به گزارش پایگاه خبری نشان :

 به گفته منابع انگلیسی، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس امروز پس از موافقت ملکه با برگزاری انتخابات زودهنگام، استعفای خود را تقدیم وی کرد.

جانسون پس از «دیوید کامرون» و «ترزا می» سومین نخست‌وزیر انگلیس است که قربانی اجرای طرح برگزیت برای خروج از اتحادیه اروپا می‌شود.

استعفای جانسون و درخواست او برای برگزاری انتخابات زودهنگام پس از آن صورت گرفت که او نتوانست نمایندگان پارلمان انگلیس را برای خروج از اتحادیه اروپا مجاب کند.

قرار است انتخابات سراسری جدید در انگلیس در روز دوازدهم دسامبر [بیست‌ویکم آذر] برگزار شود.

جانسون، نخست وزیر مستعفی انگلیس، امروز در سخنرانی خود در داونینگ استریت اعلام کرد ملکه الیزابت دوم با برگزاری انتخابات زودهنگام به منظور برون رفت از بن‌بست برگزیت موافقت کرده است.

وی با اعلام این خبر از رای دهندگان خواست تا در انتخابات ۱۲ دسامبر از محافظه‌کاران حمایت کنند. او گفت اگر با اکثریت آرا به قدرت بازگردد توافق برگزیت خود را بلافاصله به تصویب خواهد رساند.

تا زمان برگزاری انتخابات و مشخص شدن پارلمان جدید در انگلیس، دیگر هیچ کاری در حوزه قانونگذاری در پارلمان این کشور انجام نخواهد شد. انحلال پارلمان فعلی به این معنی است که هم مجلس عوام و هم مجلس اعیان به فعالیت خود پایان داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .