به گزارش پایگاه خبری نشان :

بهروز کمالوندی‌ ‌پیش از ظهر امروز در نشستی خبری در محل تأسیسات غنی‌سازی شهید مسعود علیمحمدی (فردو) در تشریح آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی‌ با اشاره به آغاز گام چهارم با ‌دستور رئیس جمهور اظهار داشت: در نخستین گام به ‌1044 سانتریفیوژ سایت فردو گاز تزریق می‌شود.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه‌ بعد از آغاز کاهش تعهدات برجامی بندهای 32 تا 43 برجام را کنار گذاشتیم، ادامه داد: ‌محدودیت‌های زمانی داشتیم اما بر‌اساس یک برنامه ایده‌آل ‌برای توسعه ماشین‌های پیشرفته غنی‌سازی اقدام کردیم.

کمالوندی با بیان اینکه گازدهی به ماشین‌ها انجام و محصول ماشین‌ها نمونه‌گیری شد، اضافه کرد: ‌از آژانس درخواست شد مراحل را ببینند و قرار است بازرسان آژانس فردا‌ نمونه را ببینند و نهایت راستی‌آزمایی را ‌گزارش کنند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تشریح روند فعالیت سایت غنی سازی فردو ادامه داد: در برجام آمده بود که ‌15 سال در فردو مواد هسته‌ای نباشد و غنی‌سازی صورت نگیرد که این کار از چند روز پیش شروع و با انتقال یک سیلندر از سایت احمدی روشن حدود 2 تن گاز هگزافلوراید UF6 این کار انجام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .