به گزارش پایگاه خبری نشان :

روزنو: دو دهه‌ای است که شاهد این هستیم که صحبت‌ها و عزاداری‌ها در برخی هیات‌های مذهبی رنگ و بوی سیاسی و جناحی پیدا کرده است. بعضی از هیات‌ها به‌قدری وارد سیاست شده‌اند که زمانی که پا در مراسمات عزاداری آن‌ها می‌گذاریم بیشتر تصور می‌شود که به یک محفل سیاسی ورود پیدا کرده‌ایم.حال سوال اصلی اینجاست که این افراد تا چه زمانی می‌خواهند این مسیر را ادامه دهند و آیا این تبلیغ‌ها خریدار دارد یا نه؟

در همین خصوص، مهدی شیخ به سایت روزنو گفت: مراسم امام حسین (ع)، مراسم همه مردم است؛ مراسمی بالاتر از جریانات و جناح‌های سیاسی؛ پس همه باید توجه و دقت داشته باشند که این مراسم که باید درس بزرگی برای همگان باشد را آلوده به مسائل جناحی خود نکنند.

وی افزود: اگر مراسم عزاداری امام حسین (ع) را واقعی برگزار کنیم حتماً تلنگری خواهد بود که همه ما در طول ایام، مسئولیت‌پذیر باشیم و نسبت به مردم و آینده کشور بی‌تفاوتی از خود نشان ندهیم. عاشورا درس‌های بزرگی برای جامعه دارد که لازم و ضروری است که این درس‌ها توسط مبلغان دین اسلام و مداحان به‌درستی و بدون تحریف به مردم منتقل شود.

شیخ تصریح کرد: شایسته نیست که سطح جلسات عزاداری امام حسین (ع) را در حد بهره‌برداری جریان سیاسی خود، پایین بیاوریم و به‌طور مثال حال که در آستانه انتخابات مجلس هستیم از این فضاها برای تبلیغ جریان‌های سیاسی‌مان استفاده کنیم و به نوعی رشادت‌های امام حسین (ع) را به حزب و جریان فکری خود متصل کنیم.

نایب رییس فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: امام حسین (ع) مظهر رشادت، آزادگی و اخلاق است پس باید بدانیم اگر غیر از این واقعیت‌ها موضوعی را با هدف شخصی به جامعه منتقل کردیم از مسیر اصلی منحرف شدیم. ایام محرم فرصت خوبی برای وحدت و همدلی است و متاسفانه افراد دارای تریبون که می‌خواهند نظرات شخصی خود را به مردم منتقل کنند تنها به انشقاق و تفرقه مومنین از یکدیگر کمک می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه نمی‌توان خیلی نظارت دقیقی بر عملکرد تریبون‌داران هیات‌های عزاداری داشت و خود این افراد باید انصاف را در گفتارهایشان رعایت کنند، گفت: حقیقت امر این است که افرادی که به‌دنبال بهره‌برداری سیاسی از این مراسمات هستند بسیار ناچیزند و مردم هم برای عزاداری واقعی پا به این محافل می‌گذارند و حاضر نیستند هر حرفی را بپذیرند.

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .