به گزارش پایگاه خبری نشان :

گروه سیاست نامه نیوز: با وجودی که در ادوار گذشته انتخابات مجلس نیروهای جناح راست با عنوان «اصولگرایان» به میدان رقابت پا گذاشتند اما گویا آنها تصمیمات جدیدی گرفتند و می خواهند تابلو عوض کنند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی فعال سیاسی اصولگرا در این مورد با خبرنگار نامه نیوز گفت و گو کرده است.

*فارغ از حوزه های انتخابیه تک نماینده، در کلانشهرها چند فهرست مشهور و اصلی با یکدیگر رقابت می کنند؟

-رقابت دوقطبی نخواهد بود، چون نیروهای مستقل هم در این میدان حضور دارند.

*مستقلان همان نامزدهای حامی دولت هستند یا جریان سوم خواهند بود؟

-مستقل ها جریان سوم نیستند یا بریده از اصلاح طلب ها و جریان دولت هستند و یا افرادی هستند که نمی خواهند در یک جریان خاص قرار بگیرند یعنی مستقل ها عموما شفافیت مواضع ندارند. رسانه ها همه مسائل را در قالب های جناحی طرح می کنند اما مردم در این قالب ها دست به انتخاب نمی زنند.

*به طور شفاف می فرمایید که سه فهرست اصلی در انتخابات مجلس کدام‌ها خواهند بود؟

-جریان «انقلابی واقعگرا و مردمی»، «مستقلان» و «اصلاح طلبان و حامیان دولت» سه فهرست اصلی انتخابات آینده هستند. البته جریان «انقلابی واقعگرا و مردمی» غالب خواهد بود چون مردم از رأی به حرکت های جناحی خاص، لیبرالیستی و اعتدال نتیجه نگرفتند و می خواهند کشور از وضعیت کنونی اقتصادی خارج شود. تجربه نشان می دهد که کشور همواره از حرکت ها انقلابی که بر آرمان های انقلاب تأکید دارد نتیجه گرفته است.

*در چند دوره گذشته انتخابات مجلس نیروهایی که شما نیز در آن اردوگاه سیاسی قرار دارید، تحت عنوان «جبهه متحد اصولگرایان» و «ائتلاف بزرگ اصولگرایان» در انتخابات مجلس لیست می دادند؛ حالا با توصیفی که فرمودید، به نظر می رسد تابلویی به نام اوصولگرایان در انتخابات مجلس آینده نخواهیم داشت؟

-هنوز اعلام نشده است جبهه انقلاب با چه عنوان و تابلو در انتخابات شرکت می کند چون خبر ندارم نیروهای انقلاب چه عنوان انتخاباتی را برای خود انتخاب کردند. این مسئله وقتی تابلو بالا برود، معلوم خواهد شد.

*پس سرنوشت اصولگرایی چه می شود؟

-اصولگراها با یک برنامه ریزی و ساماندهی، ارتقا موقعیت خود و اصلاح گفتمان می توانند در جریان انقلابی واقعگرا و مردمی قرار بگیرند.

*برخی می گویند «جریان آقای احمدی نژاد می خواهد روی معادلات انتخاباتی تأثیر بگذارد و این مسئله به ضرر جریان انقلابی خواهد بود، نظر شما چیست؟

-اطلاعی ندارم. بعید می دانم یک جریان حاشیه ای تأثیرگذار باشد چون مردم روی واقعیت ها نظر می دهند، اگر در طول سال های گذشته به کسانی اقبال کردند به دلیل داشتن رویکرد انقلابی و حزب الهی است؛ در واقع این شاخصه ها را در هر مجموعه ای ببینند از آن مجموعه حمایت می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .