به گزارش پایگاه خبری نشان :

در این جهان پهناور شاهد اتفاقات عجیبی هستیم که کشف یک مومیایی 200 ساله که در حالت مراقبه مومیایی شده است و احتمال زنده بودن او هم زجود دارد نیز یکی از این اتفاقات عجیب و باور نکردنی است. 

یک راهب بودایی 200 سال پیش به حالت نشسته با زانوان و دست های خم در پوست گاو مومیایی شده و پس از پیدا شدن او در مغولستان گفته می شود ممکن است او هنوز زنده و در خلسه ای ذهنی به نام «توکدام» باشد!
 
به گزارش یاهو ایندیا، مومیایی یک راهب بودایی است که در حالت «لوتوس» (حالت مراقبه در یوگا و آیین هندو) نشسته است و در همان حالت چهارزانو با پوست احشام پوشیه و مومیایی شده است، اکنون زیر دست باستان شناسان مغول در سیبری در حال بررسی است تا پرده از رازهای نهفته آن برداشته شود.
به گزارش نشنال پست ، حالت «توکدام» در دین بودایی ها نزدیک ترین حالت به «نیروانا» و یکی از مدیتیشن های قوی محسوب می شود.
این مومیایی که در حالت معروف نیلوفر نشسته ، به مرکز تخصصی قانونی در «اولان باتور» فرستاده شده است.
به گفته یکی از اساتید موسسه هنر بودایی مغولستان ، دست چپ لامای مومیایی شده باز است و دست راست او به حالت نمادینی به موعظه اشاره می کند. این یعنی این لاما هنوز زنده است و در حالت مراقبه شدید و عمیقی به نام «توکدام» قرار دارد.
توکدام در آیین بودایی به مرحله قبل از «نیروانا» گفته می شود که درست قبل از محو جسمانیت روی می دهد و در این حالت فرد، هنوز زنده محسوب می شود.
این نظریه توسط پروفسور گانهوجیان پیوروباتا، استاد و بنیانگذار بخش هنر بودایی در دانشگاه بودیسم اولان باتور مطرح کرده است اما باستان شناسان از زاویه دید علمی در حال بررسی مشخصات علمی این مومیایی تازه هستند.

euTF0naz54U2

Ohh0jEwL6JJV

vZEPQQPmQb6a

 

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .