به گزارش پایگاه خبری نشان :

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه 9 مهر در حین رسیدگی به ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: در قانون فعلی معافیت مالیاتی 40 درصد است در حالی که در لایحه معافیت ارزش افزوده این معافیت را بنا دارند به 50 درصد برسانند.

وی افزود: مجلس باید شجاعت داشته باشد تا با این افزایش معافیت مالیاتی مخالفت کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد:‌معافیت مالیاتی معنا ندارد لذا باید تلاش کنیم این معافیت را به حداقل برسانیم.

امیرآبادی فراهانی گفت: اگر به کشورهای خارجی نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که آنها یا معافیت مالیاتی ندارند و یا این معافیت بسیار محدود است.

وی تصریح کرد:‌ نباید کاری کنیم که حلقه دریافت مالیات را ناقص کرده و معافیت‌ها را افزایش دهیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اگر قرار است معافیت مالیاتی را به استخرها و سالن‌های ورزشی بدهیم باید این کار را برای مناطق محروم و کم برخوردار در نظر بگیریم نه اینکه معافیت مالیاتی شامل حال استخرهای لاکچری در تهران و شهرهای بزرگ شود.

امیرآبادی فراهانی افزود:‌چرا باید هنرمندان از پرداخت مالیات معاف شوند؟

وی تصریح کرد:‌باید دندان طمع اداره کشور با نفت را بکنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌دولت باید هزینه‌های جاری کشور را کم کرده و بکوشد کشور را در با درآمدهای مالیاتی اداره کند.

امیرآبادی فراهانی افزود:‌ نباید برخی دستگاه‌ها کالاهایی را با عنوان هدیه وارد کشور کنند و مالیات هم نپردازند. در حالی که آنها با نیت دیگری این کار را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد:‌من از اینکه نماینده دولت و کمیسیون اقتصادی به دنبال افزایش معافیت‌های مالیاتی با توجه به شرایط فعلی کشور است، تعجب می‌کنم.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان خواستار اصلاح ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده که معافیت‌های مالیاتی را به 50 درصد افزایش می‌دهد، شد و اعلام کرد بهتر است این ماده به کمیسیون ارجاع شود.

از 211 نماینده حاضر در پارلمان 132 نماینده با رای موافق خود این ماده را به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده و 21 نماینده با این کار مخالف است  و 4 نماینده هم رای ممتنع دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .