به گزارش پایگاه خبری نشان :

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس درباره گام چهارم جمهوری اسلامی در کاهش تعهدات برجامی‌اشگفت: با توجه به بدعهدی‌های اروپا و عدم انجام تعهداتش تاکنون، جمهوری اسلامی ایران قطعا گام چهارم کاهش تعهداتش در برجام را در دستور کار دارد مگر اینکه در آینده و پیش از گام چهارم اروپایی‌ها اقدام عملی برای ایفای وظایفشان انجام دهند. 

وی افزود: اروپایی‌ها اگر نسبت به انجام تعهداتشان و لغو تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه جمهوری اسلامی به اجرا درآمده است اقدامات موثری انجام دهند ما هم در باره گام برداشتن و برنداشتن گام چهارم تصمیم‌گیری خواهیم کرد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: گام‌های اول،‌دوم و سوم جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات برجامی در حوزه برداشتن محدودیت‌های تحقیق و افزایش ظرفیت غنی‌سازی، افزایش ذخیره‌ اورانیوم غنی‌شده صورت گرفته است. 

نقوی حسینی گفت: پیشنهاد می‌کنم که اگر گام چهارم در حوزه نظارت برداریم و تعهدات نظارتی را کاهش دهیم قطعا گام موثر و مفیدی خواهد بود. 

وی تصریح کرد: وقتی پروتکل الحاقی به صورت داوطلبانه در حال اجرا است اما طرف مقابل به تعهداتش عمل نمی‌کند جمهوری اسلامی می‌تواند انجام اجرای داوطلبانه این پروتکل را متوقف کنیم. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آنچه که تصمیم نظام جمهوری اسلامی در قبال گام چهارم است برعهده دولت و سازمان انرژی اتمی است و هر آنچه اعلام شود از آن حمایت خواهیم کرد. 

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: خبری که گاردین به نقل از بنده مبنی بر اینکه ایران بازرسی‌‌های آژانس بین‌المللی هسته‌ای را کاهش می‌دهد را تکذیب می‌کند و بنده فقط پیشنهاد دادم که در گام چهارم این موضوع انجام شود چرا که درباره این گام تصمیم‌گیری نهایی تاکنون صورت نگرفته و باید شورای عالی امنیت ملی و مراجع اصلی در این باره تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: باید در اجرای گام‌هایمان طوری رفتار کرده و قاطعانه تصمیم بگیریم که غربی‌ها تکانی به خود داده و به ایفای وظایفشان در قبال جمهوری اسلامی بپردازند. 

وی گفت : چرا باید به غربی‌ها اجازه دهیم بر همه امورات کشورمان نظارت کنند و پیشنهاد می‌کنم که در گام چهارم تعهدات نظارتی‌مان را کاهش دهیم و اجازه بازرسی‌ها را به آنها ندهیم. 

نقوی حسینی گفت: این پیشنهاد مربوط به شخص بنده است و ربطی به شورای عالی امنیت ملی درباره گام چهارم ندارد. 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .