به گزارش پایگاه خبری نشان :

 رسول کوهپایه زاده در صفحه اینستاگرامش نوشت: یکی از فرضیه های جدی در مورد ویروس #کرونا؛ ارتباط آن با موضوع #جنگ_بیولوژیک و یا "بیو تروریسم" است. به این معنی که : استفاده از عوامل بیولوژیک اعم از باکتریها، ویروسها و قارچها و فراورده های آن به منظور اهداف خصمانه برای کشتن و یا ناتوان کردن انسانهاست.پاسخ به این پرسش که منشاء ویروس کرونای جدید چیست به یک چالش و دغدغه مهم برای #سیاستمدارن، استراتژیستها و دانشمندان و بخشی از افکار عمومی تبدیل شده است.

Jrgsh0yXIZfh

برخی منابع چینی بیماری کرونا را جنگ بیولوژیک آمریکا علیه خود اعلام نموده اند. در ایران نیز مراجع ذیصلاح #نظامی و #سیاسی فرضیه جنگ بیولوژیک را محتمل دانسته اند.

امروز که مشغول مرتب کردن اتاق کارم بودم نامه موکلم اقای #بابک_زنجانی که در تاریخ تیرماه ٩٤ خطاب به نمایندگان محترم مجلس نوشته بود را مجددا خواندم در قسمتی از این نامه که مرتبط با این موضوع میباشد ، آمده است : ((من ۶ سال پیش برای خرید یک دستگاه حفاری #نفت به چین رفته بودم و این دستگاه را وزارت دفاع چین می ساخت و از او خریداری کردم که امروز همه می بینیم که خرید ۶ سال پیش من چقدر مفید واقع شده. در ان زمان من از موزه و نمایشگاه صنایع دفاع چین بازدید کردم و دیدم در آنجا فشنگ و مهمات جنگی ساده ای چیده شده و کنار آن بیوتکنولوژی نوشته شده سوال کردم یعنی چی این کلمه؟ آنها گفتند ما در جنگ ها سعی می کنیم به دشمنمان به صورت رایگان و از طریق مجموعه هایی به عنوان دوست به انها مهمات برسانیم و سربازان دشمن به محض اینکه دست به این مهمات می زنند و از ان استفاده میکنند دچار کم آبی در بدن می شوند و ظرف ۷۲ ساعت انقدر آب می خورند و یا حالت تشنگی می گیرند که از بین می روند٬ آقایان ما در عصر خاصی زندگی می کنیم و دیگر قادر به جنگ با روش قدیم نیستیم...))

جنگ بیولوژیک در طول تاریخ مسبوق به سابقه بوده است : در جریان جنگ جهانی دوم، ارتش ژاپن یک واحد محرمانه تحقیقات و توسعه سلاح‌های میکروبی و شیمیایی به نام واحد ۷۳۱ را گسترش داده بود و در همان زمان روی استفاده از طاعون و وبا و سیاه‌زخم و کزاز در جنگ‌های بیولوژیک کار می‌کرد.

این مسئله فقط منحصر به ژاپن نبود. آمریکایی‌ها نیز تا زمان نیکسون برنامه تحقیقاتی گسترده‌ای در زمینه جنگ بیولوژیک داشتند و تازه اوایل دهه هفتاد میلادی بود که ذخایر تسلیحات بیولوژیک آمریکا، شامل عوامل سیاه‌زخم و سم بوتولیسم و نظایر آن، ظاهرا نابود شد.

بریتانیا نیز ذخایر تسلیحات بیولوژیک خود را در اواخر دهه شصت میلادی منهدم کرد.

پی نوشت : عکس مربوط به بازدید موکل از موزه صنایع نظامی چین است/ رکنا

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .