به گزارش پایگاه خبری نشان :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داریوش اسدزاده، بازیگر پیشکسوت ۹۶ ساله تلویزیون و سینمای ایران، امروز یکشنبه ۳ شهریور به دلیل بیماری سرطان درگذشت. مرحوم داریوش اسدزاده در مصاحبه‌ای منتشر نشده با صدا و سیما در پاسخ به این سوال که مرگ را چگونه می‌بیند، گفته بود: «مرگ از نظر اشخاص مختلف، تعاریف متفاوتی دارد. آن تصوری که من به عنوان یک فرد مُسن از مرگ دارم با تصوری که جوانی در شباب زندگانی دارد، فرق می‌کند. جوان، آرزوهای بسیاری را برای خود تعریف کرده است ولی پیر به بسیاری از آرزوهایش رسیده و یا نرسیده است. حتی نگاه افراد غنی و فقیر هم به مقوله مرگ متفاوت است.»

این چهره ماندگار تلویزیون ایران افزود: «مرگ از دیدگاه من خیلی زیباست. مرگ هم مانند زندگی، خیلی زیباست. در این سن نود و چندسالگی، اکثر شب‌ها بیدارم، مطالعه می‌کنم، تفکر می‌کنم و درباره تاریخ تئاتر تهران می‌نویسم. در خلوت شبانه‌ام همواره از خدا می‌خواستم و می‌خواهم که راحت بمیرم، از پا نیفتم. لذا مرگ به نظر من زیبا و قشنگ است.»

اسدزاده در پایان گفت: «به اعتقاد من، مرگ پایان زندگی نیست بلکه مرگ یکی از مراحل زندگی است. مرگ در نظر کسی که دیگران را آزار داده و حقوق دیگران را ضایع نموده، ممکن است سخت و دردآور باشد اما برای کسی که می‌داند به مردم خدمت کرده و سعی در آزار کسی نداشته قطعاً مرگ زیبا خواهد بود. من هم، همیشه سعی کرده‌ام با هنرم به مردم کشورم خدمت کنم.»

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .