به گزارش پایگاه خبری نشان :

ترکیب نمک و جوش شیرین، محلول بسیار قوی و از بین برنده بوی بد فاضلاب است. یک لیوان نمک و یک لیوان جوش شیرین را به همراه یک کتری آب جوش به داخل چاه فاضلاب بریزید تا از بیرون زدن بوی نامطلوب آن جلوگیری کنید.

ترکیب نمک و جوش شیرین، محلول بسیار قوی و از بین برنده بوی بد فاضلاب است.

برای رفع سریع بو‌های نامطبوع مکان‌هایی مثل سرویس بهداشتی، هیچ چیز مانند: چوب کبریت کارساز نیست. برای این کار کافی است یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد می‌شود، بو‌های ناخوشایند را جذب و خیلی سریع از بین می‌برد.

یکی از روش‌ها برای از بین بردن بو‌های ناخوشایند استفاده از اسپری‌های خوشبوکننده هوا است.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن یا شاید به معنای دیگر خنثی کردن بوی ناخوشایند ایجاد شده در محیط، استفاده از اسپری‌های خوشبوکننده هوا و بوگیر‌هایی است که به صورت کارخانه‌ای در انواع و اقسام مدل‌ها و عطر‌ها تولید می‌شوند. حتی می‌توانید به سادگی آن‌ها را خودتان بسازید و فضای داخلی منزلتان را عطراگین کنید در ادامه چند نمونه از بوگیر‌ها و خوشبو کننده‌های دست ساز خانگی را به شما معرفی می‌کنیم:

روش‌های ساخت خوشبوکننده‌های خانگی:

۱) ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را در ۲ پیمانه آب حل کنید و داخل اسپری بریزید. این مایع را مرتب در فضای داخلی منزلتان اسپری کنید. به این ترتیب بوی بد موجود از بین می‌رود.

۲) یک راه سریع برای عطرآگین کردن محیط خانه، استفاده از گرماست. شما می‌توانید یک یا ۲ قطره از اسپری یا عطر مورد علاقه تان را روی حباب لامپ چراغ اتاق درحالی که خاموش است اسپری کنید. سپس چراغ را روشن کنید. گرمای چراغ بوی عطر را در محیط اتاق پراکنده می‌کند.

۳) مقدار کمی وانیل در کاسه حاوی آب بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد. با جوشیدن وانیل، فضای شما عطرآگین می‌شود.

۴) راه ساده دیگر استفاده از عطر مرکبات است، به سادگی می‌توانید با سوزاندن پوست مرکبات مانند: پوست پرتقال، لیموترش و نارنگی و… رایحه خوشی را در فضای خانه پراکنده کنید.

منبع: چاره کار

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .