به گزارش پایگاه خبری نشان :

برنج یکی از اصلی ترین جزء غذا های ایرانی است و متاسفانه باید به عرضتان برسانم که قیمت برنج در سال ۱۴۰۰ رشد بی وقفه ای داشته است و هر خانواده ایرانی برای خرید برنج مرغوب ایرانی کیلویی بالای ۴۵ هزار تومان ( تا حتی حدود ۵۰ هزار تومان ) هزینه کنند. به علت گرانی های بی وقفه برنج ایرانی و خارجی مردم برای اینکه بتوانند باز هم از برنج ایرانی مصرف کنند، دست به خرید برنج نیم دانه ایرانی کرده اند و این چند وقته بازار خرید برنج نیم دانه ایرانی به شدت گرم شده است.

متاسفانه به دلیل گران شدن برنج در ایران در سال ۱۴۰۰ بسیاری از فروشگاه ها و خواربار فروشی ها اعلام کرده‌اند که به علت گرانی و تورم بسیاری از خانواده‌ها از خرید برنج گرانقیمت امتناع می‌کنند و با افت فروش برنج روبرو شده‌اند و به همین علت مجبورند مجبور هستند که رنج ها را به صورت اقساطی به مردم به فروش برسانند. با ما همراه باشید تا درباره قیمت انواع برنج های محبوب در بازار ایران در سال ۱۴۰۰ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برنج

قیمت برنج ایرانی

برنج ایرانی یکی از محبوب ترین برنج ها در سراسر خاورمیانه است، این برنج با عطر و بویی فراموش نشدنی خود یکی از اصلی ترین غذا در سفره های خانواده های ایرانی است ولی در سال ۱۴۰۰ قیمت برنج ایرانی به شدت افزایش یافته است. ولی با این وجود در بهترین رستوران های تهران از این برنج استفاده می‌شود. قیمت برنج ایرانی بسیار خوب و مجلسی کیلویی ۵۰ تومان به بالا است و شما برنج ایرانی را ارزان تر از ۴۰ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان نمی توانید پیدا کنید.

قیمت برنج طارم

قیمت برنج طارم به عنوان یکی از برنج های ایرانی و بسیار با کیفیت و محبوب کیلویی ۴۸ هزار و پانصد تومان است، همانطور که مشاهده می کنید این برنج نیز به زودی به قیمت کیلویی ۵۰ هزار تومان نیز می رسد.

قیمت برنج هاشمی

قیمت برنج هاشمی به عنوان یکی از برنج های ایرانی و محبوب با اینکه با افزایش قیمت روبرو شده است با این حال قیمتی مناسب تری دارد و شما می توانید این برنج را از کیلویی ۲۶ تومان تا ۳۰ تومان بخرید.

برنج

قیمت برنج نیم دانه ایرانی

برنج های نیم دانه ایرانی با افزایش روز به روز قیمت برنج ایرانی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، خانواده ها و افرادی که برنج ایرانی وجود برنج ایرانی در سفره غذایی شان تبدیل به اجبار و عادت شده است به جای خرید برنج ایرانی گران قیمت تر برنج های نیم دانه ایرانی را ترجیح می دهند؛ متاسفانه به علت قیمت بسیار بالای برنج مرغوب و ایرانی فروش این برنج ها ۳۰ درصد نسبت به پارسال افت داشته است.

افزایش قیمت برنج ایرانی باعث شده است که حتی بعضی از هایپر مارکت ها و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، برنج نیم دانه را در قسمت فروش برنج خود اضافه کنند و با اضافه کردن این برنج در لیست خرید خود، فروش خود را بالاتر ببرند.

قیمت برنج هندی

برنج هندی یکی از انواع مختلفی از برنج ها است که در بازار ایران یافت می شود و یکی از برنج های محبوب میان مردم ایرانی است، قیمت برنج هندی از کیلویی ۲۰ هزار تومان تا ۲۸ هزار تومان متغیر است.