به گزارش پایگاه خبری نشان :

به نقل از الاشرق الاوسط، سفر یک روزه اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش به پرتغال با ۱۱ چمدان موجی از انتقادات را در سرزمین‌های اشغالی برای او به همراه داشت.

روزنامه یدیعوت آحارونوت حمل ۱۱ چمدان توسط نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی در سفر هفته پیش به لیسبون به منظور دیدار با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را زیر سوال برد و نوشت چه دلیلی برای به همراه داشتن این تعداد چمدان در یک سفر یک روزه وجود دارد. این روزنامه صهیونیستی این احتمال را مطرح کرد که چمدان‌های نتانیاهو و همسرش پر از لباس بوده و با پول مالیات دهندگان فلسطین اشغالی به لباسشویی هتل محل اقامت شان تحویل داده شدند.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در واکنش، گزارش‌های رسانه‌ای درباره سفر نتانیاهو به لیسبون را شایعه اعلام کرد. در این بیانیه تاکید شد نخست وزیر تنها در این چمدان‌ها وسایل ضروری برای یک سفر کاری را با خود برده است.

نتانیاهو این روز‌ها با بحران فساد مالی و نیز ناکامی در تشکیل کابینه ائتلافی دست به گریبان است. حدود سه هفته پیش، آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی، رسماً نتانیاهو را به کلاهبرداری، ارتشاء و خیانت در امانت متهم کرد. مندلبلیت هفته پیش نیز در نامه‌ای به «یولی ادلستین»، رئیس پارلمان این رژیم اطلاع داد که محاکمه نخست‌وزیر این رژیم در دستور کار قرار گرفته و در دادگاه بخش اورشلیم (قدس اشغالی) برگزار خواهد شد. نتانیاهو اکنون ۳۰ روز فرصت دارد تا از کنست تقاضای مصونیت قضایی کند به نحوی که از محاکمه کیفری وی اجتناب شود.

نتانیاهو طی دیداری که روز پنچشنبه با پمپئو در لیسبون پرتغال داشت، در ابتدا چندین بار بر موضوع ایران و علاقه‌اش به گفتگو در این باره اشاره کرده بود. او طی این دیدار، طی اظهاراتی مداخله جویانه از اغتشاش در ایران حمایت کرده بود. نتانیاهو در انتهای این دیدار مدعی شده بود: «آمریکا و اسرائیل به دنبال ارتقاء سطح امنیت و صلح در منطقه هستند»./باشگاه خبرنگاران

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .