ورق گالوانیزه متری را از این کارشناسان دریافت کنید. در خصوص قیمت این نوع ورقه های گالوانیزه باید متذکر شویم که عوامل مختلفی بر قیمت آن تاثیر می گذارند. عرض این ورقه ها، مقدار روی مصرفی در تولید آن ها، برند تولیدکننده ی این ورقه ها و وزن ورق های 2 میلی از مهم ترین عوامل تعین قیمت این محصولات می باشند.

گالوانیزه

لیست قیمت ورق گالوانیزه