به گزارش پایگاه خبری نشان :

فرزانه تاییدی بازیگر سینما و تئاتر ایران سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد و سرانجام در سن ۷۵ سالگی در لندن درگذشت. وی در فیلم فریاد زیر آب، بدون دخترم هرگز و سفر سنگ و خاک نقش آفرینی کرد. فرزانه تاییدی بازیگر سابق سینمای ایران ۵ فروردین ماه ۹۹ در سکوت خبری درگذشت

درگذشت فرزانه تاییدی

فرزانه تأییدی بازیگر اسبق سینمای ایران در سکوت خبری درگذشت.

فرزانه تأییدی (زادهٔ ۱۳۲۴ تهران) بازیگر سینما و هنرپیشه تئاتر ایرانی بود.

وی در فیلم‌ هایی چون بدون دخترم هرگز، فریاد زیر آب، سفر سنگ و خاک ایفای نقش کرد.

 

farzaneh-taidi-dies-1

فرزانه تاییدی

ازدواج فرزانه تاییدی

با شرکت در نخستین نمایش زنده تلویزیونی در سال ۱۳۴۱، او کار در تئاتر را به‌ طور رسمی در اداره هنرهای دراماتیک آغاز کرد. پس از یکسال و اندی کار در اداره هنرهای دراماتیک با پرویز کاردان هنرپیشه و نویسنده و کارگردان تئاتر اداره هنرهای دراماتیک ازدواج کرد و حاصل این ازدواج کوتاه مدت پسرش کیوان بود. در طول پنج سال و نیم فعالیتش در ادارهٔ هنرهای دراماتیک تئاتر او در بیش از ۳۰ نمایشنامهٔ تلویزیونی و صحنه ای شرکت کرد.

فرزانه تاییدی درگذشت

در سال ۱۳۴۶ با پدرش به آمریکا رفت. در مدت اقامت ۵ ساله در آمریکا با شرکت در کلاس‌های شبانه کالج‌های معتبر کالیفرنیا که به کارگاه تئاتر معروف است او در این مدت دوره کوتاه آموزشی چند ساله در پیرامون تاریخ غرب و بازیگری در صحنه را آموخت. به عقیدهٔ او بیشترین تجربه‌هایش را از تماشای نمایش‌نامه‌های گوناگون بدست آورده‌است. او در زمان اقامتش در ایالت کالیفرنیا در شهر لوس آنجلس با حسین رجائیان (کارگردان) آشنا شد. او فرزانه را برای نقش اول فیلم خود به ایران دعوت کرد.

آفتاب نیوز و ویکی پدیا

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .