به گزارش پایگاه خبری نشان :

 دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در ویدئو کنفرانسی که با حضور رهبران مذهبی این کشور برگزار می‌شد، کاتولیک‌ها و یهودیانی که در انتخابات سال ۲۰۲۰ به او رأی ندادند را به باد انتقاد گرفت.

رئیس جمهور سابق آمریکا در این جلسه عنوان کرد: من کار‌های زیادی برای کاتولیک‌ها انجام دادم. نمی‌دانم که چرا رأی‌های کاتولیک‌ها نتیجه مناسبی نداشت. فکر می‌کنم آن‌ها اکنون رأی خود را به ما می‌دهند و ما از حالا حدود ۵۰ درصد از رأی‌ها را به دست آوردیم؛ بنابراین ما باید با کاتولیک‌ها صحبت کنیم. ما مجبوریم با آن‌ها ملاقات کنیم. 

ترامپ در ادامه از تعداد کم رأی‌های یهودیان نیز ابراز ناامیدی کرد و گفت: نگاه کنید که من با سفارت شما در قدس چه کردم. اسرائیل هرگز دوست بهتری نداشت. با این وجود من فقط ۲۵ درصد از رأی‌های یهودیان را گرفتم. من فکر می‌کنم یهودیان باید دور هم جمع شوند. باید با گروه‌های مذهبی که در این جلسه حضور دارند وحدت بیشتری برقرار شود. 

در جریان این ویدئو کنفرانس، ترامپ ادعا‌های خود مبنی بر پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ را تکرار کرد و گفت: ما باید مثل همیشه بجنگیم. 

این جلسه با تماس ویدئویی با پائولا وایت، مشاور معنوی سابق ترامپ آغاز شد. ترامپ و وایت از این فرصت استفاده کردند تا از ابتکار جدید هیئت مشورتی «ایمان ملی» خود رونمایی کنند که بسیار شبیه به طرح ایمان و فرصتی است که ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود آن را راه اندازی کرده بود.

در این تماس ویدئویی، ترامپ بار‌ها تأکید کرد که جو بایدن و دموکرات‌ها اقدامات بدی را علیه دین انجام می‌دهند. ترامپ اضافه کرد: آنچه آن‌ها با دین انجام می‌دهند، آنچه با مسیحیت انجام می‌دهند، برای کشور ما بسیار بسیار غم انگیز است. 

ترامپ همچنین از اقدامات خود در زمینه دین تمجید کرد و اظهار داشت: من فکر نمی‌کنم کسی به اندازه ما در چهار سال گذشته برای مذهب کار کرده باشد. 

در پایان این جلسه ترامپ تصریح کرد که یکی از بزرگترین افتخارات من مبارزه برای آزادی مذهبی و دفاع از ارزش‌ها و اصول یهودی-مسیحی بود.