به گزارش پایگاه خبری نشان :

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان یزد که امروز(دوشنبه) برگزار شد با اشاره به ظرفیت های فراوان استان یزد، گفت: آمارها و گزارش های ارائه شده نشان می دهد که استان یزد از شاخص های خوبی برای توسعه و پیشرفت برخوردار بوده و خوشبختانه با تلاش های انجام شده از سوی مدیریت استان و بنگاه‌های خصوصی بخش زیادی از مصوبات سفر قبلی دولت تدبیر و امید در استان اجرایی شده است.

وی با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان و مناسبت های مهم این روز از جمله دستگیری و تبعید حضرت امام خمینی(ره) قبل از انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهارداشت: خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم های اقتصادی و فشار اقتصادی حداکثری به ملت ایران نیز سال گذشته در چنین روزی اتفاق افتاد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه ۱۳ آبان روز شناخت بیشتر دشمن و خوی استکباری دشمنان ملت ایران است، افزود: از سال گذشته با اعمال تحریم های بی سابقه اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی آمریکا علیه ملت ایران، با شرایط سختی در کشور مواجه بودیم اما با مقاومت مردم، تدبیر و تلاش همه مسئولان نظام و رهنمودها و هدایت های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، از شرایط سخت عبور کرده و امسال شرایط کشور به مراتب بهتر از سال گذشته است.

واعظی تاکید کرد: امروز همه متوجه شده اند که ما در داخل می توانیم مشکلات خود را حل کنیم و دشمنان از تحقق اهداف و برنامه های خود علیه ملت ایران ناکام مانده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است و هرچند هنوز قشر متوسط یا پایین جامعه و حقوق بگیران شرایط سختی دارند اما برغم تحریم و فشارهای اقتصادی دشمن، شرایط امروز نسبت به سال گذشته بهتر است

واعظی با تاکید بر اینکه آمریکا امروز به رغم تکرار ادعاها و اعمال تحریم های گوناگون و جدید، به بن بست رسیده است، افزود: آمریکا امروز در عمل هیچ امیدی ندارد که از طریق تحریم به هدف و خواست خود برسد.

وی با بیان اینکه دولت برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور دست از تلاش برنخواهد داشت، تاکید کرد که با تلاش همه جانبه، انسجام و اتحاد و همدلی می توانیم با اتکا به نیروهای داخلی بر مشکلات غلبه کرده و روند توسعه و پیشرفت کشور و استانها را ادامه دهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور اتکا به داخل و توان داخلی، حمایت از تولید داخلی با ممانعت از واردات کالاهای غیر ضروری، تلاش برای رفع موانع تولید، حمایت جدی و عملی از بخش خصوصی، نظارت بر واگذاری ها به بخش خصوصی به صورت واقعی، حمایت از صادرات و ایجاد بازارهای منطقه ای و بین المللی برای تولیدات داخلی و تقویت صادرات غیر نفتی، تقویت اقتصاد دیجیتال و همچنین همبستگی ملی بویژه در حوزه مسائل اقتصادی را از جمله موارد مهم و مورد توجه در برنامه ها و اقدامات اعلام کرد که دشمنان را ناامید و مردم را امیدوار خواهد کرد.

واعظی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی و بانک ها در سرمایه گذاری و تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه ها و طرح های توسعه ای استان یزد، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بخش زیر ساختی استان و استفاده بیشتر از توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان با جوانان تحصیلکرده از اولویت های ما در استان است.

وی توجه بیشتر به موضوع گردشگری استان یزد به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: توجه به موضوع مهم محیط زیست و برنامه ریزی مناسب برای رفع مشکل کم آبی استان هایی که با مشکل آب مواجه اند، ضروری است تا بتوانیم صنعت و معادن بیشتر توسعه یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش همه جانبه و همبستگی و انسجام، روند توسعه و پیشرفت استان یزد با مشارکت بخش دولتی و خصوصی همچنان ادامه یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .