به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

بست رادیکالی هبلکس چیست؟ مزیت های آن چیست؟

بست رادیکالی یا بست های ارتجاعی انواعی از بست هستند که شکل آنها با سایر بست ها فرق می کند. این بست ها دارای یک خمیدگی هستند و به همین دلیل است که به آنها بست های ارتجاعی یا رادیکالی گفته می شود.

یکی از مزیت هایی این نوع بست، این است که به دیوار اجازه می دهد اندکی در راستای افقی خود جا به جا شود. البته این حرکت، بسیار محدود است و اصلا به چشم دیده نمی شود.

به نقل از خبرگزاری های فارس، ایلنا و مشرق، سورنا هبلکس یکی از برترین و معتبرین مجموعه های فروش بست های رادیکالی در کشور است. بست های رادیکالی که توسط این مجموعه به فروش می رسند، از با کیفیت ترین بست های موجود در بازار هستند و مزیت های زیادی به شرح زیر دارند:

  • یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان در مورد بست رادیکالی هبلکس بیان کرد، تاثیری است که استفاده از این نوع بست در کاهش هزینه پروژه خواهد داشت. این کاهش هزینه ها گاهی تا 70 درصد نیز اتفاق می افتد.
  • افزایش سرعت پروژه و کاهش مدت زمان انجام آن از دیگر مزیت هایی است که با وجود این نوع بست اتفاق خواهد افتاد.
  • اتصال و نحوه استفاده از این نوع بست به افراد متخصص نیاز ندارد و به دلیل سادگی در اجرا به بسیاری از مشکلات پروژه ها پایان داده است.

نحوه اجرای بست رادیکالی چگونه است؟

بست رادیکالی را در سازه هایی که از جنس بتن هستند به کمک رول پلاک و پیچ، و در سازه هایی که فلزی هستند، به کمک جوش وصل می کنند. نکته ی بسیار مهمی که می بایست در مورد این نوع بست مورد توجه قرار داد این است که این نوع بست را نباید به هیچ عنوان با میخ و چاشنی به سازه وصل کرد؛ زیرا باعث خراب شدن سازه های بتنی و عناصر به کار رفته در آن می شود.

بست رادیکالی هبلکس سورنا هبلکس

سوالی که ممکن است در مورد بست رادیکالی هبلکس به وجود آید این است که آیا استفاده از این نوع بست، قانونی است؟ بر اساس آیین نامه 2800، بست های رادیکالی می بایست مشخصاتی به شرح زیر داشته باشند تا بتوان از آنها در دیوارچینی بلوک های هبلکس استفاده کرد:

  • این بست ها باید گالوانیزه باشند؛ بست های گالوانیزه در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
  • حداقل ضخامت 2 میلی متر و حداقل عرض 3 سانتی متر از دیگر مشخصات این نوع بست به شمار می رود.
  • این بست ها باید به کمک رول پلاک و پیچ به سازه وصل شوند.
  • میخ های فولادی بهترین گزینه برای اتصال این بست به بلوک ها هستند.
  • از بست های رادیکالی فقط برای بلوک های هبلکسی استفاده می کنند.
  • برای اتصال بست به بلوک هبلکس از میخ های 7 سانتی متری استفاده می کنند.

تولید بست رادیکالی به چه منظوری صورت می گیرد؟ کاربردهای آن چیست؟

به یاد داشته باشید، بست رادیکالی، فاصله ای 2 سانتی متری بین دیوار و اعضای غیر سازه ای و سازه ای ایجاد می کند. وجود این فاصله به مانند یک اتصال نرم عمل کرده و از وارد آمدن هر گونه ضربه مستقیم به دیوار در زمان زلزله و تخریب آن جلوگیری می کند.

به صورت کلی، تولید بست رادیکالی و استفاده از آن، برای اجرای هشتگیر در عملیات دیوارچینی انجام می شود. از آنجایی که اجرای هشتگیر در ساخت دیوارها ممنوع اعلام شده، بست های رادیکالی به جایگزین بسیار خوبی برای آن تبدیل شده اند. همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، این بست برای بلوک های هبلکسی یا بلوک های اتوکلاو شده مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک نگهدارنده دیوار ساخته شده با این نوع بلوک به کار برده می شود.

دیگر کاربرد بست رادیکالی هبلکس استفاده از آن در داخل صفحات دیوارهای متقاطع است. از آنجایی که در داخل این صفحات امکان بروز تنش های کششی بالاست، بست های رادیکالی به کار برده می شوند تا بتوانند مقاومت ساختمان را افزایش دهند. از این بست برای متصل کردن دیوارهای خارجی و داخلی به ستون، تیر و سقف نیز استفاده می کنند. همین کاربردهای بست های رادیکالی است که باعث شده میزان تولید آن رو به افزایش گذارد.

بست رادیکالی سورنا هبلکس

قیمت بست رادیکالی چقدر است؟

با توجه به اینکه بست رادیکالی یک نوع بست فلزی به شمار می رود قیمت آن در کشور ما ثابت نیست و متاسفانه این، یکی از مشکلاتی است که ما در زمان خرید محصولاتی از این دست با آن مواجه هستیم. موضوعی که نباید فراموش کرد این است که این بست در دیوارچینی با بلوک های هبلکس کارایی داشته و به هیچ وجه نمی توان از خرید و تهیه آن چشم پوشی کرد؛ زیرا همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، این نوع بست مانع از تخریب دیوارهای هبلکسی در زمان زلزله می شود. در ساختمان های مدرن امروزی که امنیت ساختمان یکی از مهم ترین اهداف به شمار می رود، می بایست این بست، تهیه شده و به کار برده شود.

توصیه می کنیم، اگر قصدتان خرید بست رادیکالی هبلکس با قیمتی مناسب است، حتما منابعی را برای تهیه این نوع بست انتخاب کنید که بتوانند بست رادیکالی را با قیمت مناسبی در اختیار شما قرار دهند. از جمله این منابع معتبر فروش می توانیم به سورنا هبلکس (www.surenahebelex.com) اشاره کنیم. این شرکت تمام تلاش و همت خود را به کار می برد تا با ارائه بست های رادیکالی با قیمت مناسب، به چرخش چرخ های صنعت ساختمان در کشور کمک قابل ملاحظه ای کند و قدمی هر چند کوچک در ساخت ساختمان های ایمن بر دارد.

برای خرید از سورنا هبلکس می توانید ، در گوگل عبارت " بست رادیکالی سورنا هبلکس " رو سرچ کنید و بر روی لینک اول کلیک کنید.