به گزارش پایگاه خبری نشان :

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا، در نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار اعمال راهبرد‌های مداخله‌ای برای کاهش و قطع زنجیره کرونا در سفر‌ها شده و پیشنهاداتی ارائه داد.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش سرایت پذیری از طریق به حداقل رساندن ارتباطات فردی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اطلاع رسانی و اقدامات زیادی انجام شده است، افزود: متاسفانه عده‌ای از هموطنان علیرغم همه توصیه ها، مبادرت به انجام سفر‌های نوروزی کرده اند که این موضوع می‌تواند نگرانی‌های جدیدی در زمینه کنترل بیماری کرونا فراهم کند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران توضیح داد: گزارشات دریافتی از بعضی استانها، حاکی از بستری شدن تعدادی از مسافرین نوروزی به دلیل بروز علائم بالینی کرونا در مراکز درمانی شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها دارد که این موضوع باعث افزایش بار اضافی به بخش‌های بهداشتی درمانی نیز شده است.

زالی با اشاره به پیچیدگی استان تهران به لحاظ تردد‌ها و تراکم جمعیت خواستار تعطیلی ادارات در بین التعطیلین تا ۱۵ فروردین ۹۹ شد و اظهار کرد: لازم است در مورد استمرار بیماری، در روز‌های آتی نیز تصمیماتی متناسب با شرایط اتخاذ شود.

وی پیشنهادکرد: افزایش موقت عوارض بزرگراهی به میزان حداقل ۳ تا ۵ برابر برای خودرو‌هایی که به مقاصد غیربومی مسافرت کرده اند انجام شود و لازم است منابع حاصله از عوارض بزرگراهی برای کمک به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا شهرستان‌ها اختصاص یابد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: اخذ عوارض روزانه از خودرو‌های غیربومی که به دیگر شهرستان‌ها مسافرت کرده اند و تخصیص منابع حاصله از آن به شهرستان‌های مقصد راهبرد مهمی برای کنترل بیماری است.

زالی با اشاره به تاکید وزارت بهداشت مبنی پرهیز از سفر و ماندن در خانه ها، خاطرنشان کرد: در صورتی که مسافرین به علت بروز علایم بالینی کرونا در شهرستان‌های مقصد بستری شوند، باید ملزم به پرداخت حداقل ۵۰ درصد مبلغ فرانشیز باشند.

وی در این نامه تصریح کرد: افزایش مبلغ جریمه حداقل به میزان ۲ تا ۳ برابر در صورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برای خودرو‌های غیربومی که به سایرشهرستان‌ها مسافرت کرده اند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد و ارائه بنزین در جایگاه‌های سوخت به خودرو‌های غیربومی که به دیگر شهرستان‌های مسافرت کرده اند، صرفا با دریافت هزینه آزاد باشد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: علیرغم کاهش تردد بین استانی در سفر‌های نوروزی، از آنجا که در آغاز شروع تعطیلات هستیم و سفر‌های نوروزی در گذشته معمولا به صورت دوفازی انجام می‌شود، لازم است اقدامات کنترلی و شدید تری در میادی خروجی از استان تهران با همکاری و مشارکت پلیس راهور و ستاد کل نیرو‌های مسلح جهت اعمال ممنوعیت خروج از استان تهران به عمل آید.

زالی در این نامه عنوان کرد: با توجه به این که تعدادی از مسافرین در شهرستان‌های مقصد دچار بیماری کرونا خواهند شد، لازم است با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی مقصد نسبت به قرنطینه سازی اینگونه افراد اقدام شود و از بازگشت آنان به اتفاق خانواده و سایر همراهان تا قبل از ۱۴ روز دیگر به استان تهران ممانعت به عمل آید و در این رابطه استفاده از ظرفیت پلیس راهور و امکان رصد تلفن‌های همراه کمک کننده خواهد بود./ فارس

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .