به گزارش پایگاه خبری نشان :

یک ماشین برای حرکت به چه چیزی نیاز دارد؟ مطمئنا اولین پاسخی که همه ما داریم سوخت است. پس چگونه این سوخت به موتور خودرو می رسد تا آن را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و خودرو را حرکت دهد؟ این کاری است که سیستم سوخت خودرو انجام می دهد. سیستم سوخت رسانی یا سیستم تزریق سوخت در خودرو عملکردی مشابه سیستم گردش خون در بدن دارد.

یعنی موظف است انرژی لازم برای کارکرد قسمت های مختلف خودرو را تامین کند. بنابراین این سیستم یکی از حیاتی ترین سیستم های فنی در یک خودرو است و سلامت و کیفیت عملکرد آن تاثیر مستقیمی بر کارایی خودرو و سایر سیستم های آن دارد. ما می خواهیم جزئیات بیشتری در مورد این سیستم با انواع آن بررسی کنیم. عملکرد سیستم سوخت‌گیری خودرو تزریق مخلوطی از هوا و سوخت به موتور خودرو است. این باید همیشه مطابق با شرایط کار موتور انجام شود. این بدان معنی است که سوخت گیری باید با شرایط مختلف موتور در حین کار سازگار شود. یعنی در هنگام استارت اولیه و زمانی که موتور سرد است، فاز بعد از روشن شدن و گرم شدن موتور، زمانی که خودرو در حال حرکت و شتاب گیری است، موتور نیاز به تزریق سوخت به آن با سرعت های مختلف دارد و سیستم سوخت رسانی باید این سرعت ها را حفظ کنید تزریق را تنظیم کنید.

تاریخچه استفاده از سیستم های سوخت در خودروها به دهه 80 قرن هجدهم برمی گردد. اما توسعه این سیستم ها و توسعه عملکرد آنها در دهه 1920 با شرکت بوش آغاز شد.

سیستم های سوخت رسانی به دو دسته کلی کاربراتوری و انژکتوری تقسیم می شوند. سیستم های کاربراتوری تنها سیستم رایج قبل از دهه 1980 بودند. اما از دهه 1980، خودروسازان شروع به فکر کردن بیشتر در مورد مدیریت خودروهای کم مصرف کردند و به دنبال آن مدیریت عملکرد موتور به طور گسترده تر انجام شد. در غیر این صورت نمی توانند قوانین زیست محیطی را رعایت کنند و صنعت خودرو از این قوانین آسیب جدی خواهد دید.

همچنین سیستم های قدیمی  در لوازم یدکی جک S3 اصلی نمی توانستند نیازهای موتورهای جدیدتر را برآورده کنند. بنابراین سیستم های تزریق وارد این عرصه شده اند. تفاوت اصلی این دو سیستم در نحوه تزریق سوخت به سیلندرها است. سیستم های تزریق سوخت ذرات بسیار ریز را به داخل سیلندر می پاشند، در حالی که سیستم های کاربراتوری سوخت را به سیلندر تزریق می کنند. (منیفولد هوا یا منیفولد ورودی قسمتی است که وظیفه هدایت مخلوط هوا و سوخت به داخل محفظه یا سیلندر احتراق را بر عهده دارد.) کاربراتور خلاء ایجاد می کند و هوا وقتی سوخت به داخل سیلندرها کشیده می شود وارد می شود و مخلوط سوخت و هوا وارد می شود. آماده. احتراق برای موتور فراهم خواهد شد. اجزای اصلی این سیستم عبارتند از:

مخزن سوخت

پمپ بنزین

لوله های سوخت رسانی

فیلتر سوخت

کاربراتور

سوپاپ اطمینان

با این حال، بخش اصلی این سیستم کاربراتور است که وظیفه تهیه مخلوط هوا و سوخت را با توجه به شرایط مختلف موتور بر عهده دارد.

همانطور که گفته شد کاربراتور در وسط منیفولد هوا قرار دارد. هنگامی که پیستون در سیلندر پایین می آید، دریچه گاز کاربراتور باز می شود و هوا از طریق این پمپ مخصوص وارد کاربراتور می شود و با سوخت داخل بدنه مخلوط می شود، سپس مخلوط هوا و سوخت در سیلندر تزریق می شود. در ورودی پروانه کاربراتور قسمتی به نام ونتوری وجود دارد که در هوای ورودی خلاء ایجاد می کند. این خلاء باعث مکش سوخت از فضای خالی کاربراتور می شود. زیگلر مخزن سوخت داخل کاربراتور است. سوخت از طریق شیلنگ های سوخت به این مخزن منتقل می شود. این شیلنگ ها به پمپ بنزین نیز متصل می شوند که سوخت را از باک می گیرد. بنابراین اجزای اصلی هر کاربراتوری عبارتند از محفظه و صفحه گاز، محفظه و صفحه دریچه گاز، بدنه، محفظه چوک و ونتوری یا پمپ گاز. کاربراتورها به سه دسته تقسیم می شوند:

کاربراتور با جریان هوا از بالا به پایین:

کاربراتورهایی که از نیروی جاذبه برای گردش مخلوطی از سوخت و هوا در موتور استفاده می کنند. این کاربراتورها هنوز هم در برخی خودروها استفاده می شوند.

کاربراتور با جریان هوا از پایین به بالا:

    این کاربراتورها که کاملاً منسوخ شده اند از سوخت جامد برای ورود به موتور استفاده می کردند. عملکرد این کاربراتورها در هوای سرد بسیار ضعیف بود.

- کاربراتور جریان هوا افقی:

این نوع کاربراتور که دارای ونتوری ثابت و متغیر است در خودروهای قدیمی مانند پیکان استفاده می شد.