به گزارش پایگاه خبری نشان :

مسعود ثقفی درباره وضعیت تعطیلی مدارس و آموزش مجازی به دانش آموزان اظهار کرد:شرایط ویژه فعلی نیازمند یک تدبیر اساسی بود تا مشکلی در روند تحصیلی دانش آموزان ایجاد نشود، در اینجا دو مشکل وجود داشت، نخست اینکه آموزش ها متوقف نشود و دوم اینکه برای جبران زمان از دست رفته آموزش تلاش کنیم. 

وی افزود:با توجه به این شرایط هم اکنون برای متوقف نشدن روند آموزش از شبکه آموزش استفاده می کنیم و تمام دوره های تحصیلی می توانند دروس را پیگیری کنند پس از عادی شدن شرایط بخشی از عقب افتادگی زمانی را در مدارس جبران خواهیم کرد. 

سخنگوی آموزش و پرورش تهران با اشاره به روش های مختلف برای جبران آموزش های از دست رفته در مدارس مطرح کرد:آموزش از طریق شبکه آموزش یکی از این روش هاست اما وزارت ارتباطات نیز بستر دیگری را فراهم می کند و همکاران ما در مدارس هم از فضاها و شبکه ها استفاده می کنند تا دانش آموزان از نظر درسی آسیبی نبینند و از هر راهی که ممکن است تلاش می کنیم تا روند آموزش دانش آموزان متوقف نشود. 

ثقفی در پاسخ به این پرسش که آیا روند تعطیلات برای مدارس به صورت قطره چکانی خواهد بود؟ بیان کرد:وزیر بهداشت این هفته را هفته بحرانی و پیک این بیماری اعلام کرد هر زمانی که ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص تعطیلی مدارس به نتیجه ای برسد تمدید تعطیلی را اعلام می کند و به نظر نمی رسد این هفته هم مدارس تهران باز شوند اما به هر حال روند اطلاع رسانی در اختیار ستاد کروناست و ما دخالتی در این موضوع نداریم و هر چه به مصلحت کشور است تصمیم گیری و اعلام می کنند. 

وی شیوع کرونا را مقدمه ای برای توسعه تعامل آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات و تولید روش های نوین برای ارائه آموزش ها و جبران دروس عقب افتاده دانست و گفت:ظرفیت بسیار خوبی در فضای مجازی و سایر فضاهای تکنولوژی وجود دارد و پیشنهاد وزیر ارتباطات هم بسیار خوب است و درگیر و دار این بیماری به روش های نوین از آموزش نزدیک می شویم که می تواند روند آموزش ما را در آینده متحول کند. 

سخنگوی آموزش و پرورش تهران که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت در خاتمه اظهار کرد:ما هیچ آماری مبنی بر مبتلا شدن دانش آموزان به ویروس کرونا نداریم و آمارها در اختیار وزارت بهداشت است اما ظاهراً قشر دانش آموزان تاکنون درگیری مستقیمی با بیماری نداشتند اما ممکن است ناقل ویروس به خانواده ها باشند./ تسنیم