به گزارش پایگاه خبری نشان :

به نقل از روزنامه الوطن سوریه، یک هیئت دولتی عالی رتبه به ریاست عماد خمیس نخست وزیر این کشور امروز وارد تهران می‌شود تا با مقامات ارشد ایران در خصوص مناسبات دو جانبه بین دو کشور و تقویت مناسبات در تمامی سطوح و همچنین تحولات پرشتاب عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کنند.

این روزنامه می‌افزاید که هیئت مذکور همچنین شامل ولید معلم معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه سوریه و سرتیپ علی عبدالله عیوب وزیر دفاع این کشور خواهد بود. منابع دیپلماتیک دمشق اعلام کردند که این سفر بسیار با اهمیت است، چرا که در پی تحولات متوالی منطقه اتفاق می‌افتد.

برخی منابع تاکید دارند که در این سفر رایزنی ها و هماهنگی ها بین دو کشور ضروری به نظر می‌رسد، چرا که ایران برای اولین بار پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار داده و سیلی محکمی به آمریکا وارد کرد، علاوه بر اینکه این پیام را به واشنگتن مخابره کرد مبنی بر اینکه منطقه دیگر برای آنها امن نیست و آنها باید از منطقه خارج شوند.

بر اساس اعلام منابع مذکور، در این مذاکرات تازه ترین تحولات منطقه از جمله عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همراهانش و واکنش ایران به این عملیات گفتگو خواهد شد./تسنیم

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .